Споделена история от Здраве

Страхове
Здравейте,
По принцип страдам от силна тревожност, изпитвам страх някакви неща да не ми навредят. Също така много ме е страх от смъртта.
Преди няколко месеца чух една история за паднал човек от някаква сграда непреднамерено и не знам какво ми стана, започна да ме е страх от високо, а преди не съм имала проблем с височини.
От едно известно време, седмица- две, постоянно си представям как скачам от някаква тераса и падам. Странното е, че не си представям как падам непреднамерено, а как скачам и започна да ме е страх да излизам на тераси, за да не превъртя за части от секундата и да не реша да скоча.
Някой минавал ли е през подобно нещо, може да не е точно с височини, но с натрапливи мисли как прави нещо лошо на себе си или на някой? Направо е непоносимо чувството понякога..

Коментари

1.   Просто трябва да приемеш и осъзнаеш, че това са натрапчиви мисли, да не оставяш страхът да те контролира, тъй като той ги подхранва да се връщат отново. Това са просто мисли, които не можеш да контролираш, но действията са друго нещо. Моят съвет - другия път, когато те дострашее да излезеш на терасата си кажи "Това са натрапчиви мисли, които се хранят от моя страх. Няма никакъв шанс да скоча, аз решавам." След това излез на терасата, облегни се и се загледай в нещо, фокусирай се върху друга мисъл. След няколко такива упражнения, страхът от самите натрапливи мисли ще изчезне, а после и самите мисли. :)

2.   Да, имал съм точно същия страх - че за момент ще превъртя и ще скоча. Постепенно тези страхове изчезнаха с годините.

3.   Недей да потискаш насилствено нищо - страховете са нещо нормално. Щом този страх е силен при теб, значи че има причина за това, предполагам - усещаш, че нямаш почва под краката... Вярата ни е онова, което ни е създало и запазило като народ до ден днешен. Не търси нещо далеч от теб да те предпази, имаш всичко онова, което ти трябва да се пребориш с тези страхове под ръка! Помоли се, повярвай в Онзи, който ти е дал живота! Пробвай, най лошо би било от страх да се парализираш, и да не използваш тази възможност да се развиеш на някъде, ами да се стреснеш, и да спреш да бъдеш! Смело напред, надявам се намериш пътя да се пребориш с тези мисли ( : !