Споделена история от Здраве

Проклети косми
Има нещо което много ме притеснява, става въпрос за окосмяванато. Значи аз съм момиче на 15 год и имам страшно много косми по корема и гърдите, долу на кръста също имам но по-малко. По бузите на дупето и вътре също имам. Та въпроса ми е нормално ли да имам. на такива места косми и бих се радвала ако споделите при вас как е. Споделих с мама и тя ми каза че това било наследствено, но аз си мисля че имам проблем с хормоните. Помогнете моляви се

Коментари

1.   Здравей, ами да ти кажа това не е нормално. И аз имам същия проблем и те разбирам, ужасно е. Това се казва хирзутизъм, напиши думичката в гугъла и ще ти излезе информация. За разлика от тебе, аз вече съм на 21, не искам да те плаша, но космите ще стават все повече... Когато бях на твоята възраст си ги изрусявах, но сега растат прекалено бързо и са доста, та трябва да се епилирам навсякъде. Много е трудно, но какво да се прави, свиква се. Аз пия противозачатъчни, уж регулирали хормоните, но не виждам никакъв ефект. Също така пия по половинка андрокур, това е хапче за понижаване на тестостерона, тоест мъжките хормони в тялото. Но също не виждам ефект. :( Не знам какво да те посъветвам, тъй като това заболяване май че няма лек. Пробвай да идеш на лекар, да видиш какво ще ти каже. Може би ако започнеш да се лекуваш още от рано, ще има ефект. Аз започнах, когато бях на 17, 18.. тъй като мене ме беше срам да кажа на майка ми. Успех.

2.   Всичко има решение. 21 век сме- напреднала е и тоя тип технология. Аз съм на 15 /също/. И имам косъмчета, а решението е фотоепилация. Махаш ги веднъж и после за около година/две забравяш за тях. Но ти е рано за това, на мен също, тъй като хормоните ни бушуват и е по-добре да изчакаме още малко, за да отшуми тази възраст, понеже не е сигурно колко ще подейства. Има мнооого момичета, които са така, не е кой знае какъв проблем, решава се. Е, не излиза много евтино, но си струва.

3.   Имаш ли хирзутизъм, даже и фотоепилацията не помага, вярвай ми. Но нищо не губиш, ако пробваш. (освен парите си де хах.)

4.   Прочетох какво точно е "хирзутизъм". То излезе, че всички момичета, които познавам и повечето, които срещам по улицата страдат от това... " тъй като засяга такива части от тялото като брадата, областта над горната устна и под ушите, ареолите на гърдите, корема, гърба, бедрата и пръстите на ръцете. " Почти всяко момиче /като не говорим за русите и тези със супер редки коси/ има косъмчета над устната /мъх/ и на много други от изброените места.. Вече започвам да се чудя какви неща измислят хората...

5.   Към номер 3: http://www. zachatie. org/index. php? option=com_content&task=view&id=941&Itemid=104

6.   Към номер 3, отново. Не мисля, че авторката говори и има такъв тип "заболяване". То е доста рядко срещано, а и както го описва хич не са мъжки косми, а женски, но на повече места.

7.   http://fema-bg. com/index. php? m=1305
Това ще ти помогне, но изтърпи още 2 годинки и няма да имаш проблеми. Успех(:

8.   От номер 1 и 3: Как така всички, които познаваш го имат, та това е доста рядко. Аз поне не познавам никого с хирзутизъм. Всичките ми приятелки и познати имат гладка кожа и без косми, само аз по цял ден съм с епилатора в ръка. :D

9.   Онова, че всички го имат беше сарказъм. Исках да кажа, че е нормално да имаш мъх някъде и че това не значи, че имаш заболяване. Стига плашила момичето излишно... Тя просто си е по-окосмена, което може да се редактира лесно. А и съм 100% сигурна, че тези твои приятелки се епилират /бръснат или каквото и да било там/, за да имат "гладка кожа".

10.   1 е права, според мен. Този проблем имат много жени от турски и арабски пройзход... дори мнозинството от тях, затова са и царици на епилацията и се епилират целите. Повечето българи не си знаем пройзхода за повече от 200 г. назад и това е добре така! Не ми се мисли, кой е изнасилвал баба ми!
Проблемът е 100% наследствен, но мисля, че решението е старо и изпипано (харемско решение) - 100% епилация на цялото тяло.
Аз нямам много косми, а каквото имам расте бавно и е русо, но си скубя всичико със студена кола маска. Проблемът е, че на нея и трябват все пак доста дългични косми, за да се захване.
Затова препоръчвам на авторката съвременните кремове за епилация, не дразнят кожата, не миришат неприятно - траят 3-8 минути и се правят в банята, после просто измиваш космите от тялото си с една гъбичка. Може всеки 72 часа да го правиш това, поносими са кремовете дори и за интимните части, макар че пише, да не се ползвали там, иначе си има и специални за там де... Най-доброто на кремовете е, че го няма проблемът с възпалението на фоликулите, както и с обратния растеж на космите... и не боли!
Лошото е, че не се понасят от всяка кожа, могат да се ползват чак след 72 часа отново и някои миришат неприятно.

11.   номер 10, имай малко национално самочувствие, бе идиот!
били изнасилвали баба му! не си знаел произхода..
цялата ни работа такава..
много мразя проклетите гърци, не съм ходила никога там, не смятам и да стъпна..
пълни цигани с огромно самчувствие обаче.. нищо, че приличат на араби.
колко е наследствен проблема - не знам..
бабите ми нямат този проблем, майка ми въобще, аз донякъде имам... е, при мен не е наследствен... или по твоята логика е от бабата, която са изнасилили преди 200г..
СРАМ!
Уважавайте БЪЛГАРИЯ!

12.   Към номер 11- За какво да уважавам държава, която не уважава своите граждани. Я се огледай има ли втори като нас в цял свят. Може да са всякакви, но си имат железните закони, а управниците мислят за народа си!!!

15.   Към номер 11 и към номер 10- не е много сигурно дали баба му някой я е изнасилвал или сама се е предлагала на турските богати султани, като съдим по днешния продажен характер на българките. Големи патриоти сте, та чак се оляхте... Много сте смешни като започнете с фалшивия си патриотизъм да бълвате за великия си "народ"- "народ" с неясен произход и с крадени оттук и оттам традиции, мамила и шикалкавила тази и онази велика сила, само и само да намаже и все да бъде на страната на победителите и все да оцелява, ей така, напук на всички други народи, въпреки помиярския си нрав. Много ми се ще някой да направи едно РЕАЛНО изследване на българите, за да се проследи родословното дърво и произхода им. Обзалагам се, че поне 80% от тях ще имат в рода си не само турци и цигани, ами и евреи, и гърци, и румънци и какви ли още не!

16.   Хора, тук сте, за да помогнете на момичето. Не да се карате или да коментирате политиката на държавата. Към авторката: аз имам подобен проблем, обаче на мен ми е открит проблем с хормоните.

17.   Момичето вече е на 18, т. е. минали са 3 години от поста й. Не знам дали е успяла да си реши проблема. Аз засега не съм успяла. На 28 съм, а космите започнаха да никнат горе долу когато бях на 13. Минали са 15 години и тъпите ми хормони не само, че не успяха да се самобалансират, но очевидно съвсем се разбалансираха, защото съм по-космата отвсякога. Дебели и черни са и никнат навсякъде - над горната устна са най-лесни за махане и с анай-тънки, но по тялото от шията надолу е същинска катастрофа. От скубането и чопленето имам ужасни белези по шията, корема и гърдите. Трагично е, рязко се влоших преди 5 години някъде и т тогава насам само става по-зле. Какво ли не пробвах - билки, мазан, скубане. Фото и лазерната епилация са временно решение, защото дори да се махнат едните косми рано или късно покрай ненормалните хормонални нива пак ще избият други на същите места. Трябва си изключително добър генеколог и ендокринолог, много време и средства (финансови! ), за да се реши проблема трайно. Доколкото съм информирана, а и според лекарите всичко се дължи на стрес, който предизвиква нарушения във функциите на яйчниците и обикновено и на щитовидната жлеза. Засега не съм намерила решение, не знам и дали има такова изобщо. Гледайте си кефа и това е, не се оставяйте да ви измъчват проблеми и хора, за да не ви се скапят впоследствие органите и жлезите с вътрешна секреция. Опитайте се да ограничите сладкото и протеините и спортувайте активно. Наблгнете и на умствената дейност, това помага донякъде също. Не знам дали помогнах изобщо с коментара си към поста, но засега не мога да кажа повече по темата. Ако намеря решение ще се постарая да пиша, за да помогна на другите момичета и жени с подобни проблеми. Колкото по-рано се вземат мерки, толкова по-добре. ;)

19.   С лазерна епилация всичко се премахва и навсякъде... и стига сте плашили хората с некви заболявания... като почнете значи... нема край, превземате се. Просто ако още не си го оправила, отиди на лазерна епилация, лекарят ще ти го каже същото и задължително да ти изследва хормоните, щитовидната жлеза и яйчниците, защото може да е от това и не се притеснявай - не си единствена и има лечение, само че ще трябва да го направиш навреме, тоест сега за да не стане твърде късно.

20.   Хора, оставете ги тия фотоепилации, лазерни епилации! Не ги слушайте тея "козметици", за тях така е по-лесно
Да светнат два три пъти по кожата и да си вземат хубавите пари. Тази услуга не прави никакви разходи и не е ефективна, още по голяма лъжа е че никога не никнели.
По скъпа е за да заблуждават хората и защото нали е нова в козметиката. Но това неозначава, че е добра! Всъщност фото и лазерната двете са едно и също, няма и грам разлика.
Най ефективно е с електроепиляцията.
Аз имах такъв салон специялно за елекро и фотоепилация. Хората които си правеха електро 1-2 години всеки месец, брадите, коремите, краката и повече никога не са никнали. Виждам се с тях, усмихнати щастливи, ходят на море и т. н. Безкрайно благодарни са ми.
Докато тези, които идваха за фотоепилация всеки месец само дето си даваха парите.
Повтарях им, че с електро може да е малко по скъпо и да боли, но унищожението на фоликулите е гарантирано.
Все пак това е ток, не като тоя лазер само да ти ги гори и да миришеш на опърлена.
Космите веднъж пипнати, няма значение дали с пинсета или самобръсначка, ще никнат постоянно докато има луковица, която да ги възпроизвежда.
За съжаление лазера неможе да я унищожи, само тока.
Да, възможно е да поболява понякога, това е строго индивидуално. Възможно е и да има белези след това, при някой хора изчезват на 2рия ден, при други за малко по- дълго. Зависи от възраста и типа кожа.
Но и при лазера е същото, само дето трае няколко месеца и по-късно започват да растът още по-черни и по-бързо.
Просто не слушайте лакво ви говорят тези козметици.
Няма значение апарата, лазрната е перманентна, но само за месеци и то след като си направела дълъг курс.
Знам, че ако проверите цените на електроепилацията ще ви се видят солени, но повярвайте лазерната излиза много повече пари, тъй като ще се занимавате с тези косми цял живот.
Не исках да ви отчайвам, но като видях тук колко много заблудени хора е имало, не се въздържах.