Споделена история от Здраве

Срок на годност на сирене извън хладилник
Може ли да ядем сирене, ако е стояло повече от 24 часа на стайна температура и е било отворено. Днес изядох, една оставена бучка около 50 грама, защото ми беше жал да я хвърлям и нямах друго за ядене. После се замислих, дали не е опасно за здравето. Сиренето не миришеше лошо и нямаше промяна в цвета. Някой ял ли е така млечни продукти?

Коментари

1.   Рискуваш да развиеш цистит или стомашно разстройство.
Млечните продукти са едни от най-бързо развалящите се след риба и морски дарове. Оставени на топло в тях се развиват стафилококи или стрептококи.

2.   Нищо няма да ти стане.

3.   Сирене, кашкавал-дори и 1 ЦЯЛА седмица да стоят на масата, извън хладилника-нищо им няма, ям си ги спокойно. Дори съм яла яйца, на които срока на годност е изтекъл преди седмица-но те си бяха в хладилника, просто ги опекох доста добре и така ги ядох, но нищо им нямаше. Яла съм дори риба скумрия от консерва и след 2 часа, понеже забравих за това-ядох цяла кофичка кисело мляко-нищо ми нямаше. Като е студено времето и цяла седмица да стои сиренето на стайна температура-нищо му няма. Ако е Лято и 3 дни да стои в стаята-пак нищо му няма.

4.   Нищо му няма за 24 часа. Стига да не е било прекалено горещо.

5.   Нищо ти няма!
С толкова сол в него…
Като бях студент бях забравил едно сирене под леглото в общежитието. Беше вакуумирано, но там е стояло над 6 месеца.
Отворих го, прекрасно сиренце! И си го хапнах!
Така че- спи спокойно!

6.   24 часа нищо не е, те така ги правят сега продуктите че да траят възможно повече време без хладилник. И аз съм ял яйца седели в хладилник с 1-3 дена изтекъл срок просто щото е грехота да се хвърлят и нищо ми нямаше както и на яйцата. А леко престоялото кисело мляко извън хладилник даже става по вкусно с по-силен вкус. Не слушай тия будали дето ти лафят за стафилококи, саломонела и такива глупости. Даже някои хора нарочно ядат ферментирала храна с лечебна цел и нищо им няма.

Хан Крум