Споделена история от Здраве

Боклуци и мръсотия навсякъде в България
Здравейте, мъж на 22 години. Когато бях по-малък, не ми правеше впечатление колко мръсно е навсякъде. Започна да ми прави впечатление простотията на хората, как всеки си изхвърля фаровете през прозореца на колата, как разни фирми си изхвърлят боклука и правят сметища в горите ни... живея в град близо до София, близо до едно училище което затвори врати, обаче има площадки за игра, зад него има горичка. Всеки ден когато разхождам кучето си, намирам бутилки, пликове, отпадъци от храни, абе каквото се консумира, всичкото го има. Прави ми впечатление че със всеки изминал ден боклука става повече. Защо не изчистиш ще ме питате... ами чистих, правих забележки, обаче няма полза. Един ден, реших да се разходя в близката гора, която и без това не е много вече, заради незаконна сеч. Заварих боклук навсякъде, сметище! В близост живеят роми, обаче съм сигурен че не само те имат пръст в това. Писах на общината, на кмета, резултат нямаше. Замислих се какво стана с разни зелени организации, например "да изчистим България за един ден" не намирам информация да съществува вече. Драги сънародници, възпитавайте си децата към добро, в по младите не виждам никаква надежда, станахме си като чичовци някои на моята възраст, това е положението. Просто, не разбирам защо не вземем инициативата самите ние, защо да ходим по други държави? Не обваниявам младите, всеки е виновен малко или много. Не само в моят квартал е така, ами навсякъде...
Изправени сме ежедневно пред всякакви проблеми, нека се погрижим за нещата които имат значение и би следвало да допринасят за нашето здраве и щастие. Трябва да има протести, глоби, жалби и тн. Не искам чужденците да идват тук само за разврат и алкохол, след това да ни плюят. Разберете че ако всеки направи компромис днес, утре ще ни чака по добро бъдеще. Вярвам в нас като народ. Ние създаваме бъдещето за идните поколения, както и за нас самите, както и държим всичко в ръцете си, а не разни политици. Всеки е потънал в ежедневието си, доста не виждат истинските проблеми, няма значение че си купил кола на лизинг и си тежък в студентски град. Обърнете внимание, главно хората на моята и близко до моята възраст, ако ние не се справим с това положение, кой ще се справи?

Коментари

1.   Боклуци извън коша не хвърлям, така че ми е чуста съвестта. Няма обаче да събирам чужди боклуци.
Ако стане, както е в Германия и Австрия, да се получава награда за издаден нарушител и самият той да бъде глобен със солидна сума, простаците набързо ще бъдат превъзпитани.

2.   Аз отдавна се боря с община Триадица да изчистят огромно сметище в Южния Парк - безполезно. Разни чиновници си пращат бележки и си прехвърлят топката. Вече над 2 години. Кметът нехае.

Няма толкова просто населеление като българското - да си се родил в рай, а да живееш в сметище.

3.   Българина няма възпитание за да го предаде на поколението си. Нито има акъл за да създаде страна със самоподържащ се реди инкубираща същества различни от олигофрени. Доста смели очаквания имаш към стадо остригани ганчовци с бради и маратонки, това е некачествен материал, полухора. Какъв ти кмет какви пет лева, това да не ти е кмет на западна страна който да е служител на народа и има самосъзнанието че народът му е неговият шеф и каквото му каже това трябва да прави, тук е обратното народа служи на управника като му пълни банковата сметка.

4.   Видях, че са намесени думата 'роми', но ти гарантирам, че не само ромите мърсят...

Аз живея в центъра на София, където всъщност ромите май са единствените дето чистят...

Всичко друго са етнически българи или чужденци.. И пак е пълно с найлонови лпликчета, с чашки от кафета, бъркалки, фасове, кенчета, бутилки и каквото още се сетиш.

Аз лично гледам да събирам от време на време боклук тук и там, не е много, но е нещо! Ако го правят повече хора скоро ще променим средата.

Другото е манталитет

Т. Т.

5.   О я стига възпитание. В Западна Европа е пълно с всякаква измет, ела да видиш как се чисти рано сутрин и всичко лъсва. Просто трябва да се чисти това е и да има достатъчно кофи за боклук. Глоби има, регламент има, сметище също, но се чисти масово и навсякъде.

6.   Нали тези боклуци са правени от земята - пластмаса стъкло не са правени от космоса някой хора не мога да ги разбера какви глупости говорят