Споделена история от Здраве

Помощ, невъзможно е да откажа цигарите
Здравейте, имам основен проблем с тютюнопушенето. Пиша по много, минавам две кутии. Нощем се събуждам два пъти к също пиша. Отчаяно искам да ги спра, като подчертавам, че при мен метода на Алън Кар не подейства, нито иглотерапията. В главата си мразя цигарите, в действителност това, което установих е, че при мен абстиненцията е много силна.

Коментари

1.   И аз моля за помощ

2.   Като е толкова силна, вземи си 2 седмици отпуска, напазарувай, отивай на село и без да виждаш никой :)

3.   Пуша доста по- малко (средно една кутия за два дни) но също не мога да ги спра окончателно. Воля си трябва за това, а явно или нямаме достатъчно воля за това или подсъзнателно ни харесва пушенето и се саботираме сами. Спирала съм за по месец- два и дотам.
Четох за дъвчене на кора от бяла върба, продават в билкови магазини, ще пробвам и този вариант, пробвай и ти ако искаш.
Дано някой даде ефективно решение и мен ме интересува да ги спра окончателно.

4.   После върви обяснявай, че това не са легализирани наркотици... Принципно циграите най-силно влияят на хора които ги ползват да се справят със стреса.

6.   Най лесно е когато нещо го оприличиш за добро или зло за да спреш да го правиш, когато ти се допуши цигара казваш... Това е зло и не го правиш.

7.   Опитай хапчета, мой познат възрастен човек от много години пушач успя да ги спре след 1 изпита опаковка. А мъжът ми не успя, но ги намали на половина

8.   Ами който пипа дрога - така е. Аз съм ги спряла с усилие на волята. Волята е като мускул - силата й може да се развива. Аз ще ти дам няколко гледни точки, които може пък да ти помогнат. Първата е, че ние хората сме пример за другите, макар че не винаги го осъзнаваме, даже бих казала че много рядко го осъзнаваме. Ако ти докато пушиш си бил пример за някой, който е пропушил или е продължил да пуши след като вече е бил започнал, гледайки тебе как го правиш, и после се е разболял от тежко заболяване, вследствие на тютюнопушене, в дълбоката същност на реда в този свят се счита, че ти си причина (или една от причините) този човек да се разболее. Защото ако ти не беше давал пример със себе си, този човек може би е бил на път да спре цигарите, но ти с твоето отровно присъствие, си го повлякъл към болести смърт. За да засиля нещата ще кажа, че това може да е детето ти, което виждайки от тебе, един ден пропушва и после разболявайки се от рак на панкреаса или на белия дроб - да причината си ти с твоя гнусен пример, защото дрогата има за цел да заразява другите, а цигарите са смъртоносна дрога. Също жертва, например, може да бъде някой случайен тийнейджър, някой случайен минвач, и така нататък, които виждайките те нещо им щраква в ума който е труден за контрол от хората и по-нататък нещата не отиват на добре за него. Така с твоя навик затриваш другите. Второ. Даваш парите си на абсолютни изроди които са собственици на такива огромни фабрики. Какво правят с парите ти ли? Различни неща. Доколкото имам някаква представа от тези неща ще кажа че една част от производителите са наистина абсолютни изроди и ще ползват парите ти за разруха на други хора чрез войни и така нататък. От друга страна може би има такива сред тях с акъл, които просто хвърляйки цигари из магазините и използвайки слабата човешка психика, нуждаеща се от дроги, обират парите на глупаците (разбирай пушачите, но същото важи и за алкохола) за да строя с тях училища и университети и това не е лошо първо проучи на кого си даваш парите срещу цигари и тогава реши да продължиш ли да пушиш или не. Доказано е че един глупак като реши да си дава парите за глупости по-добре да ги прибере някой умен, че да ги използва за нещо качествено, защото глупака ще ги хвърля ако не за цигарите за нещо друго. Според мен една от причините за това масово разпространение на цигари и алкохол е това да се обират парите на склонните към недисциплиниран начин на живот хора, за да се ползват с друго предназначение - дали добро или зло богатите знаят, а то така или иначе сред тях има и от двете категории. Третото, което бих казала, че винаги ми се е виждало страшно глупаво е цигари, алкохол или жена/ мъж да влече някого наляво-надясно и да си прави с него каквото си иска. И въпросната жертва казва "ах, не мога да ѝ откажа", " ах не мога да му откажа" и накрая ближе рани или направо скача в гроба. И четвърто се сетих. От религиозна гледна точка пристрастяването към всевъзможни отрови е сериозно престъпление спрямо божия ред, тоест правилните неща в природата и света. Но имам предвид религията като сериозна наука, а не просто едно кланяне наляво надясно без знания изобщо какво се прави. Като цяло времето парите и здравето които са ти дадени като ресурс за ползване ти ги даваш в неправилна посока за лоша кауза. Все едно шефа ти да ти даде три месеца срок плюс определени пари и ти да ги хвърлиш по проститутки и да се върнеш да кажеш ми шефе аз не свърших задачите които трябваше да свърша за това време и за тези пари. А същото е с Бог. Той ти дава здраве, време и пари, а ти ги похарчи за тези лай.. , вместо да ги дадеш за нещо което е предназначено да свършиш в този живот в своя полза и в полза на другите.

9.   Към авторката-каква точно е Абстиненцията при отказ от цигари? Ще се радвам да пишеш някакъв отговор на въпроса ми, защото винаги съм се чудила-как въобще някои хора успяват да се пристрастят, да изпитват удоволствие от тютюна, че и после да не могат да спрат?
Това е просто дим, пушек, катран-също... отрови, които нито са нещо вкусно, като шоколада, нито са прекрасен сок от Портокал, нищо-просто пушек. Питала съм пушачи преди време-и наистина ли, като пушиш ти действа успокояващо-винаги казват -не. Но иначе-уж това е главният мотив да пушат, че ги успокоявало.
Всичко е в Психиката. Винаги съм се отвращавала от миризмата на цигари, когато минавах покрай някой пушещ-затаявах дъх, за да не вдишвам, получавала съм силно главоболие, когато са пушели около мен, да речем-на гости, когато съм била и т. н.
В един момент-от едната крайност в мисленето-отидох -в другата... Купих си пакет цигари -първата цигара я изпуших с лекота-за пръв път цигара запалвах и нито се погнусих, нито се закашлях, нито нищо-буквално си я изпуших с кеф-НО това бе-не защото цигарата беше вкусна, а защото мислено бях на друга вълна. Купих си друг пакет от -сега няма да пиша марката, да не излезе, че промотирам нещо, но името почва с буква- К и са от онези цигари, които всички познати пушачи са ми казвали-че са най-тежките и смрадливи цигари, и не купуват от тях-това ми го казваха заклети пушачи, които пушат като комини и би трябвало да не им е проблем, дали са тежки цигарите.
Но нали съм си Индивидуалстка-крайна при това и не се влияя от чуждо мнение-купих си-Е, без грам да преувеличавам-тези цигари ми харесаха най-много, особено Зимата на терасата-свеж въдух и този тежък аромат на цигарите, все едно мирис на горящи дърва в камината, ха ха, без майтап-така си бях наумила. Пуших по 2-3 цигари дневно-1 месец. И както изведнъж ги почнах-така и отведнъж и рязко ги спрях. Просто не ме привличаха-чисто физически нямаше удоволствие, дори Психически-САМА се поставях в честотна вълна на-хм. бях с мисълта-всяко дръпване и издишване-интересно, забавно, но аз сама придавах тази позитивна енергия на самия процес. Сама по себе си-цигарата с нищо не ме привлича-със същия успех можех да се правя, но със солета в ръка, като когато бях дете, ха ха. Още втората седмица от началото на пушенето -си пиех чаша бира на гладно с цигарата, въпреки, че преди години имах сериозни и гадни проблеми със стомаха-но изпитвах удоволствие, кефех се-В МИСЛИТЕ си беше, като роля -забавно, въртя се на въртящият се стол, пия бира, пуша цигара-правех го в моменти на... -когато бях изнервена много и си казвах-сега да изпуша една цигара, нали пушачите казват успокояващо действало. Обаче-удоволствието е само в мислите-да си в настоящият момент на 100 процента и да си ВНУШАВАШ, че наистина ти действа успокояващо. Но всъщност успокоението е-че, докато си дръпваш от цигарата и издишваш-ти буквално спираш да мислиш за някакви странични неща или проблеми-затова главата се успокоява, после и-равномерното вдишване и издишване-води до леко, приятно замайване.
Всичко е в Психиката-зависи на каква честота ще се настроиш-когато мразех миризмата на цигари и цигареният дим на пушещи -то цигара не съм пробвала, дори и пари да ми бяха предложили. Но, когато бях с изцяло позитивна нагласа и настройка-бях ок с идеята-и дори при първата цигара не съм се закашляла, дори и лекичко. Странно как по филмите, а и от разкази на познати-все някой, като пробва за пръв път, само дето не си повръща червата. А аз се кефех и реално изпитах удоволствие от празния цигарен дим и позитивната ми нагласа, ха ха.
Най-лошо е обаче, като в твоя случай авторке-да пушиш толкова много и да ги мразиш, да искаш да се отървеш от тях и да не можеш, да продължаваш да ги мразиш и да не спираш да пушиш-това е адски Гадно.
Ако правиш нещо-наслаждавай му се! Ако го мразиш-остави го. Всичко е в ума.
Ще ти прозвучи тъпо и то наистина си е, но исках поне още половин месец да попуша-не можах, не можех да се накарам, забравях да изпуша даден ден цигара, дори поне една. После минаха 2-3 дни, накрая разбрах, че от мен пушач няма да излезе, ха ха, просто предпочитах да хапвам плодово мляко, да пия натурален сок от Портокал, да ям вкусни, сочни, пресни плодове, обожавам зеленчуви ястия-това ме влече естествено. Цигарите-щом трябва да се карам едва ли не насила да го мисля-я, да изпуша поне една цигарка днес, то какъв смисъл, ако не ми доставя удоволствие. За месец-беше ок, после не се и сещах, имам тука три кутийки цигари, останали -наполовина пълни, седят си в гардероба-ама грам не ми идва отвътре да посегна към тях. Затова и се чудя как може някои пушачи да имат физическа абстиненция? Странно ми е...
Иначе, когато някой от долната тераса-пуши или на улицата се размина с някой -вдишвам дима, без предишното отвращение, без да заявам дъх, дразня се само на плажа, ако пушат около мен. Обожавам морето, свежият морски бриз, чистият въздух и Лятото, горещината, топлината, точно на плажа, ако е-дразня се, когато пушат там разни хора. Иначе нямам проблем и сега или утре да изпуша цитара-но не ми идва отвътре, мързи ме, ха ха.
Между другото-първите цигари, които пробвах-по-късно братовчедка ми, която отдавна пуши-ми каза, че били тежки те цигари, а аз нали нямах абсолютно никаква база за сравнение и мислех до него момент, че са лекички, ха ха. Може и затова... после другите с буквата К-дето повечето ги мразели, че били гадни и тежки-да ми харесаха, ха ха. Интересно е и странно-защото значи-харесват ми разни цигари, които дълггодишни пушачи мразят и казват, че гадни били и силни, но пък иронията е, че не можах да се пристрастя, да ми хареса пушенето, да извлека някакво удоволствие, което да не е създадено само от мен, като настройка. 3 седмици след тютюна, си уредих от един да ми изпрати малко трева-казват, че колкото по-силна миризма имала Марихуаната, толкова по-силна била... Е, тази която получих-смърдеше, като някой плевел от полето. Нарочно исках да е на глава, не свита на цигара-защото не съм глупачка и знам, че някои топят тревата в разни гадни... хайде да не навлизам в подробности, накълцах си я на ситно с ножицата, сама си свих цигара за пръв път-листчета си взех от магазина, с подходяща дебелина за трева, не за тютюн, както ме посъветваха, ха ха-пратиха ми клипче точно как да я свия, филтъра, картончето как да сложа-чиста цигара-само трева, без гаден, мръсен тютюн, някои ги смесват, но аз исках натурален ефект-само от тревата-да усетя, ха хаха. И така свивам аз цигарата и пращам снимка на оня, той пише-Леле, ама ти да не си ме излъгала нещо, сериозно ли никога досега не си свивала цигара? И аз мисля, че нещо се шегува с мен, а той напълно сериозен, че даже и леко обиден, че май не свивам за пръв път. Похвали ме, много добре-нито твърде хлабава, нито твърде стегната-запалих я, добре си гореше, уж всичко ок, уж тревата качествена, ох смешно ми става, като се сетя-но дръпвам веднъж, втори път-чакам... нищо-пиша му-след колко време трябва да усетя нещо? ха ха ха, и оня-ами, би трябвало вече нещо да усетиш-бяха минали 15 минути-ха ха, дръпвам пак-по-дълбоко, задържах въздуха в дробовете-и пак нищо-значи с тоя грам трева си свих две цигари и с тях БУКВАЛНО си прикадих стаята, БЕЗ нищо да усетя и без да ме хване. И до ден днешен се чудя-какво беше това чудо-уж добре свита цигара, уж гореше си супер нормално, уж дълбоко вдишах, по-късно разбрах, че първия път не хващало и, че ако си в менструация-почти не хваща, заради тъпите женски хормони. Без да го знам това второто-усещах аз, че е добре да изчакам, още повече, като си знам как яко ме перат хормоните и какви тежки предменструални симптоми карам всеки път, но.... нетърпение да усетя действието на тревата-ха ха. Имах после много пъти възможност-пак безплатно да ми дадат, но просто не се възползвах, бях си казала-това е като знак от Съдбата-щом не ме хвана и то при цялото ми старание... така де-няма да рискувам да ме хванат ченгетата за една мизерна трева.
СВОБОДАТА -ЦЕНА НЯМА! Най-големият опиат е Свободата и Безусловната любов към някого!
Ще кажа-още нещо, винаги съм мразила алкохола и бира не можех да пия, сега пия-1 кенче-2 дни го пия и то светла бира-удоволствие има, но... не ме тегли нещо, ха ха, а пък за твърд алкохол-абсурд! Твърдият алкохол е все едно да пия спирт от онзи, с който се чисти кожата преди инжекции-спирт... гори ти гърлото и не е вкусен твърдия алкохол. Все си мислех, че понеже не пия и сигурно, ако някой път пийна нещо по-солидно ще се опианя за нула време. Но истината се оказа друга-разбрах, че нося на алкохол и трудно ми повлиява-2 големи чаши бяло вино-изпити на гладно, а аз съм с много ниско кръвно по принцип, слаба, висока, 50 кг само, но ефект на опиянение-никакъв, ха ха, голям майтап-значи дори замайване нямаше, но пък не ме тегли. А някои хем обичат алкохола, хем се наливат и повръщат, а аз нося на алкохол-но се отвращавам и не пия. Знам, че виното-не е уиски или силна ракия, ха ха, но все пак-мислех, че ще съм по-зле.
Заради силни Мигрени продължаващи по цели денонощия и адски болезнени менструации-също, в един момент почнах да пия едно лекарство, което се отпуска без рецепта вече... -няма да му пиша името-съдържа Кодеин, който се образува в Морфин в тялото-пила съм го и повече дни последователно, отколкото пише, като допустимо в листовката-иначе зависимост, абстинентни симптоми щели да възникнат-при мен-нищо, ха ха. Затова и се чудя как от едни нищо и никакви цигари с тютюн-абстиненция си докарват някои хора? Чувала съм, че като спрат да пушат някои след дълга употреба и после рязко качват на килограми-ужасно е това.
Дядо ми-пушеше страшно много цигари-цял живот, всеки ден и накрая в пенсионна старческа възраст-отиде за нещо друго на лекар, в болницата му направили преглед и установили последна фаза рак на белите дробове, най-ужасяващото било, че лекарят му казал, че половината му дроб-буквално го нямало, на рентгеновата снимка-все едно изрязан бил-кошмар; накрая в последната година от живота си -той беше с кислородна бутилка, първо си загуби гласа, шептеше-нямаше звук гласът му, после беше на кислород, дори и нощем с машината, цяла година-накрая умрял в жестоки болки, съвсем накрая вече-не отидох с др. роднини у тях да го видя-защото те и без това описваха страшни картини как се бил сбръчкал и стопил и не приличал на себе си, адски съм впечатлителна и чувствителна и затова не исках да го запомня така, а както, когато беше по-добре, да остане в съзнанието ми сравнително жизнен-така и остана. Иначе щяха цял живот да ме преследват кошмари.
Затова авторке-спирай ги тия цигари и недей като малко дете-да се оплакваш за абстиненция, дядо се мъчеше много-после и в болница лежа-страда, изписаха го, защото не можели да му помогнат, умря в мъки за глътна въздух, дори и с кислородна машина, пак се бореше за кислород. И той, като тебгодини преди да се влоши казваше-че цигарите са мръсни л. йна, но продължаваше да пуши.
Още нещо ВАЖНО-тютюна НЕ е Хероин, абстиненция от тютюн е все едно да се сравнява главоболие с рак или спин.
Всичко е въпрос на нагласа, настройка!

10.   И дядо ми така мислеше, но когато се разболя, доктора му казал да избира, или цигарите, или умирането!? Веднага, начаса заряза цигарите и започна да смуче едни дребни ментови бонбони, много люти бяха. Та и до автора, радвай се, че още си здрав, но цигарите ще ти изиграят лоша изненада. Имах колега, който се хвалеше, че заедно със жена си изпушват 300 лв за цигари всеки месец. Внезапно започна да храчи кръв, лекуваха го половин година в болница. Там му изчистиха донякъде белите дробове, но му разсипаха черният от лекарствата, после лекуваха черен дроб, но за жалост почина твърде млад. Пороците са вкусни, но коварни, не си заслужава да се тровите.

11.   И баща ми така не успя да спре цигарите.
Почина наскоро от рак на белия дроб на 60 години - а можеше да живее още 10-20 години и да е до нас, да види внуци, да види пенсиониране и някакво свободно време.
Много ми липсва.

12.   Иглотерапия действа само японската специално за тютюнопушене.