Споделена история от Здраве

Боли ли пластичната операция на формата на лицето
Здравейте, искам да попитам дали боли пластичната операция за формата на лицето. Предложете мми добри специалисти и къде.

Коментари

1.   Запиши си час за лицево челюстнен хирург .

2.   Недей, проблемът обикновено не е в лицето, ами във възприятието на човек. Дадено ти е, ако седнеш да го променяш, никога няма да можеш да го оцениш. Най-вече, започнеш ли, никога няма да ти бъде достатъчно - тук пипнеш, там пипнеш... И ще загубиш личността си, идентичността си, ще се превърнеш в многобройните пластмасови нешастни кукли които ни показват из медиите. Които аз лично не мога да различа една от друга, все са ми еднакви, кухи... Опитай да намериш ценност, за която си струва да живееш, да страдаш. Удоволствието и този вид анти-култура - на еднодневните пазарни ценности - само води до гроба. Виж старите хора - и ти ще бъдеш такава - колко от тях са доволни от живота си? Ще ти кажа, само онези, които са намерят за какво да се борят, само те, онези, които са тругнали да се борят с вятъра, с това че бивотът води към смърт... неизбежно губят. И ти ли искаш да бъдеш разочарована? Не е това решението!

3.   А щом бягаш от болката, си се запътила към най-голямата болка. За жалост, светът е парадоксален.

4.   Всяка операция боли, дори и пластичните.

5.   Всяка дори и лека операция си боли и си крие рискове. Мен едно мъничко мастно топче ми махнаха от пръстта 2-3 мм само в диаметър и после сигурно поне месец ме боля и ми дърпаше там. Не можех дори да се бръсна като хората. Една много остра болка, все едно те бодат с игла. Дори и сега след години мястото стои някак по-празно и при натиск има дискомфорт.

Махали са ми и една малк кистичка на опашката. 2 г. по-късно ме заболява, ако се заседя седнал повечко време. Особено при ставането, все едно за момент ми забиват нож там.

Хирурга му обясни, че при разреза винаги се прекъсвт нерви. После с времето те се намират и се свързват отново, но до тогава мястото е чувствително и има дискомфорт. Някои нерви при някои хора така и не успяват да се намерят и свържат и дори след 10 г. пак може да има дискомфорт.

А периода на възстановяване е ужасен, а отслабнах 15 кг за 2 седмици, докато се възстановявам. Беше пълен кошмар. Не можеш нито да легнаш, както си искаш, нито да се завъртиш, постоянно боли, дърпат ти конците, понякога и прокървява, събира и гной, ако не се дренира редовно. Не можеш да го мокриш и да се къпеш нормално, неможе да седнеш, постоянно ходиш с превръзки. Направо ужас.

И това говорим за леки операции. Ако са по-сериозни, не знам.

Аз затова им се чудя на някои хора с какъв акъл си правят операции от келешлък. Всеки разрез по тялото си има последици и не е като да ти е естественото и непокътнато тялото. Особено тия силикони, това си е чуждо тяло и си крие сериозни рискове.

Ако наистина не е наложително по здравословни причини, никога не бих си причинил такова нещо.