Споделена история от Здраве

Ръцете ми се потят много
Здравейте, мъж на 25г съм. Ръцете ми са постоянно мокри, направо тече вода от тях. Работя на компютър и без ръкавици, клавятурата става леш. Дори за шофиране съм си купил. Онзи ден докато се подстригвах капаше вода в краката ми, добре че съм предопредил фризьора за моя проблем, иначе щях да бера голям срам. Ходил съм при личната , но козва че нищо ми няма.
Моля ако някой има същия проблем и се е излекувал да пише. Ще съм много благодарен!

Коментари

1.   Здравей,

Пробвал ли си Одорекс (Odorex). Това е против изпотяване на подмишници и длани (има и за крака). Аз бях така с подмишниците, какъвто и сезон да е, каквато и да е температурата имах огромно мокро петно, все ходих с черни дрехи да не се вижда (жена съм), много грозно беше. Това ми помогна, пробвай, ако не си. Достъпно е във всяка аптека, май струваше около 15лв. Отначало го ползваш по-често, после намаляш. Аз сега пръскам 1-2 пъти годишно.

2.   Най-вероятно имаш хиперхидроза (ебати личната). Чувала съм, че най-ефикасно се спира с ботокс, който блокира потните жлези.

3.   Изследвай се за хиперхидроза.... щитовидната жлеза

4.   Това ли е единствения ти необичаен симптом?
Много са възможните причини - ниска кръвна захар, хормонален/електролитен дисбаланс, даже и психологични.
Лекарката ти е лумпена и те съветвам да я смениш, ако наистина смята, че това не е индикатор за проблем. Тя, например, така ли се поти??

5.   И аз съм така, хиперхидроза. Също и при притеснение става.
Няма какво да се направи, носи си кърпи. Мисля, че някакви инжекции предлагат, но не знам дали действат.

6.   Хиперхидроза се казва това, което имаш.
Не знам дали има лечение и какво е то.
На Biotrade има спрей за длани и крака, който намалява потенето.

7.   Гладиаторът имаше същият проблем и затова преди битка за да не му се изплъзне меча от мократа ръка вземаше пясък от Земята и го разтъркваше между ръцете си. Аз също съм имал подобен проблем но не от ръцете а от ноздрите по време на настинка. Слагал съм си памучни тампони в носът, но никога не съм си позволявал да капя по Земята и да мокря и да се излагам пред хората.

8.   От автора, да пробвал съм одорекс не ми помогна, други симптоми нямам, правили съм изледвания на кръв всичко е в норма. Не е от притеснение, дори като съм си вкъщи ръцете ми се потят доста. Прочетох за хиперхидрозата и най-вероятно е това. Ще се поинтересувам да видя за този ботокс какви са отзивите и къде се прави. Благодаря за отговорите.

9.   Направи си изследвания на щитовидната жлеза.

10.   Отиди на лекар, той ще ти пусне изследвания на щитовидна жлеза. Ако имаш проблеми с теглото, вероятно е от това. Вероятно си или прекалено слаб, или дебел. Вероятно имаш и проблем с изхождането - или е прекалено често, или прекалено рядко.

11.   От автора до 10. Ами нямам проблеми с теглото 1. 86 см 78кг. Иначе имам бърз метаболизъм. Ходя по голяма нужда веднъж два пъти на ден. А на какъв лекар трябва да отида, май първо трябва да сменя личната, то даже сега е момента нали на 6 месеца може да се сменя.

12.   Аз също давам позитивно мнение за Одорекс. Жена съм, имах доста сериозен проблем с потенето, но при мен са мишниците. В момента в които започна дори да ходя... край. Не стига, че всичко става мокро, но и започвам да мириша. Мислех да ходя на изследвания, тъй като започна да се превръща в комплекс, но от форуми разбрах за това пръскало, миналата седмица си го купих, нов човек съм. Препоръчвам с две ръце! Жалко, че не дават пари за реклама.

13.   От напрежение се получава. Намали напрежението.