Споделена история от Здраве

Варицела?! СПЕШНО!!!
Здравейте вчера видях, че имам две малки мехурчета с прозрачна течност под едната гърда, една близо до слабините и на гърба. Беше към 21 часа. Вече са минали над 16 часа и няма нови пъпки. Много лесно се спукаха и станаха сълзящи ранички. Като чели имам лека температура, но покрай тези пъпки буквално се побърках и може да е от нерви. Какъв е шанса да имам варицела щом преди обрива(4 пъпчици с течност) нямах никакви оплаквания. Много съм притеснена, дано да е алергия или нещо друго само не и шарка! Не само аз, но и мама и баба не са я карали! На 16 години съм, ако е от значение.

Коментари

1.   емиии отиди на лекар

2.   Споко, не се мре ама сърби :)
Ако си имала контакт с болен сигурно си се заразила, инкобационноя период може да е до 3 - 4 седмици. Пъпките са последен стадий.

3.   Може би е варицела. Трябва да те види лекар, но му кажи, че подозираш варицела, за да предпази други пациенти от разболяване. Варицелата започва с малко пъпки, те постепенно се увеличават и броят им при различните хора е различен.

4.   Аз карах шарка чак на 23 години. Малко тежко беше, но се оправих.
При мен в началото започна температурата. Ден след това се появиха 2-3 пъпки по врата. Отидох на лекар, казаха ми да пийна вино. Пих и веднага се нашарих. Пийни и виж какво ще стане.

5.   Не ги пукай, защото ще ти останат белези.

6.   Знаеш ли дали са ти правили ваксина? Ако са ти правили, не е варицела. Може да е обрив по съвсем друга причина, може да е алергия, може да е какво ли не... така, че най-добре върви на кожен лекар, обаче така както го описваш не е варицела.

7.   Аз бях на 34 и не бях карал. Детето все щеше да я донесе у дома. Сложих си ваксина Варивакс. Един бг лекар ми я предложи, но 200 кинта всяка инжекция, а те са две. Месец по късно детето се изрина с варицела. Аз естествено не хванах. Лека ваксина, но не е сертифицирана само у нас. Има я в гърция, румъния и западна европа. Но не опитвай да я внасяш сам. Има строги изисквания за температура на транспорт и съхранение!

8.   От автора: Аз се нашарих, майка ми ще се нсшари, бабата е на село и има малък шанс да не се зарази. Иначе е пъпка до пъпка и с каквото и да мажа става по зле и освен, че сърби ме и боли.

9.   Може и да е друго, но няма да те плаша с теориите си. Я, по-добре отиди на лекар и не се занимавай с четене на болести онлайн.
При мен шарката се прояви много бързо. Както имах 3-4 пъпки, така на другия ден бях като торта с орехи. Определено е от онези заболявания, които не можеш да не забележиш. Има и бонуси като температурата, които често се проявяват първо. Не се притеснявай. И шарка да е, лечимо е.

10.   Гледам, ваксинационни специалисти като No 6 има тука. А да ти е известно, че ваксината не предпазва, а само намалява (с доста спорни резултати) вероятността от усложнения при зараза? А случайно да си чувал/а, че около 60% от болните от варицела през последните години са всъщност ваксинирани? Малоумници, коне с капаци...

12.   От автора: Ходих още вторник - варицела е! Да попитам понеже изглеждам като пита с орехи, козунак със стафиди(и каквото още се сетите, но без вкусния детайл... ) след колко време ще изчезнат пъпките. До сряда възможно ли е кожата да е равна и проблем ли е, ако буквално замажа положението?

13.   Аз съм номер 4. Моите пъпки стояха поне седмица и нещо. После сами се пукат и остават кафеви петна. Тези кафеви петна стоят поне един месец. Добре, че караш шарката сега, когато има повече слънчеви дни. Като избият кафевите петна, излизай повече на слънце за да изчезнат по- бързо от лицето и ръцете. Пъпките не изчезват до 2-3 дни за съжаление.

14.   Мажи се с нещо подходящо, за да завехнат по-бързичко и да не останат белези. Има едно кремче за цялото тяло с алое вера.
На мен ми е помагало при всякакви обриви и изгаряния.
Aloe Vera Gelly се казва.
https://www.olx.bg/ad/aloe-vera-gel-za-tsyaloto-tyalo-CID655-ID7OUJK.html#ebc8440071

Успех! :)