Споделена история от Здраве

Имам нужда от помощ
Здравейте,

Преди 2 седмици разбрах, че имам неязвена диспепсия.
Казаха ми, че се образувала от стрес.
Моята история е следната
Аз съм емоционален човек, не очаквах, че съм чак толкова, но уви..
От 2 месеца и половина всеки ден имам проблеми,
Когато се зарадвам, развълнувам, притесня, натъжа (...) за нещо и стомаха ме свива, започвам да треперя, усещам напрежение върху езика, гърлото ме стяга и сякаш всеки момент ще си глътна езика и всеки път докато не се разтреперя и отида до тоалетна с диария (извинявам се за изказването) не мога да се поуспокоя, въпреки че и след това пак треперя и чувствам същите болки и стягания.
Започва да се случва все повече и повече и все повече лоши мисли да влизат в главата ми дори и такива от сорта на
“Ами ако сега нещо стане и не мога да реагирам, нещо ми се случи, на някого около мен нещо се случи ..” подобни мисли и имам чувството, че полудявам !!! Не мога да заспивам в такива моменти (те винаги са вечер след 19.00 ч.) когато си лягам унеса ли се след няколко минути се стряскам в съня ми и всичките болки и треперене през цялото време.
Моля ви кажете ми съвет какво да правя не мога цял живот да съм така... моля ви за помощ!
Благодаря

Коментари

1.   Ами тръгни на психолог. Или пий Глог, мента и валериан. Не се вживявай толкова. Каквито и да са проблемите, то здравето ти е най-важно. Другото няма значение, както ще установиш. Успех.

2.   Отиди на психолог И на психиатър. Даже правилното е първо да отидеш на психиатър, а после на психолог. Психиатърът може да изписва лекарста, като ти ги изпише ги пиеш редовно и да знаеш, че не действат веднага. Моята приятелка имаше подобни симптоми, но вече и мина. Притесняваше се за работата - че няма да се справи с дадена задача, за в бъдеще разни неща... Трудно беше и за нея и за хората около нея, но се оправи. Няма срамно това да отидеш на специалист и да ти помогне. Успех!