Споделена история от Здраве

Бременна съм и умирам от страх
Здравейте, жена на 25+ години съм, омъжена за мъж с няколко години по-голям от мен. След доста месеци неуспешни опити, най-сетне установих, че съм бременна след като цикълът ми закъсня с цяла седмица и имах и някои други симптоми и си направих тест в 2 през нощта, след като се върнахме от ваканция. Искаме много да си имаме бебче, но аз съм доста емоционална и тревожна личност и откакто научих, съм кълбо от емоции - безумна радост, вълнение, страх, мисълта ми е все там. Отразява ми се на съня и даже като разбрах не можах да мигна цяла нощ от вълнение. Страх ме е да не стане хронично безсъние и тревожност, просто защото съм предразположена, а това е голяма промяна, голяма емоция. Не искам да се отрази на бебчо по някакъв начин. Все още има време докато отидем на ултразвук, но просто искам животът ми да протече максимално нормално и спокойно през този период. Страхувам се да няма усложнения, спонтанни аборти (като бях малка бях станала свидетел на няколко такива от майка ми). Мисля си как ще ни се промени животът и дали ще сме добри родители. Не сме се родили научени... Нормално ли е да съм така въодушевена? Вие как приехте и се справихте с подобна новина?

Поздрави и благодаря предварително на всички добронамерени коментари!

Коментари

1.   Вълненията водят до нероден Петко!? Не си могла да спиш от вълнения, с воля можеш да пренастроиш психиката си. От радост трябва да си толкова спокойна, че да летиш в небесата и да спиш както бебчо спи в тебе. Радвай се и хубавей, в период на бременност, жените са най красиви и лъчезарни. Не мисли за лоши неща, Господ си знае работата, от тебе се иска само да папкаш и да спиш спокойно, и след време да дадеш живот на едно слънчево същество!

2.   Всяка бременна жена, в една или друга степен, ги мисли тези неща. Мисля, че трябва да се фокусираш в щастието, а не във възможните проблеми.

3.   Спокойно, аз бях същата после се оказа, че съм се тревпжиша напразно. Знам че сега колкото и да ти казват спокойно спокойно няма да си, но после ще видиш, че наистина всичко е маред5.