Споделена история от Здраве

Болка в згъвката на коляното помощ
Здравейте аз съм мъж на 20 години още от много малък го имам този проблем от време на време ми се схваща зад коляното на згъвката когато си изпъна крака болката е много остра и гадна само в изпъкнало състояние често ми се схваща това място по принцип минава но днес продължава вече около 2 часа сега дори ме е страх да стана от леглото за да го изпъна наистина болката е ужасна и много остра на какво може да се дължи това липса на магнезий ли е?
По принцип ходя частично да тичам правя обиколки на един стадион и днес когато отидох на стадиона ме заболя ацки много даже не бягах не мога с тази болка моля дайте ми съвет защо става така с мен при други не е така
И някои знае ли примерно лечение или когато се схване какво трябва да си направи

Коментари

1.   Това са най-вероятно мускулни крампи, които се полчават при хора, които активно спортуват, заради натрупването на млечна киселина в мускулите, поради намаляването на кислорода при изразходването на голямо количество енергия. Проблемът може да се дължи и на недостиг на магнезий, калций или калий в организма. Най-често хората си взимат таблетки с магнезий и можеш да пробваш да ги приемаш определено време и да видиш дали има ефект.

2.   Когато ти се схване , стани и си стъпи на краката .Ако това не е достатъчно , опитай например , да си редуваш на пръсти , след това на пети . Би трябвало , някакво положение на крака да освобождава мускула .Пий магнезии 2х500 . Купи си магнезиево олио за намазване но трябва да се разрежда с вода , защото щипе .
След като спортуваш , спазвай правилото за загряване и постепенно намаляване на натоварването в края.

3.   По добре иди на доктор ортопед да ти направи един преглед и да ти каже дали нямаш нещо увредено.След това ще ти изпише хапчета или физиотерапия и готово.

4.   Това е разтегнато сухожилие или прещипано, нагрявай крака на елекрична печка..и намали натоварването известно време..

5.   Да добавя като бягаш си овивай под и над коленете с еластичен бинт ,подобно ксто при китките на ръцете травмите при натоварване най често се проявяват на ставите.

6.   Намажи го с ракия, но много внимателно да не изхабиш материал като разлееш. Ако все пак разлееш ракия качи се до 9-ти етаж на твоя, или друг блок, който има асансьор. Тъй като имаш болки в краката, качи се с асансьора. Отворяш прозореца и скачаш.

7.   От Автора: Благодаря на всички ще пробвам от номер: 2,4,5 дано помогне

8.   Ако ти се случва от малък по вероятно не е липса на минерали, а вродено увреждане на мускул или друго. Посети ортопед и му разкажи от кога и каква е болката, той ще прегледа и ще каже.
На моя съседка детето когато беше на 12г редовно се оплакваше от болки в глезените, бил се оплаквал от малък, но никой не обърнал внимание никой не можел да перцени колко всъщност е болката и родителите му мислеха че така търси внимание и гушкане. Все пак на 12г го заведоха на ортопед, оказа се вродено къси ахилесови сухожилия и всеки път при тичане раскъсвал малки части от сухожилията си заради разпъването, затова и всеки път след натоварване на краката вечерта имало силни болки детето. Доктора светило в ортопедията предложил два варианта или операция на двата крака един след друг с месеци гипс или с месеци сероизно натоварване с колоездене. Колоезденето било най натоварващо ахилесовите сухожилия. Те избраха колоезденето, записаха го на колоездене без да казват на треньора за проблема на детето, за да не бъде делено от групата и да няма треньора по различно отношение. Детето с месеци имало болки и майка му правеше студени компреси с оцет на глезените вечер, но се оправи, сухожилията се удължиха и днес 7 години по късно това момче е спортна натура и няма никакви проблеми с краката си.