Споделена история от Здраве

Лечение на дискова херния с озон
Изкажете мнение за лечение на дискова херния с озон в "Света София."

Коментари

151-200 от 243

171.   169. Дръж се и не се предавай - операция ако правиш само в ИВАН РИЛСКИ в София доц. Костадинов!!!!
проф. Бусарски също е там но няма лично той да те оперира!

за варна мога да ти кажа добър невролог но за Бургас не знам.
Трябва преди да ти сложат кортикостероид да ти бият лидокаин в кръста за да ти блокират болката от коренчето!

Ако нямаш тазоворезервоарни смущения т. е. да се напикаваш и да се изпускаш по голяма нужда никакви операции!!!!

http://bnt. bg/bg/productions/136/edition/18691/denjat_otblizo_s_marija_19_dekemvri_2011

гледай това предаване и останалите през тази седмица - най добрите методи за лечение на ДИСКОВА ХЕРНИЯ!

172.   Доц. Каракостов и ной новите и модерни методи за лечение на дискови хернии и други подобни
Канал 1 - Денят отблизо с Мария - 19 декември 2011
Започва от 12 минута и 20 секунди!!!

173.   Доц. Каракостов и ной новите и модерни методи за лечение на дискови хернии и други подобни
Канал 1 - Денят отблизо с Мария - 19 декември 2011
Започва от 12 минута и 20 секунди!!!

174.   на мен така един доктор от ВАРНА ми сложи една инжекция във гръбнака без лидокаин и ми блокира нерва... после дадох 2000лв. за хапчета и терапия и пак на места не си чувствам стъпалото.. сигурно така ще си остане за цял живот, във началото не можех да ходя на пръсти със този крак, некадърник.. сега се чудя какво да го правя тоя доктор, да го съдя или да го набия едно хубаво.. май второто ще е, че по бързо става и по малко главоболия и време ще е нужно... та съвета ми е - никакви инжекций във кръста, само със седалището..

175.   За съжаление има много НЕКАДЪРНИ, които се учат и правят експерименти с нас.

но наистина правилната блокада при коренчев синдром е
блокада първо с лидокаин и после кортикостероида.
които се бият в областта на болното коренче - прешлен. но тези инжекции се бият подкожно, а не в самия прешлен и гръбнак!!!!

Явно при тебе не са ги направили както трябва ЗНАМ ЛИ?
Да ги таковам в докторите.

По добре е да го опердашиш този некадърник!!!!

176.   Дрън, дрън - бие се и лидокаин и кортикостероид около коренчето или епидурално! Друг въпрос е, че манипулацията не е проста и носи риск. В Австрия са ми правили ПРТ /пери радикулар терапия/ и ФБ /фасет блок/. За съжаление нема достатъчен ефект. Сега гледах и Каракостов - още едно нещо, което работи ако се приложи навреме: при МНОГО ПРЕСНА ДИСКОВА ХЕРНИЯ. Друг лекар ми каза, че същото важи и за ПРТ. И кво излиза? - че в първият месец трябва да те пратят на лекарят, който трябва, после е късно. Ама кой ще ти организира днес всички джипита и невролози да знаят новостите, да не чакат, а да те пратят точно на еди кой си! Ъпсурд, те ще умрат от завист...

177.   стискайте зъби и не се оперирайте!!!

178.   Е не може около коренчето бре!!! къде се намира коренчето и как ще сложиш там инжексията. Бие се покожно в областта на прешлена-диска където е заболяло коренчето - ама коренчето се намира в гръбначния мозък!!!!

И първо се бие лидокаин - тва е много важно и после кортикостероидът!!!! И ако е много голямо възпалението се бие още една кортикостероидна мускулно около 8 mg Дексаметазон да кажем!!!
И този метод се назовава БЛОКАДА!

Пък никой не може да ти каже кое е прясна херния!

Общо взето когато е калцирала хернията е вече стара!

179.   до 178, да така се бие ама го кажи на докторите дето не го знаят...

180.   Нашенските разбирачи къде къде повече знаят от австрийските шмерцдоктори! Ами това коренче излиза от гръбначният мозък и после през отвор в гръбначният стълб си тръгва по пътя. Този отвор на гръбнака е мястото където под рентгенов контрол ти поставят лекарството. А пресна херния е тази, която изкача за първи път и е на по-малко от месец...

181.   Здравейте, на 19 години съм и имам установена медианн дискова херния на ниво л5 с1 и съответно радикулит от притискане на предно коренче. Футболист съм, но от 5 месеца не мога да бягам поради болки по ляватачаст на седалището и съответно към подбедрицата и към слабините. Ако може да ми кажете (въпреки че нагоре е коментирано) дали има някакъв начин на лечение, като изключим инжекциите, от които до сега нямам никакъв ефект.

........ ако някой може да каже нещо моля да ми пише ако не е проблем. С уважение.

Модератор - не публикуваме фейсбуци

182.   181, да ти кажа честно, има временна оправия, но е много индивидуална според мен. Аз съм с дискова херния от 10 години, бях се наместила ей така от нищото и 4-5 години я бях забравила. След това бях супер зле, до почти обездвиждане и в зверски болки. Не ми помогнаха хапчета и масажи (които друг път са ми помагали), а ми помогнаха едни супер прости упражнения, които са за хора с дискови хернии. Моето мнение е, че мануалните терапевти най-много помагат. Имам контакти на един от Банкя - Дом тел. ***** и ето този http://lubomirivanov. com.

Модератор: Не публикуваме телефонни номера. Можете да напишете името на лекаря, за да бъдете полезна. :)

184.   Здравейте имам един голям проблем, при ходене повече от 10 мин започвам да усещам изтрапване на левия крак в тазобедрената област и на долу до коляото включително. ходих на скенер във ВМА: на ни L4 - L5 остеохондроза на диска Дискова протрузия, стенозираща двата неврпфорамена, в по - висока степен левия.
на ниво :L5 - S1: Остеохондроза на диска. На фона на тотална дискова протрузия се визуализира атерална, интра към екстрафораминална, частично вкалцена дискова херния вляво.
Заключението беше : Спондилоза. Остеохондроза. Дискова болест.
ако някой знае към кого мога да се обарна и как да се излекувам да пише. Предварително ви благодаря.

185.   Има клиника по лечение на гръбначни заболявания към Военна болница - на 10-ти етаж. Също така, ако неврохирург може да е от полза, препоръчвам доктор Хаджиангелов пак от Военна болница.
Ако ще ходиш в Горна баня - в никакъв случай в клиниката до нея - само в болницата.
Ходи си с ЯМР. то навсякъде и имай предвид, че час се записва за месец по-рано

186.   Ами пишете смешни неща - -как под рентгетов контрол ще видиш меки тъкани и то точно пък коренче не знам????

Във спайн центъра във Военна болница при доц. Стоев съм ходил и не останах с добро впечатление защотои той както д-р Мазнейков от Света София взе да ми развива теории че трябва да пробвам първо с озоно терапия - т. е. изгарят ти целия диск барабар с хернията чрез озон който се вкарва под рентгенов контрол между прешлените. Но тази част от хернията която остава извън диска не може да се стопи - това последното не ми го казаха де!!! Т. Е. първата озонотерапия е безплатна а следващите си ги плащаш говоря за военна. Ама какъв ще е ефекта гаранция няма!!!

После като няма ефект с озона почваш с хирургичната намеса. Ама пък като ти изпържат диска с озона длед време прешлените остават на сухо и почват да се търкат един в друг и тогава най-вероятно ще се наложи да ти слагат изкуствен диск - ТОВА САМ СЪМ ГО ПРОУМЯЛ КАТО НИКОЙ ОТ ДВАМАТА НЕ СИ ПРИЗНАВА ЧЕ СТАВА ТАКА!!!

Само казват че при поставяне на озон - Дисколиза и ли Нуклеолиза се намалява размера на самия ДИСК и толкова.
Та мислете много преди да се дадете на някой шарлатанин!!!!

Щото е пълно с такива - включително които уж те оперират т. е. просто те срязват и зашиват и те упояват преди това с пълна упойка, а реално не ти правят никаква операция и ти си отсаваш с проблемите и после се налага втора опреация и пак си плащаш итака докато ти издържат нервите!!!

Ако някой е ходил във Свети Иван Рилски и е пробвал методите на д-р Константинов нека сподели. Той ми се вижда по свестен ама да видим.

187.   186, под рентген се "вижда" отворът между костите прешлените където излиза коренчето и там се впръсква лекарство. Това вече го правят и под ултразвук. За озона си прав - доста съмнително ми се вижда. А за Мазнейковите "лизи" да те пази Бог! И все пак не вярвам някой да прави фалшиви операции и под пълна упойка да ти разреже само кожата!? ..

188.   Ако някой се е подложил на озонотерапия при д-р Стоев, моля да сподели дали наистина има ефект от нея.

189.   Здр, предстои ми дисколиза в бургас, някой да сподели опита, благодаря

190.   Отдавна следя форума и най-сетне реших да се включа и аз. Дано да бъда полезен на някого, нали всички тук сме другари по съдба. Мъж на 49 години съм. Още от млад съм имал проблеми с кръста, но не съм обръщал внимание докато през 2007 година ми установиха дискапатия /стеноза на гръбначния канал/ и прекарах 2 месеца на легло. След това 3 години санаториум Павел баня и 2 Баня, Карловско. На 12. 01 т. г. при едно съвсем невинно навеждане получих отново криза и се започна ходене по мъките. Две седмици домашно лечение, 9 дни в болница на системи, 15 дни болнични с продължение още 20. През това време ме лекуваха с какво ли не - профенид, мидокалм, милгама, глабанеурал, мовалис и т. н. Физиотерапия - 10 процедури магнит и 10 ултразвук. Ефект 0. И така до вчера, когото мой приятели ме свързаха с невролог, пенсионер, който ми препоръча инжекции "Дипрофос"/заместител "Флостерон"/ и "Селебрекс" на капсули. След като видях противопоказанията на серебрекса косата ми се изправи, но въпреки това реших да рискувам. И днес се случи нещо, което не ми се беше случвало от 1. 5м. Изправих се в цял ръст и останах така часове. Да, пак има опъване в кръста и краката, но няма нищо общо с преди.

191.   От 190. Пропуснал съм да напиша, че вече съм доста по-богат - имам две дискови херний /L4 - L5 и L5 - S1/ както и нарушена проводимост на сетивни влакна.

193.   До 190 - Колега Дипрофоста е хормон, кортикостероидно противовъзпалително. Когато се сложи този препарат освен че спира работата-намаля защитната стена на имунитета действа и отбъбващо на нерва.

Т.Е. ако си имал притиснат нерв той се възпалява и подува и след това се заклещтва. Випрофоста основно вдига малко нагоре кръвното но действа много добре за възпален нерв.

Само че ако е слаган повече от 5 дена по две ампули трябва после да не с спира изведнъж а няколко дена да се намали дозата и да се слага през ден.

Защото може да се получи обратно набъбване на нерва и то да е доста по голямо от първоначалното.

194.   Здравейте, от Ст. Загора

Аз също като Вас страдам от дискова херния на ниво Л4-Л5, Л5-S1. Близо 3 години обикалях и търсех алтернатива, защото болките бяха непоносими. Кой каквото ми препоръча го правех но безуспешно. Болка си имах, крака ми продължаваше да бъде трудно подвижен, имах изтръпване, с времето мускулите започнаха да ми атрофират и така до момента, когато отново една позната не ми каза НОВ НЕПОЗНАТ за мен метод ( макар че бях пробвала почти всичко), който тя пробвала и веднага още на първите процедури се изправила и болките започнали постепенно да намалят, а сега нямала никаква болка. Реших да опитам и аз. Нагласата ми беше крайно отрицателна, но все пак пореден опит и малка надежда да получа поне за кратко облекчение. Обясни ми, че една немска фирма открила център в който се продава апаратурата за физеотерапии и масажни салони, но мн.хора си правят процедурите там при тях. Реших се един ден и отидох. Казах си проблемите, те пък ми казаха че ще имам мн. голям ефект всички които правели процедури си тръгвали доволни без болка, на мен ми прозвуча прехвалено но си замълчах. Мн. подробно ми се обясняваше какво прави апарата и как ще ми помогне. Фирмата се казва hhp, а апарата на който се извършват процедурите Андулационна терапевтична система. Това е като легло по което преминават импулси като вибрация,има различни програми за дискови хернии, ставни заболявания и мн. др. но най-странното е когато спре процедурата.По време на процедурата усетих силна болка в кръста, притесних се много, казах на момичето тя каза че е нормално, защото се засилва притока на кръв в отдела, и той реагира на промените. Когато процедурата ми свърши по цялото тяло чувствах иглички и безтегловност. Станах обух се по-принцип не можех да се навеждам изпитвах болка, но без да се усетя се наведох без да изпитам такава. Казаха ми че при моето състояние трудно ще се постигне резултат, но ако съм търпелива и постоянна ще ми помогне. Така ходих в продължение на месец и половина. 1-во мн. голямо впечатление ми направи самата терапия и 2-ро не можах да се начудя как се наведох без да изпитам болката. Правех терапии доста и уверено мога да кажа, че помага. Болки нямам, започна изтръпването постепенно да намаля, а по време на процедури чувствах туптенето на мускулите по болния крак. Когато болката по крака изчезна просто не можах да повярвам че аз ходя спокойно. Реших да си инвестирам в мен и затова си закупих системата, наистина цената е доста висока, и мн. се колебах но ме беше страх да изпитам отново този ад! Още повече ми вдъхна доверие, че апарата е произведен в Германия от лекари и е медицински доказан уред.

195.   до 194
колко струват тия процедури, и колко струва целя уред?

196.   Процедурите в демонстрационния център на фирмата, бяха на цена 5 лв. 30 мин., но ще бъдат в офиса в Стара Загора до края на месец април, след това в централния офис в Хасково. А аз си купих системата на цена 3300 евро с ДДС.

197.   194 може ли повече информация по Вашия случай. И ми обяснете как точно действа този уред на ДХ. Не какво изпитвате по време на процедурите, а как влияе на ДХ. Протрузии или екструзии имате? Какви са-мединанни, латерални и т. н. Възстановяват ли парите ако сте недоволни, и в колко дневен срок може да го върнете, ако сте недоволни??? Доколкото виждам това е масажьор, и ми е любопитно как въздейства на дискови хернии.

198.   От ЯМР L4-L5 тотална дискова протрузия L5-S1 десностранна литерална дискова херния- Сега тръгвам по доктори и всичко тук ми е интересно.

199.   До 194 - Ей шарлатанин да се махаш от тука с тъ*ия си апарат и ДА НЕ СМЕЕШ ДА ЛЪЖЕШ БОЛНИТЕ ХОРА !!!!
Стой си в Стара Загора и си го ползвай !!!!

Такива апарати нищо не лекуват - подобни процедури ги правят в големите градове - 1 лев струва на процедура !!!!
Във варна може да ползвате един невролог д-р Бисер Николов. Има и До Билата в гжолемия блок над Практикер ама не знам ккъде точно е ....

Но пак повтарям тези апарати не могат да Ви помогнат при СЪЩИНСКА ДИСКОВА ХЕРНИЯ - т.е. когато има спукване на нуклееус пулпозис !!!!

200.   Дискова херния и озон.

Здравеите и от мен.
Казвам се К. Г. на 30г. от град Варна.
Преди 3. 5 години ми направиха диагностика - дискова херния на лумбарните прешлени, типичното - спукан диск, част от диска излиза и притиска седалищния нерв. Следствияе - ужасни болки в кръста и крака за които всички знаем.
След като опитах традиционните методи - иглотерапия масажи, ток, екстензии, намествания, противовъзпалителни лекарства, стероиди - нищто не ми помогна. Ходил сам даже и при "великия лечител" - Бай Георги от Аспарухово гр. Варна(кадето междудругото сам виждал да идват хора от цяла Бългатия, даже чак лекар от окръжна болница ме посаветва да отида) - без резултат само си изгубих времето.
Накрая запо4нах озонова террапия при др. Емил Константинов, градска болница гр. Варна. По една озонова инжекция на седмица - общо 5 понеже трябваше да пътувам и неможех да направя 12. Както и да е, след тея 5 инжекции ме пратиха в София на нуклеолиза.
Резултат беше страхотен. Още след 2-3 дни значителни подобрения , а след 1 седмица вече обикалях дискотеките из Варна. :))
Знам че след нуклеолизата трябваше да пия милгама н, после милгама 100 + Габба Гамма за възстановяване на нервите, знам също че при подобно заболяване е хубаво да се пие много от витамините Б Комплекс особенно б12 в големи количества понеже влияе положително на централната нервна система.
Така че озона на мен специално много ми помогна и никога несъм съжалявал че се подложих на тази манипулация.
За съжаление обаче преди няколко месеца пак направих д. х. , този път само на единия диск л5. Преди озона този път отидох за второ мнение при д. Бъклев гр. Варна който ме посаветва да пробвам пак с озон.
Втората нуклеолиза ми я правиха във военна болница гр. Варна(условията и персонала в болницата бяха много добри :)).
Веднага се почувсвах по-добре... още първата вечер успях да спя непробудно 7-8 часа - нещо неестествено за мен допреди. Мога да варвя и седя спокойно.
В момента в които се върнах на работа обаче болките започнаха отново. Вече минаха 3 месеца от втората н-за.
Моят проблем обаче е че се занимавам с коли и постоянно вися наведен над някои двигател, точно затова направих херния за втори път, не че озона не работи.
Сега нищто не правя, по цял ден почивам и сам по-добре.

201.   До 200

Този сайт не е за реклама, а за споделяне на болката на болните!!!

Уважаеми д-р Константинов освен че сте шмекер и унищожавате дисковете с този ОЗОН, ВИЕ КРАДЕТЕ ОТ ПАЦИЕНТИТЕ ГРЕШНИ ПАРИ КАТО ГИ ЛЪЖЕТЕ!!!!

Този бай- георги също не лекува нищо, защото е болен освен това взема по 20 лева за 10 минути търкане с един пръст върху задните ви части!!!!

Спукана дискова херния не може да се излекува с НУКЛЕОЛИЗА, ДИСКОЛИЗА И т. н.

Прилагането под рентгенов контрол на ОЗОн в междупрешленния диск води до БЕЗВЪЗВРАТНОТО УВИЩОЖАВАНЕ НА ДИСКА!!!

202.   Освен това като пиеш голямо количество витамин В ще пулучиш МЛАДЕЖКО АКНЕ!!!
Пиесе само Milgama N - минимум една опаковка от 100 дражета е един курс!!!

Аз пък от много въртене онази нощ - като се разваляше времето сутринта хернията се беше самонаместила! Да видим колко време ще мога да ходя без БОЛКА?

203.   За да видиш че диска ти естопен след Дисколизата на д-р КОНСТАНТИНОВ - си направи обикновена рентгенова снимка на прешлените !!!

204.   до 201... На никой не правя реклама просто споделям от опит. Дискът ми наистина е много изтънял но това се виждаше от скенера още преди озона. То няма как да не изтънее след като се спуква и изтича. С озона просто се премахва излишната част.

Също... като ходих при др. Бъклев от Окръжна за второ мнение, той ми каза че идвали пациенти при него за наместване на които диска им бил толква стопен че почти не се виждал на снимката, но те не изпитвали никаква болка от това.

Това за Баи Георги го написах понеже имаше хора из форумите които се интересуваха.... както казах - загуба на време пари и надежда.

З тея които тепърва се сблъскват с това ужасно нещо ДХ, ви препоръчвам сайта bg mamma - има огромен форум с много ценна информация.

Аз смятам да се подложа на балнолечение.... някои чувал ли е нещо за Бълчик и Поморие че са по близо до Варна. Много хора се оплакват от Павел баня че било занемарено и режели от процедурите. Също ако някои се е лекувал успешно от ДХ във Варна моля да пише.

205.   Ще пиша за две неща-
1. Скенар терапия - влезте в Гугъл и наберете скенар терапия и ви излизат сайтове където ще прочетете за този метод. На мен лично с протрузия ми повлиява много добре, болките минават без обезболяващи, но трябва да е продължителна.
В сайта на Пловдив скенар трепавтката дава и снимка как дисковата херния се е върнала след терапията. При мен още не.
2. Влезтне и наберете Сириус Д. Това са уж вълшебни храни от които дисковата херния се възстановява. Вече ги пия втори месец - никакъв ефект. Някой може ли да сподели опит, защото са доста скъпи.

206.   Скенар терапията, игло терапията и "вълшибните" храни както и "китайски" билки и чудеса няма как да ви стопят или намалят спуканата или издутата дискова херния !!!

Не си губете времето и не си давйте парите на вятъра !!!

207.   Здравейте, аз съм на 40 години и от 25 годишна възраст се боря с това заболяване - дискова херния.
Две от тези хернии получих докато спортувах тежка атлетика, третата я предизвика терапевта, който преди 15 години ме вдигна на крака именно от тази травма, случва се и не му се сърдя за грешката.

Искам да споделя как се възстановявам и как се предпазвам.
Въпреки че лежах на легло два месеца с пареза на ляв крак, аз не посмях да си направя операция, защото си припомнях как се възстанових от първите хернии.

От спортни доктори знам, че мускула остави ли се обездвижен, следват тежки последици, затова след ва месеца обезболяващи инжекции, аз започнах да се насилвам да ходя, левият крак не работеше, беше изтръпнала петата и не можех да се повдигам на пръсти - прасеца не функционираше.

Всеки ден правех разтегателни упражнения за прасеца, не можех да тренирам нищо друго, но от първите травми запомних, че с принуждаване на неработещите мускули да работят по лека, лека ще се възстановят.

На шестия месец след инцидента бях на червено с парите - сещате се за причината - и с неработещ ляв крак и търпима болка заминах за Италия и упражнявам напълно противопоказна професия за това заболяване, шофьор.

Слава Богу възвърнах си двигателната активност, но проходих нормално едва преди година, всеки ден клякам, набирам се и правя лицеви упори, за да се подържам във форма, забелязвам, че при тегло 85 кг - 180 висок - стегната коремна, гръбна и гръдна мускулатура само болките ми напомнят за тези травми, но не си позволявам ден без физическа активност - умерена без нормативи - разтегателни упражнения и подържане на ниско лично тегло.

За момента само по този начин се боря с това заболяване.
Но като спортист искам да кажа, че има много упражнения, които трябва да се избягват, сега няма да ги описвам, че много дълъг ще стане поста.

208.   До 207
Моля те сподели какви упражнения -движения са противопоказни?
Това е много важно за всички нас.
Благодаря Ти много за съветите!

209.   Най накрая да прочета нещо, което е истина. Адмирации за решението да се справите с проблема чрез кинезитерапия. Това е ПРАВИЛНО решение, когато няма тежко притискане на гръбначния мозък или коренчетата, излизащи между прешлените. Апелирам всички страдащи от проблема дискова болест да се вслушат в съвета Ви

210.   Всички вертикални натоварвания, резки усуквания и навеждане без сгънати колена при мен създават проблем.
Коремна преса тренирам със статично натоварване, за да избегна многократното повдигане на трупа - лягам, свивам коленете и се надигам съвсем леко само с главата - така стоя колкото мога, повтарям го според желанието си.
Правя люлка на пода - лягам на твърд под отново свивам коленете и се люшкам назад - напред масажирайки гръбначния стълб.

Много е важен мускула разположен около гръбначния стълб - мисля, че се казваше дълъг гръбен мускул. Него го тренирам, като правя леки движения надолу - нагоре все едно, че се покланям, но винаги приклекнал, никога с опънати колене или друг вариант е везната - прав стоеж, единия крак на земята другия опънат назад, така че да служи като противотежест на трупа, който е наведен напред, все едно изобразявате буквата„ Т " с едната ръка се подпирам, за да пазя равновесие и отново правя леки движени надолу - нагоре.
Другите упражнения ще са неприятни за нетрениран човек, затова ще спра до тук.

Само да подчертая, че висенето на лост много ми помага, защото имам сплескани прешлени в областта на опашката и затиснати коренчета от херниите и по този начин много ги облекчавам. На рентгенова снимка се вижда, че междупрешленното пространство липсва в областта на опашката а магнитния резонанс показва две големи и една по-малка херния, всичко това кара докторите да не вярват на очите си, че аз съм на крака.

Знам че не ме чака светло бъдеще, но ще се принуждавам към движение докато мога, за да ви ободря малко ще спомена за един мъж по-голям от мен с 5 г - не спортист - който при катастрофа получава хернии на всички прешлени от шията до опашката, докторите не желаеха да се занимават с него, той свали 20 кг започна да се разтяга да плува и в момента след 5години е в движение, даже му намериха работа като поддръжка в един хотел.
Жалко е, че докторите не дават алтернатива и настройват пациента само негативно.

211.   Забравих да добавя, докато лежах на легло с блокиран ляв крак, не спирах да движа ходилото в легнало положение, защото като се изправях то отказваше да работи, затова го раздвижвах легнал без тежеста на тялото, целта беше да се подържа мускулното съкращение на прасеца, което означаваше, че нерва е жив, въпреки затискането, и провежда нерви импулси към мускула, доктора не можеше да обясни този факт, но организма си има своите резерви....

212.   Поздравления, момче! Точно такива мисли за оздравяването ми завъдих когато четох сайта болка. бг! Накрая отидох при доктора и той ме обучи на Чи гун - източна гимнастика от която правя само 3-4 упражнения, но в която най-главното са принципните положения на тялото спрямо тежестта. Искам да ти кажа, че ти ГЕНИАЛНО си разбрал коленете винаги да са ти отпуснати напред! Европа е пълна със "специалисти" по Чи гун, които дори не знаят, че всичко в него се прави от един "основен" стоеж. Питах доктора защо не опише всичко това докрай в сайта, а той ми каза, че е опитвал, но се оказало невъзможно да опишеш нещо така, че всички да го разберат правилно. 90% объркват основният стоеж и трябва УЧИТЕЛЯТ да ги коригира в стойка.

213.   Добре де, над 200 коментара, поне 20 пъти е споменавано името на Артур и никои не е дал негови координати...
Моля, ако някои наистина е посещавал въпросния човек, да сподели впечатления и точни координати.

214.   Имам дискова херния на два шийни прешлена С5-С6 и С6-С7 със засегнат нерв или нервно коренче, с лявата ръка не мога да правя почити нищо тъй като имам отслабване на мускулите, показалеца и безименния ми пръст са леко овиснали. Навсякъде където ходя ми предлагат операция но аз не съм убеден че това ще ми реши проблема. Искат ми по две хиляди лева на диск за да ми поставят някаква титанова пластина. Като чета какви измами стават с тези дискове просто ме е страх да дам тези пари. Питам може ли в лазерната клиника на д-р Людмил димитров да ми се помогне с това лечение с озон и лазер. Моля ви ако някой знае да ми каже защото се страхувам да не остана инвалид за което всички лекари при които съм ходил само това ми говорят. Имам чувството че от тази операция с титановата пластина само ще ми вземат парите. В тази напреднала медицина си мисля че има по-модерни методи

215.   Намаляха ми болките от дискова херния . Масажи с ЛЕКА екстензия и загряване на специални легла с турмалинова керамика, която излъчва дълговълнови инфрачервени лъчи ми правят. Процедурите са по ЕДИН ЛЕВ. Казват, че основателят лекар искал да е безплатно, но в България не можело така. Според мен обаче номерът е,че ако минат по 20 човека по 35мин за няколко часа , излизат на печалба Обясняват, че болките изчезват напълно след време...
Е, направих 20 процедури и не,не е минала напълно, но НАМАЛЯ. Мога да се изправя без гримаса и съм по-изправен, даже ме похвалиха за това. ЗА един лев и толкова не очаквах.
Фирмата се казва Нуга Бест, сайтът им е www?.nugabestbg.net

Моля модераторът да остави само координатите, които смята за допустимо и все пак да оставим шанс хората да опитат като мен, достъпно е, още един шанс е...поне на мен засега ми помага, ох да имаше 100 процентово решение

216.   До 214-ти: още ли не си разбрал, че халът ти изисква усилие? А те мързи даже да четеш! Виж това /има го и по-нагоре!/:
http://forums.bolka.bg/viewtopic.php?f=2&t=143

217.   214 - веднага, ама веднага се оперирай!!!
Баща ми отлага като теб до края, опита всичко, но като почувства проблеми с единия крак, веднага послуша лекарите. Направи си операцията в Пловдив, струваше му 8 000 лв. за пластините, но Доверие му ги върнаха тези пари.
Дори сам да трябваше да ги плаща - щеше да ги плати, защото това са нищо пари в сравнение с резултата!
Край на сецването в кръста, край на болките, на пъшкането, на отпуските по болест.
Възстановява се 6 м., имаше болничен в това време. Днес, 3 год. след операцията е като нов. Още се пази (уж), ама го гледам - друг човек е. Кара си кола, може да си носи сам покупките, дори куфари си носи, работи по две смени. Скоро ще се пенсиониера, но мисли да продължи да работи, а беше свършил буквално преди години.
Изобщо не съжалява.
В нашата болница иначе лежа с един човек, който като теб се запъваше. Е, този човек стана инвалид и не може повече да ходи.
Послушай лекарите в държавните болници, не се доверявай на някакви шарлатани, които искат само да ти вземат парите, ако не действаш сега, ще загубиш ръката си!
Пластините ще ти ги сложат, те са скъпи, защото са от титан. Няма как да те измамят, виждат се на рентген, а и ако те отвори някой, ще види измамата.
Не се опъвай заради слухове, а не отлагай, защото хората са си добре, ти ще бъдеш инвалидизиран, не хората, които разпространяват слуховете

218.   Ало, платеният 217, кое наричаш слух, това ли?:
The American College of Physician in February recommended that x-rays and MRIs no longer be used to identify the cause of back pain because in 85% of cases ...http://www.linkedin.com/groupItem?view= ... _pd-ttl-cn

219.   Д-р Руйчев

"""До 214-ти: още ли не си разбрал, че халът ти изисква усилие? А те мързи даже да четеш! Виж това /има го и по-нагоре!/:
http://forums.bolka.bg/viewtopic.php?f=2&t=143 """"

Казах Ви да престанете да си правите тущ реклама и да лъжете хората като и м вземате една купчина пари за нищо !!!!

225.   При дискова херния
опитайте с Електрофореза с Нивалин.
Полюсът с Нивалин е на местото на хернията.
5-7 процедури.
Аз съм доволен.
д-р Хараланов

226.   Д-р Веселин Попов(неврохирург) от Стара Загора/ Хасково
лекува дискова херния доста успешно.

вижте www.drpopovi.com

228.   аз мога да заявя, че определенно съм много доволна от озоно терапията даже вече имам две без кръвни операции. Едната см е правила в София във Света София преди шест години ито на гръбнака бяха три хернии м-у прешлените. Неможех да се навеждам или пък да вървя. Кръста ми се делеше на две. Преди няколко дена си направих пак само, че във Варна при д-р Емо Консантинов и съм много доволна. Впрочем и първият път пак той ми е направи, в София, с д-р Михов, който в момента работи и във Варна. Много са добри доверете им се. Повярвайте ми.

151-200 от 243