Споделена история от Здраве

Л-Карнитин ?
Здравейте :)
Пише ви едно отчаяно от борабата с килограмите момиче :( Преди 6 месеца отслабнах постепенно с 15 кг, но имам още 8 кг до мечтаните 52 :(( Пробвам какви ли не диети, но кантара не мърда.. Бяха ми казали, че когато отслабеш много, организма спира да слабее или отслабването става много бавно и изисква много усилия. Преди време попаднах на една тема за Л-Карнитин и имаше доста противоречиви мнения.. Искам да попитам тези, които са го пробвали, ще има ли ефект в комбинация с тичане и упражнения? Нужна ли е строга диета или може да огранича само белият хляб и сладкото? и последно : Вреден ли е за организма?
Приемам всички мнения тъй като е важно нещо за мен :))
Благодаря!

Коментари

1.   L-Carnitine не е вреден за организма, ако не прекаляваш с дозировката, но дори и тогава, най-много да получиш разстройство. Препоръчвам ти течен, 30 минути преди физически занимания, защото се усвоява по-бързо. Без да правиш упражнения, изобщо не го взимай... В заседнало положение не действа. Не е магическа съставка, а просто подпомага горенето на мазнините (подпомага, а не причинява). Пий МНОГО вода докато го взимаш!

Другото, което те съветвам, е да се храниш на често по малко, за да ускориш метаболизма си. Няма лошо да ядеш хляб и други въглехидрати, но гледай да са сутрин и през деня, а вечер наблягай повече на протеините - месо, мляко, ядки. Ние не надебеляваме от сладкото, газираното и хляба, а от приема на повече въглехидрати отколкото са ни нужни. Гледай след като отслабнеш, да се храниш балансирано, за да не си върнеш отново мазнините.

8 кг надолу не са много, нормално е да ги свалиш за месец и половина.

Успех!

2.   Аз по принцип винаги съм бил дебел. Много лесно пълнея.
Пробвах карнитина ефекта беше малък.
От около 2 месеца спрях да ям захар. Имам предвих напълно - нищо сладко не ям с изключения на праскови и пъпеши. Кафе без захар. Започнах бавно да свалям килограми като друга храна - месо и хляб въобще не ограничавам а се храня стабилно по всяко време.

Пробвайте и вие. Но имайте търпение, аз свалям но бавно.

3.   Благодаря ти мнооого за изчерпателния отговор! Точно не искам нещо силно и рязко, просто искам нещо да ми подпомага свалянето на килограми :)) Доста ме ентусиазира:)) Мерси!

4.   1 ден
Закуска: чисто кафе, без захар и мляко
Обяд: 2 твърдо сварени яйца
Вечеря: Парче месо с много леко овкусена салата
2 ден
Закуска: чисто кафе, парче сухар
Обяд: 2 твърдо сварени яйца
Вечеря: Парче шунка, салата, 1 чаена чаша кисело мляко
3 ден
Закуска: чисто кафе
Обяд: Зеленчуци, плодове
Вечеря: 2 твърдо сварени яйца
4 ден
Закуска: горчиво кафе
Обяд: 2 твърдо сварени яйца, сок от моркови
Вечеря: 2 твърдо сварени яйца, парче шунка, салата
5 ден
Закуска: чисто кафе
Обяд: Печена риба с 1 домат
Не се вечеря
6 ден
Закуска: горчиво кафе
Обяд: Две големи парчета пилешко месо
Вечеря: 2 твърдо сварени яйца, 1 морков
7 ден
Закуска: Горчиво кафе
Обяд: Парче месо, плод
Вечеря: По желание

Ето ти една ефикасна диета...

5.   Аз съм приемал Ел карнитин :) значи, за да ти помогне 30 мин. преди физическо натоварване при теб трябва натоварването да е бягане. обличаш се доста добре, за да може да се потиш повече :))

6.   Аз взимам л-карнитин, жена съм. 30мин. до час преди упражненията. Препоръчвам ти аеробни упражнения. В никакъв случай не се подлъгвай да ходиш на фитнес, в твоя случай няма да помогне. Вместо да свалиш тези 8 кг. ще ги превърнеш в мускулна маса. А след това оправяне няма, повярвай ми.
Относно л-карнитина, ако е на таблетки от 500млгр. може да взимаш по 2 един час преди упражнения/бягане/тренировка. А в дните, които не тренираш по 1 час преди ядене. Успех!

8.   Препоръчайте фирма производител. Качество и цена, разбира се! Мерси

9.   Авторката: А може ли да се пие на гладно? Понеже обичам да тичам сутрин рано?

10.   Ето ти и една марка от мен - ЕХPLODE. С доказан ефект е (ако не вярваш на мен провери в интернет). С правилна диета и тренировки ще го постигнеш. И още нещо - след диета организма се опитва да навакса изгубеното тегло, така че не спираш с диетата и след като свърши л-карнитина. Успех*В. В.

11.   кой казва, че фитнеса в вреден със силови тренировки и л -карнитин ще си изгори мазнините съща.. не е ли така?