Споделена история от Здраве

Какво ми има?
Здравейте! Искам да ви споделя как се чувствам и ако някой се е чувствал така,как се е справил?! Ще ви бъда благодарна.
Проблемът ми не е мързел ( знам повечето ще го помислите ).
Преди не бях така,всичко вършех и правих,но от няколко години близо 4-5 не мога да започна нещо ново без да е ПРИМЕР ДАВАМ: Понеделник, или примерно 1-ви независими април,май,юни,така се залъгвам,че ще почна здравословно хранене или нещо ново в моя полза за развитието ми като човек. Или друго,ако не знам нещо,много ме тормози това е постоянно в главата ми,искам да знам всичко и пак стигаме до тук,че човек не може да знае всичко и го осъзнавам,но не мога да превъзмогна тези мисли... Не се чувствам като достоен човек ..... Сама се спирам,знам и това ме тормози изключително много,защото не съм направила нищо съществено за себе си като индивид от тези мисли. Другото,което е изпитвам страх някой да не ме следи,когато излизам,постоянно се обръщам и ме е страх,дори вече не излизам често заради това. Страх ме е също да не ме гледат през камерата на телефона,абе голяма параноя съм съм си. Възможно ли е да ме следят от телефона,някой да сподели,защото се побърквам,постоянно мисля за това. Мерси предварително и се надявам да се одобри. Благодаря и на модераторите. Притен ден.

Объркано момиче*

Коментари

1.   За да не те следят с телефона трябва да се ваксинираш против Covid. Чипа във ваксината пречи на проследяването на телефоните.
Съжалявам просто не успях да се здържа.
Не си единствената, която отлага. От утре съм на диета, почвам да уча, ще чистя къщата, спирач цигарите и т.н. са често срещани при хората. Според мин ти трябва просто някаква по-добра мотивация, за да направиш тези неща.
Спокойно никой не те следи през телефона.

2.   Нисък серотонин и допамин.

3.   А защо пък да те следи който и да е и с какво повече си различна от хиляди други жени за да те следят? Внушаваш си и това е много лошо... Ще ти разкажа един стар виц... Пред един дюкян спрели двама познати и повели разговор. Продавачът се изнервил и за да ги разгони им казал че надолу по улицата раздават безплатно мекици... Естествено двамата се грабнали и тръгнали натам. След малко историята се повторила и потретила докато продаваче не се сепнал и си казал на себе си.... "ами ако наистина раздават мекици..." и се понесъл след отпратените от него хора в същата посока..... Вземи се в ръце и започни да се грижиш за себе си и физически и психически!

4.   По първото - тайната е да си постоянна и по-точно в мислите за днешния ден, за днешния час, а не как ще е утре, след седмица, след месец, каква ти е целта и т.н. Искаш да се храниш здравословно ? Научи кои са най-вредните неща и ги избягвай, мери за храната и калориите и така (с везна, струва 10-15 лв. от Кауфланд ги имаше). и мислиш само за днес, сега ще ям това, после това, довечера това и до там, няма утре, няма след седмица. Утре по същия начин и минеш ли някъде 30-40 дена да го правиш, това вече ще ти е рутина и няма дори и да се замисляш за друго. За следенето и гледането на камера ще ти кажа следното нещо, което ще е малко грубо, но го помисли от тази гледна точка - коя си ти, че някой да те следи и гледа ? Боли го света за теб, на никой не му пука, а и някой да те гледа през камерата какво ? Нито може да направи нещо, нито нищо, да беше някоя известна личност да кажем да ти зависи я кариера от това, я семейство, ама теб никой там не те знае и си тръгнала да се притесняваш, че видиш ли могат да те гледат и следят - НИКОЙ НЕ СЕ ИНТЕРЕСУВА.

5.   Просто действай. И да те следят, какво от това. Всички ни следят. Говориш за нещо и после само това ти излиза на телефона. И за мързел си, криеш се и отлогаш, защо? Защото имаш изгода. Така е по-лесно.

6.   Съветвам те да се обърнеш към психолог. Тази мания за следене не е на добре, а и е много затормозяваща. Със съвети от сайтовете, някой да те убеждава, че никой не ходи след теб, няма да стане.

7.   Моля да се одобрят коментарите. Мерси предваеитвлнл

8.   Съжалявам,че ставам нахална но моля ви одобрете коментарите ( всичките ) . На другите одобрявате,а на мен?

9.   Ходи на психиатър !

10.   Добре де,одобрявате на всички коментарите,мен ме игнорирате. Не е чсетно....

11.   Надявам се,че днес ще одобрите коментарите! Благодаря

12.   Изивнявам се за нахалството,но моля одобрете коментарите. Имам нужда от съветите на хората. Бъдете добри

13.   Моля одобрете всички коментари и спирам да досждам,чувствам се пренабрегната от вас.

14.   както ти казаха тея мисли че те следят по някога водят към близката психиатрия. ако не разбираш от думи че никой не те следи вероятно ти трябва лечение било то от психолог или психиатър.

другите мрънканици как не започваш нещо ново нещо добро занимавай лапетата с тях. типично женски мрънканици.