Споделена история от Здраве

Отнесена съм
Здравейте. Искам да ви се оплача от мен самата. Ужасен събеседник съм. Когато съм навън сред приятели, много често, докато те ми говорят нещо аз просто се отнасям, спирам да ги слушам, заглеждам се в нещо. Мислите ми отлитат в друга посока. Постоянно през мозъка ми минават различни мисли и сякаш обикновените разговори просто не могат да задържат ума ми съсредоточен. Отплесвам се бързо, когато ми стане скучно. По принцип съм разсеяна, често ми се случва да забравям вещи, часове. Сякаш една мисъл не може да остане в мозъка ми за дълго. На какво се дължи това според вас? Иска ми се да се справя с този проблем.

Коментари

1.   Аз изпитвах подобно нещо, сякаш не живееш в момента, а постоянно си някъде другаде в главата си. Попринцип съм един от най- добрите слушатели, които познавам, а напоследък бях толкова отнесена, че чувах гласовете на хората около мен като жужене на комар, фантазирах си някакви неща. Мислите ми постоянно се натрапваха, без значение какви. После започнах да се заземявам, пробвай, има техники за майндфулнес.

2.   Ами, просто не ти е достатъчно интересна темата на разговора. Няма нищо чудно и не си само ти така, човешкия мозък така си работи. Не се чувстваш на място и би предпочела да си някъде другаде и да се занимаваш с нещо друго. Сама си признаваш, че разговорите са ти скучни - защо вместо да изключваш, не сменяш темата с нещо, което те вълнува или не прекъсваш събеседника си, от учтивост ли? По-добре си казвай директно, ако нещо не те интересува - не е кой знае колко по-учтиво да се отнасяш и отплесваш, докато ти говорят.
Животът е кратък - имаш ли наистина време за губене с безинтересни за теб хора и безплодни разговори? Когато събеседикът е интересен и темата те вълнува, не се налага да правиш усилия, за да се съсредоточаваш - получава се от самосебе си. Направи услуга и на себе си и на събеседниците си и спри да правиш компромиси.

3.   ”Отплесвам се бързо, когато ми стане скучно.” - Смени познатите/събеседниците си.

Някои хора са по-наблюдателни, други не са, а трети са като мен - според зависи, ако ми е важно.

Не смятам, че е проблем, ако не си разсеяна за важните, за теб неща - всичко е окей.

Направи си изследвания на вит. Б12, нива на хемоглобина, консумирай храни богати на калий, натрий и магнезий.