Споделена история от Здраве

Помощ!
Здравейте! На 23 години съм, висока съм 190 см и тази височина адски много ми пречи. Имам проблеми с гърба, болят ме коленете и като цяло не ми помага много и на самочувствието... Дайте ми съвет, има ли възможност да открия някакви добавки, хапчета, тренировки или каквото и да е, просто за да сваля няколко сантиметра поне. И моля ви не ми обяснявайте колко е красиво да си висок и бла, бла, бла... Мъчение е.. За малко внимание не искам да съм цял живот с проблеми в коленете и гърба. Благодаря за отделеното време!

Коментари

1.   Душичке аэ съм мъж на 28 , и съм 197.
Единственият ми проблем е , че нося 48 номер обувки.
Много трудно се намират....
Няма как да станеш по - ниска и няма нужда.
По - скоро на мъжете ще им е трудно эаради комплекси.
Но аэ до сега винаги съм ходил с жени по 1,60см 165.
Което е странно... Но явно противоположностите се привличат

2.   Няма начин да свалиш сантиметри, освен при остаряването. По-добре тренирай, за да изградиш мускули, които да поддържат проблемните зони.

3.   Височината е до ген. Няма как да свалиш или покачиш сантиметри чрез упражнения, добавки или подобни неща.
Някои културисти приемат хормон на растежа, който може да увеличи органите, дори и размера на дланите им, но не и да ги смали.
Така че по отношение на въпросът ти, няма как да се смалиш.
Щом те боли гърба, отиди на ортопед- физиотерапевт, може стойката ти да е неправилна и заради това да имаш проблеми.

4.   Мъж съм на 25 и съм 196см. Консултирай се с личен лекар и диетолог за някакви витамини и хранителни добавки за колената. На мен лично ми бяха предписали витамини, когато бях с ковид - геритамин, гевитамин, витамин D3 и като ги пиех и колената ми се усещаха като нови. Внимавай обаче, витамините също не бива да се приемат, ако нямаш нужда, особено витамин D!

5.   Няма как да станеш по-ниска, но всеки има нещо (поне едно) в себе си, което не харесва. Просто трябва да се приемеш и да се обичаш такава, каквато си.
Ще ти дам пример със себе си - моята структура е такава, че ханшът ми просто е по-широк спрямо този на повечето жени. Дълго време се измъчвах от този "проблем"; правех всичко, възможно за да отслабна в дупето, но обиколката намаляваше донякъде и оттам насетне слабеех навсякъде, но не и в ханша. Просто самата костна структура е такава.
Вече хич не се измъчвам. Подбирам дрехите, така че да не наблягат допълнително на ширината на ханша и си живея живота. :) Харесвам се!
Колкото до проблемите с гърба и коленете, не мисля, че са заради ръста. В какво се изразяват тези проблеми? Болят ли те?
Спортуваш ли нещо? Възможно е или да се претоварваш, или да не се движиш достатъчно. Ако проблемът е постоянен, може би не е лошо да посетиш ортопед.