Споделена история от Здраве

Гризане на нокти
Здравейте!
Проблемът е , че от доста време си гриза ноктите ( не самите нокти, а кожата около тях). Кажете как да спра! Правя го несъзнателно и много от пръстите ми са разранени, и това не изглежда красиво.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Аз имах същия проблем.Предлагам ти просто когато започнеш да ги гризеш да спреш.

2.   Мажи си пръстите с люта чушка или нещо гадно

3.   До номер 2 от номер 1-Това също не е лоша идея!Как не се сетих! :)

4.   Не знам на колко си години, но за твоя проблем съм чела, че е автоагресия, поради гняв към родител и невъзможност да отреагираш и защитиш, ако си дете. В детска възраст възниква и много трудно се преодолява. Потърси специалист- психолог, зарежи ги тези люти чушки! Прояви воля, кажи си, че искаш красиви ръце и хубав маникюр, а не да се срамуваш от ръцете си, успех!

5.   Имах един приятел който имаше същия проблем и за 2-3или 4 седмици не помня точно колко време си слагаше лепенки на всички пръсти, които го подсещаха. Е не изглежда много добре, но за толкова време ще го преживееш. Помогна му, и отказа този навик.

6.   4, те пък нашите "специалисти" така ще я оправят, че ум ще ти зайде. Ще има "дай едни кинти и не питай"

7.   Навик се променя и се заучава нов в рамките на няколко седмици - дали са ти хубав съвет с лепенките и лютата чушка - някакъв неприятен спрей също е вариант. Пробвай!

Също - иди да ти направят гел лак на ноктите - 15 лв струва. Не е проблем, че са къси/ огризани на макс. Здраво е като керамика и ще седи поне 2-3 седмици, хем ръцете ти ще изглеждат добре и щр свикнеш да ги гледаш красиви, хем няма да имаш желание да ги дъфчеш, защото лакът е гаден на вкус. Ако трябва, даже ще ти залепят временно отгоре изкуствена плочка на по-наранените места, докато се оправиш.

8.   Аз съм същата но с устните си. Постоянно ги чопля, пинякога се стига до кръв. После тъкмо запопне да зараства и понеже са по-сухи устните и ме дразни и започвам пак и пак...
Чувала съм, че има някакви горчиви лакове за нокти.
Кожичките около ноктите и аз си гриза, а никтите не мога, защото са твърди иначе най-вероятно и тях бих :д
Сигурно се касае за нешо на нервна основа, защото аз. Особено ако съм много изнервена тия устни не ги оставям...

9.   Аз също си гризях и кожички и нокти. Правех го несъзнателно и по някое време като се усетя и спирах. Много болезнено и грозно от страни. Накрая започнах да си внушавам и да чета за микроби. Постоянно си внушавах, че ръцете ми са мръсни и има какви ли не гадости под ноктите. Бавно стана но се отучих от този навик. Свързвах го с нервите най-вече. Като се изнервех и без да се усетя ноктите ми бяха м-у зъбите. Това е и другото. Послушах мой приятел след инсулт, че от нерви само мога да се разболея и да стана непукист.

10.   Има в парфюмериите един горчив лак за нокти за тази цел,горчи ти и ти е гадно.