Споделена история от Здраве

Имам чувството че тялото ми отказва
Здравейте! Не знам какво ми става, дали си въобразявам, но:
Всичко започна преди един месец. В деня преди много важно за мен събитие, се разболях от стомашен вирус (гадна работа) и за около седмица се оправих. Веднага след това започна да ме боли коляното и след две седмици ми откриха киста. (Не е нещо сериозно). Не ми пречеше това коляно, ноо започна да ме наболява от време на време и кръста. А пък онзи ден изведнъж ми се схвана дясната плешка и до сега усещам едно леко напрежение (болка?) между ребрата при дълбоко вдишване. Не ми пречи да дишам, но не знам какво е. Объркана съм, защото съм от хората, които боледуват два пъти годишно с нос и гърло и това то, а пък сега ... Ще взема да повярвам в конспирациите около ковид ваксината относно страничните ѝ ефекти. На 18 съм, ако има значение.

Коментари

1.   Вероятно, не си ваксинирана, но приписваш болежките си на конспирацията за ваксините?!
Предполагам, че стомашният вирус те е разбутал, така да се каже. Ще ти отшумят проблемите.

2.   Аз по прочетеното предполагам, че е ваксинирана, не зная номер 1 как заключи, че не е. Иначе най-малкото отиваш при личния лекар, обясняваш, пускате кръвна картина и каквито други изследвания ти се полагат. От там ако е нужно да те прати при конкретен специалист.

3.   Ваксинирах се, преди 3 седмици с първа, вчера с втора доза

4.   Получила си невралгии - възпалени нерви - областта на ребрата и кръста. Интеркосталната или още междуребрена невралгия се усеща точно така - с болка при вдишване. Много лесно може да се възпали нерв в тази област при неправилно движение или стоене на течение - климатик, отворен прозорец, вентилатор. Стомашните вируси, обаче, също имат "свойството" да засягат нерви на различни места, много е характерно. Лекува се с нестероидни противовъзпалителни средства, витамини от групата В и нагревки при възможност за 10тина дена.
Проблемът няма нищо общо с ваксините, не търсете под вола теле. Авторката, като и други като нея, които си мислят, че никога не боледуват, ще е добре да проумеят, че телата ни всъщност много лесно се повреждат и трябва да повишат малко здравната си култура.