Споделена история от Здраве

Лечение на дискова херния с озон
Изкажете мнение за лечение на дискова херния с озон в "Света София."

Коментари

201-243 от 243

229.   След като започна да ме боло кракът ужасно и това продължи 2-3 месеца без болката да се повлиява от обезболяващите, които ми изписваха, скенера показа две хернии в пояснокръсцовата област. Едната с прекъснат диск и пролабиларо ядро. Притискат нерв. коренче вляво. Болката беше на моменти ужасна, не можех да стъпвам на крака си когато станеше невъзможна. При ставане и при сядане, при движение и нощем все боли, Диклак ми помагаше само да мога да я понасям. Правих физиотерапия, няколко пъти, лазер, с гимнастиката не съм спирала и си мислех след 6 месеца с болка, стигнах до депресия, да се оперирам, че друг изход няма. Тогава ми казаха за един виетнамец в Плевен, който лекува с иглотерапия. Направих 10 процедури, там си купих и от един билкар, билкови хапчета и някаква смес за компреси. Пих и ГЕЛАДРИНК, гимнастиката и тези компрси... след около месец се почувствах мн. по-добре. Не знам кое точно помогна, но може и да е съвкупност. Сега 11 мес. след като започна болката се движа и спя спокойно. Болката все още я има, но е слаба. Надяам се, че като продължа с колагена и мин. бани, физио и това да отзвучи, но за ОП определено вече не мисля.

231.   228
Какво значи доволна и какво е безкръвна опреция?

Защо и на какво ниво си ги правила и защо сега пак се налага???
Или правиш реклама на некй си доктори???

233.   Aз ще се опитам да разгадая мисълта на 228, защото не отговаря. Безкръвна операция се има предвид вкарването на озон под контрола на камери, директно между прешлените. Прави я д-р Константинов в Терапията във Варна след като минете преглед през частния му кабинет/може и друг начин да има, който не знам/. Прави се спинална упойка и е добре платена клинична пътека - касата плаща от порядъка на 1800 лв. /затова е изгодна за мед. персонал. Пациентът заплаща консумативи за 100 лв. Семейната ми лекарка каза, че имала един пациент, който си е правил тази ОП и болката по кракът след това утихнала. Аз в момента правя пак озонотерапия, но повърхностно се вкарва по хода на нерва /правят се няколко пеоцедури/, та там ортопеда ми обясни за вкарването на озона между прешлените - ефекта е временен. Друга позната пък ми каза за баща си, който е правил тази нуклеолиза/така се казва операцията/ преди години в някаква частна клиника в Бургас. Оттогава болката му намаляла и си гледа работата из градината без проблеми... Моето мнение е, че ако болката е нетърпима и други методи не помагат този вариант е за предпочитане да се опита преди да се реши човек на операция.

234.   Казвам се Ц.Ш. (учителка )и искам да разкажа на всички какви чудеса прави д-р Димитров. Преди четири години получих страхотно възпаление на седалищния нерв.Гърча беше неописуемо жесток и болезнен.Болката не се повлия от нищо,нарастваше с всеки изминал ден и докато чаках за поредния преглед при невролог , една жена ми подаде визитката на д-р Димитров.Отидох веднага.След две седмично лечение с лазер терапия и противовъзпалителни по схема , аз проходих без болка.Това лято ме споходи друго:вследствие простуда и страхотна кашлица ми се отключи дископатията и получих много болезнени крампи на мускула на гърба:при опит да стана от леглото ми се гърчеше ,все едно някой ме стискаше с менгеме.Неописуеми болки при сядане,ставане ,ходене,нямах никаква опора,все едно някой ме е тупал с тупалка.не можех да спя, да се обръщам .Този път не се лутах и веднага отидох при него.Лечението е бавно(2седмици) и включва лазер терапия, озон терапия и противовъзпалителни по схема.Изключително съм доволна от вниманието на целият екип и най-вече от компетентното лечение на д-р Людмил Димитров. Благодаря ви много ,че ви има !Благодаря ви за това ,че ми мина болката !

235.   Людмил Димитров -ама гожляма реклама!

А тази лазер терапия ако не се прилагат противовъзпалителни и кортикостероиди дали ще има ефект????

Явно е голям вълшебник с този лазер. Дископатия като диагноза не означава нищо друго освен проблеми в кръста и гръбнака! Трябва точна диагноза и търсене защо има такава болка и възпаление и да се търси първозиточника...

236.   Имам дискова херния от 13 г, а от 10 г. -и втора-/и двете на торакалните прешлени. Когато за пръв път ми я откриха, след инжекциите и системите отидох на Павел баня. Оттам се върнах със силни болки, не можех да стана от леглото. Един ден дойде да ме види мой познат, който също беше закъсвал с дискови хернии. Даде ми адреса на невролог-мануален терапевт. Този човек с две процедури/едната контролна/ ме вдигна на крак. Оттогава ми се налага да ходя 1-2 пъти годишно при него и винаги ме оправя.. Първият път думите му бяха:. Дискова херния се лекува оперативно или с мануална терапия, защото само по този начин се отстранява причината. Лекарствата се пият след това.

237.   Бихте ли споделили името на този мануален терапевт и за кой район на България става въпрос.

238.   Имам дискова херния на гръбнака и на шиен прешлен. Интересува ме дали някой се е подлагал на лечение в медицински център Кортекс. Там лечението е с озон. Ако някой има мнение, моля нека пише!

239.   Това е шиина дискова херния

240.   Към 236 - бихте ли написали името на този невролог - мануален терапевт? Ако някой има мнение за лечение на дискова херния с озонова терапия, моля нека пише!

241.   Някой може ли да изкаже мнение за лазер терапията и озоно терапията при дискова херния. Какво ви е мнението за д-р Лудмил ДИМИТРОВ от Пловдив?

242.   Момче съм, на 21г. , направих си озоновата терапия /дисколиза/ в УМБАЛ "Св. София" (клиниката на д-р Мазнейков). Крайно недоволен съм, д-р Михов ми направи процедурата, сега 2 месеца по късно състоянието ми е по зле, преди имах болки само в кръста сега вече и в краката.

243.   Здравейте, моля за мнението Ви относно озоновите инжекции в гръбнака! С дискова протрузия съм на гръдния отдел, като ефекта от 1 годишно лечение е нулев, а съм опитал всичко възможно, като мануална терапия, иглотерапия, НСПВ, Дискус инжекции, е много други. При преглед във ВМА д-р Стоев ми каза, че в моят случая озонът ще е с добър резултат, защото нямам пълна херния, но се притиска нерва сериозно и имам болки към гръдната област, което е доста неприятно. Моля за съвет!

244.   Какви ли са причините за дисковите болести?! Това е механичен проблем и трябва да се оправи по механичен начин.
и много е важно човек как живее, каква предпазни способи използва за да предотврати тези много неприятни последици...
Но никой не се интересува от здравето си нито от своето , нито от това на децата си и после искат чудеса! то чудеса има, но и вие трябва да промените някои неща... така че търсете и ще намерите... аз съм намерил, мога да препоръчам юмейхо, но изборът на всеки е личен при кого как кога защо , лекари , озони , операции, чекръкчии .... и т.н. и т.н.

245.   здравейте искам да споделя нещо много важно относно как се лекува кръста! писах коментар преди около 3 години тук, казвам се Генчо и коментара ми е номер 67!
та така след като си направих два пъти дисколиза в началото имах подобрения, но след няколко месеца всичко започна отначало усещах кръста си слаб и винаги имах болки. разбрах че с една две процедури няма да я бъде тая работа и затова реших да изпробвам нещо друго. захванах се с фитнес, дори направо културизъм, всеки ми казваше че съм луд и че от там ще се повредя още повече, но ето че човек не трябва да слуша всеки. тренирам 3-4 пъти в седицата кръста не го тваря с много тежко, но всяка тренировка го загрявам с малка тежест на два уреда които съм си харесал. в началото го правих на серии но сега правя само от 5 до 10 минути упражниние с тези уреди. какво да ви кажа втора зима няма болки в кръста, чуствам го по здрав от всякога, дори има чувството че в момента кръста и е по здрав и от на хората които са нямали проблеми с него. имам 3 дискави хернии, поне имах преди скоро не съм си правил сника, защото нямам нужда. но мога да ви кажа че натрупах опит и уменияпрез това време, говорил съм с много други билдъри и от всичко това разбрах нещо много важно. кръста се лекува само и единствено с упражнения с нищо друго, но казвам упражнение редовно, ако не всеки ден то поне през ден. сега кръста мми е здрав, но спра ли с фитнека дори за седмица веднага започвам да чуствам дискофорт и леки болки. тава е приятели истината, кръста не иска пазене тогава се изнежва и болките се засилват, кръста иска натоварване за са може човек да изради пояс от мускули които ще го крепят. но искам да отбележа нещо много важно който се захване с тази работа трябва да знае че това е до края на живота му, спреш ли веднъж скоро се връщаш от там където си почнал! дано да съм бил полезен на някого с тозе неприятен проблем! Тренировки мму е майката приятели

246.   ДА съгласна съм с коментара от 245, защото и аз имам херния на два прешлена /една протрузия и втората е със счупване на диска/ . В началото имах чувството, че така ще си умра с тая болка, толкова силна и постоянна беше. Но след всичките там процедури / лазер, озон, физио, мен.басейни, НПВъзпалителни и гимнастика/ полека лека болката отшумява. Колан и космо диск също включих, както и иглотерапия. Операцията ми се размина. Сега имам слаби болки отвреме навреме при продължително седене или стоене, но това е нищо. За мен истината е, че гимнастика за разтягане трябва да се прави редовно, макар че сега като не ме боли вече съм се поизкалпазанила малко, но скоро трябва пак да си създам режим...поне 10-15 на ден.

247.   Здравейте, и аз имам проблем с дисковата херния. Някой знае ли как се повлияват пациентите с озонотерапията на д-р Стоев в Гръбначен център-София, намира се в сградата на ВМА, но е частен център.
Към 243 какво стана, решихте ли се на озонотерапията?
На мен сега ми предстои и събирам мнения, но малко пациенти пишат дали им е помогнал точно този метод.
Ще ви бъда благодарна ако някой има информация и я сподели.

248.   Към 247: чувала съм за хора, които добре се повлияват от озонова терапия, но след година или малко повече болките се повтарят. Склонна съм да вярвам на 245! С фитнес си е направил пояс от мускули и пази прешлените.
Ходя веднъж в годината на минерален басейн, правя в къщи гимнастика за раздвижване сутрин, още в леглото. Само след няколко дни се повлиявам и ставам лесно, без болка. Съвет - правете гимнастиката, която препоръчват рехабилитаторите.
Към 245 - може ли повече информация за фитнеса и кои са упражненията за кръста. Повечето инструктори не искат да поемат отговорността и да покажат упражнения при дискова херния. Може ли съвет за избор на такива?

249.   Един д-р показва точно упражнения и принципи:
Патиланчо
Заглавие: Re: Кое е истината за дисковата херния?!
МнениеПубликувано на: Пет Май 28, 2010 10:24 am

Чи гунът работи! Истината обаче е, че не е много лесен за научаване без учител. След това зорът е повече във вниманието, отколкото в мускулно усилие. Дори обратното - иска се силна концентрация и много разхлабване на скелета - така схванатото място под тежестта си изпуква само. Това е: ако се стараеш - печелиш. Докторът хубаво ни учи на тия работи, ама пусти мързел... :cry:
http://forums.bolka.bg/viewtopic.php?f=2&t=15

252.   На мен озонът, иглотерапията и лазертерапията ми помогнаха, иначе сега сигурно щях да остана с куцащ крак, защото така отидох в кабинета на доктор Людмил Димитров, а след 12 процедури (закупих си пакет от всички процедури - масажи, лазер, озон, игли) ходех и ето ме една година по-късно ходя си, мога да спя като нормален човек с опънати крака. От гр. Видин съм и се казвам Любомира на 24 г. (да не вземе да си помисли някой, че правя въздушна реклама, не! ) Аз съм доволна от д-р Димитров и не по-малко от д-р Янева! Екипът в ЛМЦ Пловдив разбира от работата си! Радвам се, че отидох навреме, вместо да си губя здравето в остарелите болници със старомодните методи на лечение.

253.   аз също се оперирах всичко беше добре но след две години получих други две дискови хернии на други прешлени и други изменения на гръбначния стълб. Започна ходене по мъките лекарства физиотерапии почивки но почти без резултат. Започнах да практикувам йога и от три години аз нямам болки нито в кръста нито по гръбначния стълб нито колене нито никъде. На 55 години съм вече не взимам никакви лекарства включително и за кръвно.

257.   Здравейте от мен казвам се Антони на 26год. от Пловдив. Преди 6 години се сдобих незнайно как с 2 дискови хернии и една протрузия на л3-л4 л4-л5 и л5-с1. До преди 5 месеца си бях ок, не бях имал сериозни кризи или болки освен някои сковавания зимата които отшумяваха за ден. Но преди 5 месеца вдигах едни чували с бетон около 30 кг, с които нещо се секнах, след това играх и мачове и постепено не можех да стоя седнал от болки в левия крак - горната част на седалото чаак до стъпалото доло. Болките се увеличаваха и след 2 месеца не можех и да се задържа прав за 10 мин от ужасните болки. Прекарах месец и полвина почти в легнало положение и доста отслабнах както с килограми така и мускулите ми атрофираха. Направих няколко процедури кинезитерапия но без резултат можеби е трябвало повече. Отидох при един от озонотерапевтите в Пловдив няма да споменава тук имена но нещо не ми вдъхна доверие, след това се свързах и с д-р Таня Дончева също озонотерапевт и след разговора по телефона тя ме грабна и вдъхна доверие, защото ми изиска кръвни изследваниа както и електромиограма. Започнах при нея, направих 10 процедури но тъй като след процедурите има претискане от озона на самия нерв болките се увеличаваха след което поспадаха. Тъй като състоянието ми беше много сериозно както ми каза и невроложката-имах увреждане на нерва 3/4 степен. д-р Дончева ми каза че ще имам нижда от допълнителни 5, 6 процедури направих ги. До последната процедура непоносимите болки си бяха факт. В момента съм 5ти ден след последната процедура и болите със всеки един ден до сега отшумяваха и сега нямам болка, само остана едно изтръпване на крака което вярвам ще отшуми с времето. Изключително съм блгодарен и радостен че на този ад се вижда края. Не правя реклама, просто споделям опита ми тъй като знам колко е отчайващо това състояние и бих искал да помогна на хората след мен. Бъдете здрави и благословени! :)

259.   Здравейте и от мен! От месец май тази год съм със силни болки в кръста, след ходене по мъките куп лекарства и инжекции за съжаление не пазя рецептите ми назначиха ЯМР и хоп оказах се с две дискови хернии на Л-4 и Л-5 личната лекарка ме изпрати директно на озонотерапия, като пропусна да ми каже, че една инжекция е 50 лв и здр. каса не я поема. Както и да е рекох со по доброто е от операция, следващата процедура беше дисколиза -за упойката доплатих 200 лв, в СВ СОФИЯ ефектът ми беше точно за 5 дни подобрение, процедурата ми беше извършена на 20 10 м т. г. с днешна дата АЗ не вървя аз пълзя и се изкривих на ермалък, болките в левият ми крак са непоносими, мравучкането е по силно от преди терапията. МОЛЯ за съвет.

260.   Моят съвет е да не се оперирате.
Бях като Вас в продължение на 6 месеца. Каквото чуех, преценявах за себе си дали е за моя случай и го правех. Гимнастика, плуване, мин. басейни, озон, иглотерапия, вендузи, мазила за болка.... Това всичко, след като не помогнаха инжекциите и хапвете/Диклофенак. Ибупрофен, обезболяващи/. Отчайвах се, но болката ме караше да опитвам отново... лазер, физио-, санаториуми... След 7мия месец започна да отзвучава и сега чувствам нерва на левия си крак слабо когато е студено или съм преуморена. Но това е нищо и по-добро от оперирана.
Не се отчайвайте, заредете се с търпение и финанси за процедури.

261.   257. Здравейте от мен казвам се Антони на 26год. от Пловдив
Алооо - рекламата !!!
Ти въобще знаеш ли къде се намира нерва и къде са ти слагали оЗОНОВИТЕ ИНЖЕКЦИИ ????
ПРОСТО НЯВА НАЧИН СЛЕД ПОДКОЖНО СЛОЖЕНИ ОЗОНОВИ ИНЖЕКЦЦИИ ДА ТИ СЕ ПРИТИСКА НЕРВА !!!!
Ако някой ти притисне нерва и съвсем малко ще умреш от болка !!!
Айстига с този фалшив озон, който едиствено ти подобрява кръвното на лягане нищо друга направил съм 60 инжекциии преди време - пълни мошенници !

До 260. ти сигурен ли си че ти направиха дисколиза в тази фалшива Болница и мошенника д-р Мазнеков ли беше и неговите фалшиви снимки с морално остарелия рентгенов апарат в мазето !!!

Най- вероятно са ти сложили упойката и толкова ....„
Повече не ходи в Света София ако освен нямаш там роднина доктор !!!

Тичай отсреща при д- Каракостов в св. Иван Рилски до центъра по Хигиена !

262.   До 259 -относно озона основно помага за доброто кръвообращение, а в комбинация с ьога упражненията тип-крокодил които разкъсват хернията която е излензла озона може да помогне по бързо да се абсорбира от тялото откъснатата част. Но е скъп варянт.
На мен основно ми помогна една жена от София която се казва Емилия Георгиева няма да давам телефон може да се намери в нета тя е кинезитерапевт. Прави един масаж доста силов по дължината на нерва, поизпотих се докато ми го прави, но след около 2-3 седмици непоносимите болки отшумяха!!
После е хубаво да се заздравят коремните и мускулите на кръста с упражнения.
Успех с лечението, важното е да не се обезсърчаваш, ще се оправиш, доста хора са минали през това!

263.   Здравете. Преди малко пове ми откриха дискова херния в лумбалния отдел.Отидох за озонотерапия в Кортекс, но след нея и силата в краката ми отслабна и започнах да ходя с бастун, съответно няма да описвам какви ми бяха болките. В тяхната сила реших да отида в гръбначния център на военна болница. Там болките станаха още по-силни и вече не можех да ходя и с бастун а само с придружители. Прибраха ме в къщи ,като съответно в болките си не можех фа си намеря мяст. тогава случайно разбрах за лечение с колаген в мц Лоземед при д-р Силвия Иванова, поразрових се малко и намерих добри отзиви за нея.След направените ми 8 БР процедури вече си ходех съвсем сам , а от болката беше останало само следа. След поставянето на колагена тя съвсем изчезна, а сега вече 1 г от тогава съвсем я забравих. Благодаря на нея и екипа и за възвръщането на живота ми!!!

265.   Мъжът ми бе лекуван с озонотерапия в медицински център Контекс. Няма никакво подобрение. В този център мислят повече за приходите си, а не за пациентите.

266.   аз бях на озон в кортекс но ефект нямаше, помислете реално как подкожни инжекции ще ни помогнат всичко е лъжа

267.   Имам протрузии на нива от Л2 до Л5 и стенози на нива Л4-5 и Л5-Ес1. Това е според ЯМР от октомври 2014. Правена ми е операция на дискови хернии на няколко нива 2006г. И така си карах с малки проблеми до пролетта на 1014, когато започнаха болки в кръста в ляво и надолу по крака. След като походя болката се засилва, краката изтръпват ( и двата) и отмаляват до положение, че нищо не усещам от бедрата на долу. Ходих при няколко неврохирурга, всички ми предлагат операция на няколко нива. Търсех вариант без операция, тъй като от тая от 2006 получих едно постоянно леко изтръпване от глезените на долу, което преди го нямаше. Имах подобни симптоми като сега, но в дясно и по-леки. Все си мислех сега да мина без операция и още се надявам, но все повече се влошавам, болки в ляво, куцам и т. н.
Искам да споделя, че ходих на лазерна и озонова терапия при д-р Димитров, който и други споменават, без никакъв резултат. На мой колега озона му помогна. Екипа си гледа работата и някои имат облекчение, но лазера си е пълна пародия.
Ходих и при д-р Стоев на 10 ет. във БМА, но усетих нещо нередно като ми предложи пак озон, тоя път между прешлените и после да ми слагат титанови импланти- пластини (за близо 10 000лв). От по-горе прочетеното разбрах, че правилно, че съм се отказал.
Мисля да посетя д-р Кръстев от Софиямед. Преди е бил в Пирогов. Дали някой може да ми каже нещо за него? Или някакъв съвет изобщо. Благодаря!

268.   Здравейте, искам да попитам някои правил ли е дисколиза при д р Попов в гр. Бургас и има ли ефект за дискова херния. Благодаря.

269.   здравейте, от скоро се лекуваме с озонолечение и за сега има добри резултати

271.   До всички страдащи от дискови хернии аз от една на кръста се оперирах но не останах доволно силните болки ги няма но тъй като имам премахнат диск ми се наруши биомеханиката на гръбначният стълб ршъй че ми изкочи нова след 6 години на шийни прешлени ртогава открих Д-р Людмил Димитров и повярвайте съм много доволна от него след 10 процедури и няколко стотин лева хернията се прибра или изчезна но мъките изчезнаха и съм добре горещо ви го препоръчвам

272.   Имам дискова херния и отидох в клиника КОРТЕКС за озонова терапия, след терапията се чувствам много зле, кракът започна да ми изтръпва и в момента имам частична пареза.
Като екип са любезни но съветвам не си давайте парите там, а те не са малко. Лекари ми казаха че там са засегнали някой нерв.

273.   Здравейте, направих 16 озонови терапии в КОРТЕКС и никакъв резултат, а напротив болките се усилиха и ми блокира кракът.
Не си харчете излишно парите, и други мой познати се оплакаха от тази клиника.

274.   Здравейте братя и сестри по стадание,
Изчетох цялата тема, а и много други по други форуми. Не мога да повярвам колко мнохо хора страдат
от дискова болест! Най-лошото е, че повечето са млади хора, на които тепърва им предстоят радостните мигове в живота. Искам да апелирам към всички да не се предават и да не изпадат в депресии и в дупката на безсилието
! И аз минавам през това, но се опитвам да се държа. Най-вече заради хората около мен. Запомнете, че освен механичната увреда с която се борим в повечето случаи имаме и невропатии, които силно се провокират от емоции и имат пряка връзка с това което се случва с централната нервна система. Няколко мои познати споделят това мое наблюдение: В моменти в които съм под напрежение болката се усилва и чувствам това напрежение не само, както повечето хора като свиване в областта на сърцето, а като болка в мястото на дисковата херния. Всяка негативна емоция провокира болка и обратното - всяка положителна прави болката по-слаба и по-поносима. Затова, е по-добре да запазим спокойствие и да не четем само негативните отзиви за различните начини на лечение и дори операциите. Знаете ли колко хора се оперират и то успешно? Много са, но когато на човек му премине болката, не му пука вече и не намира за необходимо да пише по форуми. Замислете се! Не сте ли и вие така? Ровим само, когато имаме нужда от помощ и съвет. Аз например познавам двама души, които се оперираха и то много успешно, при това единия преди 20 години чрез премахване на диска. Другия преди 5 с поставяне на имплант. Разбира се, след това започват ошипявания и т. н. но живеят много по-качествено от нас сега. След всичко казано не мислете, че съм привърженик на операциите. Напротив. И аз не искам да стигам до ножа и правя всичко по силите си. Имам херния, двустранна л5с1 по-изразена вляво, както и два бълджинга по-нагоре. Поне от 10 години си я търпя, като годишно по 2 или 3 пъти се обаждаше, но с диклофанак за седмица до десет дни проблемите отшумяваха. Постоянна лека болка си имах, но бях свикнал с нея. Тук си признавам грешката: Макар да знаех, че трябва да правя набора от упражнения всеки ден, не го правех. Работя по 8 часа седнал на компютър - убийство за кръста и гърба. И преди 3 месеца... криза. Ужасна. 10 дена не можах да стана. Нестероидни, стероиди милгами, витамини, невроблокатор - габаневрал и т. н. След като започнах да ставам - Павел баня. Резултат за 20 дни. Тръгнах на работа и след първата седмица пак на легло. Прав мога да издържа около 15 мин. Седнал и минута не мога. Последва 15 дена озонотерапия в Пловдив при д-р Людмил Димитров. Всъщност си закупих пакет процедури за дискова херния, който включва 12 инжекции озон подкожно, около нивото на хернията, 12 лазерни процедури, които ми правиха на кръста и засегнатия крак, до 3 блокади със стероид, 4 процедури иглотерапия, два масажа и 4 инжекции с някакъв хомеопатичен Дискус май беше, било немско и те си го внасяли. В България го нямало. Всичко това на цена 920 лв. Отделно квартира. Аз отидох и с болки в крака и изтръпнали две стъпала. След всички процедури се върнах във Варна с подобрение до степен, че нямах изтръпване, но с болки, които отново не ми позволяват да седя на стол. Мога да ходя до магазина и толкоз. После трябва да легна. Разпитах доктора как действа озона, макар да бях изчел всичко в нета и на български и на английски. Общо взето докторът обясни същото, което знаем всички. В лазерния център всички бяха наистина много любезни и отзивчиви. В чакалнята говорих и с няколко пациента, които бяха много доволни от предишни посещения. Всъщност не зная дали има резултат от озона или само от противовъзпалителните, но всички от центъра твърдяха че имат доста пациенти с дискови хернии, които са изчезнли напълно или частчно прибрали се вследтвие третирането с озон. По принцип съм скептик, но удавникът и за сламка се хваща, та разчитам на направената терапия с озон и се надявам изтеклото от ядрото поне малко да се свие и да освободи притиснатите коренчета. Мнението на пловдивският доктор бе, че озона действа до 6 месеца в организма (тук не си обяснявам как точно, понеже периода на полуразпад на молекулата на озона е 20-30 мин. но пък не знам в тялото отделения кислороден атом колко време се върти образно казано). Уж съм наясно и как действа озона на молекулярно ниво, та затова разчитам, ако нещо ще се подобрява то да е до месец. Така или иначе трябва след месец да съм на "безплатен" контролен преглед в Пловдив. Едва след 6 медеца ми казаха, че трябва да си направя образно изследване, за да видим дали има свиване на хернията (дай Боже)!
Междувременно, посетих мануален терапевт, който работи с притискане на прешлените, без усукване, но доста натиска, та ме достраша да не вземе да ме прецака и май няма да ходя повече. Моля, ако някой е ходил на мануална терапия да опише как протичат процедурите.
Естествено след два дни имам консулт с неврохирург, за да коментираме сериозността на положението ми и дали може да се прави операция по ендоскопски метод или традиционната касапница.
Съветвам всички, които не са направили консулт с неврохирург да го направят. Добре е да имате и тази гледна точка. Това естествено не означава да се съгласявате веднага на опетация. Лично аз мисля да изчерпя всички други възможности.
Някой лекувал ли се е с хеулорон?
Ако да, моля да споделите впечатления!
А, още нещо, на мен доста ми помага шведската топка понякога. Поставям краката върху нея и се издърпвам нагоре, така че кръста да виси и стоя така колкото време мога. Това висене увеличава междупрешленните пространства и понякога се случва да освободи нерва, ако е прищипан де. Понякога ми остава само висенето, ама съм длъжен да пробвам :)
И понеже темата е за озонотерапията, след като минат шестте месеца от моята, ще споделя дали се вижда промяна на скенера, който ще направя. Дано дотогава съм добре!
Пожелавам го и на всички вас! Дано болките намалеят и си върнем радостта от живота!
Поздрави на всички и горе главата!

275.   Имам малка херния на L4, когато ми я откриха преди година и половинав, доктор Филопов в Софиямед, /сега работи в Панагюрище/ми направи една единствена инжекция озон, от двете страни на прешлена, дълбоко и ужасно болезнено, и оттогава не съм имала тежки кризи. Безкрайно съм му благодарна.

276.   Продължение от 274 ти пост.
Пиша само защото обещах, че ще споделя какво е станало след моята "озонотерапия".
След като вече съм два месеца след операция... какво ли бих могъл да кажа за Лазерен медицински център... Лечението при мен се оказа абсолютно безрезултатно. Моето мнение е че би се повлиял някой с лека форма на заболяването. След направените скенер и ямр в рамките на месец и нещо след лечението не се вижда абсолютно никаква промяна в хернията. След като взех драстичното решение да се оперирам, хирурга каза, че вследствие множеството инжекции озон в мускулите на кръста, кръвоносните ми съдове са изглеждали като кайма. Както и да е. За мен ефект от мускулно прилагане на озон не може да има. Макар че този център ми бе препоръчан от познат, който си е тръгнал доволен, аз съм на мнение, че хората намират облегчение най-вече от инжекциите нестероидни противовъзпалителни средства и кортикостероидните инжекции, които се поставят паралелно с озона.
Все пак предтоя ми в Пловдив и посещенията ми в Лазерния център са едно много приятно преживяване в сравнение с това, което последва. Както казах, взех решение да се оперирам. Не го пожелавам никому. Не задруго, а защото разчитах много на тази операция, а се оказах от процента успешни, но безрезултатни операции. Сега съм отново на изходна позиция - с болки, на лекарства, на легло и с много мъки в актива си и явно още очертаващи се. Мисля, че преди операцията трябваше да предпочета мануална терапия, вместо озона. Парите щяхада са същите. Ползата... никой не ти гарантира.
Какво да ви кажа повече... Пробвайте всичко преди операция (с изключение на самоукин чекръкчии). Макар с мен да се случи така, не мога да отхвърля операцията като спасителен вариант. В моята стая имаше 37 год. мъж с дх който виеше от болки цяла нощ. Веднага след операцията болките спряха. На 15 ден започна да сяда и да ходи по кафета с приятели. Е, аз пък изтеглих късата клечка. Все пак, ако се налага и нямам друг изход, пак ще ходя да ме режат. Айде със здраве и да не тегите късата клечка!

277.   Моля ви дайте някакви упражнения за дискова херния, калцирана вече на Л5-С1. Правих най-различни комплекси, но все нещо не беше както трябва. На сайта на Фрамар има 10 упражнения, но търся и нещо по-добро, ако има из нета. Благодаря.

639.   Здравейте, прочетох няколко запитваания за озоновите инжекции. Да правих си на гръбначния стълб и са много успешни. След тази терапия следва пазене от вдигане на тежести завинаги, извиване на гръбначният стълб, магнитотерапията да се избягва, като най-добре се повлиява след манипулацията плуване и водна гимнастика.
В гръбначен център София 5 -та градска болница на 8 етаж ще получите необходимото обслужване.

640.   Здравейте с дискова херния на шийните прешлени съм и в Гръбначен център в София ми предложиха да ми поставят две озонови инжекции в шийните прешлени. Ако на някого му е прилагано такова лечение моля да сподели от ефекта и дали тази процедура се заплаща от здравната каса?

641.   3 седмици лазех до банята. 3 седмици с неописуеми болки в десния крак отчайващо беше. Беше защото ме оправи Еми Георгиева, златни ръце, вече ходя до банята изправена с много слаби болки. БЛАГОДАРЯ ЕМИ!

643.   Здравейте, след травма, счупен прешлен и импланти, а след 2м. и дискова Л-4 и Л-5 пак операция и почти 15г. бях почти/не идеално, но работех/, а от м, януари и досега имам болки в краката, кръста. Правих ЯМР и доктора ми/неврохирург/ ми предложи операция -Дисколизис, Но оперативно и с пълна упойка да ми вкара еднократно озон. Болницата е в Меден рудник-Бургас, а болницата- Бургасмед, ако някой има мнение моля да ми пише?

201-243 от 243