Споделена история от Здраве

Въпрос за мастурбация
Здравейте, аз съм мъж на 24 г, от два месеца съм разделен с приятелката си тя е в чужбина и не сме правили секс, аз съм мастурбирал два пъти за този период. Един приятел ми каза че ако не се изпразваш поне веднъж на седмица може да се разболееш от рак на простата и някакви др болести засягащи половата система. Това наистина ли е така? Аз не блъскам чайки често не е моето, предпочитам жена, иначе после се чувствам изморен и не ми се прави нищо.

Коментари

1.   Глупости, ако беше вярно, до момента монасите - аскети, пустинници, да са се разболяли хиляда пъти, пък те живеят обикновено по 90-100 години чист и свят живот. Как става тъй? Не слушай какво пишат, 90% от нещата които се пишат в нета са фейк.

3.   При всеки нуждите са различни, прави го когато имаш нужда, тялото само ти подсказва, няма риск от заболяване, ракът не е свързан с еякулацията, тя е необходима за избягване на застойните процеси в простатата причиняващи простатит тъй, че споко, всичко ти е в ред.

7.   Ха-ха, глупости! Рак на простата чак... Този рак се получава в значително по-късна възраст и то от хормоналните промени с възрастта, не от мастурбиране или от липсата му...

Но за теб си е по-добре - ако има производство на семе и натрупването му, да "освобождаваш напрежението" от време на време... То и нищо да не правиш, има си природен механизъм, наречен "полюция", "мокри сънища и т. н. ", когато за няколко минути ти се присънва някакво джиджи-биджи, оцапваш гащите, и си спестяваш ръчна работа! :)

9.   Природата си е измислила как да изпразва резервоара, не се тревожи. По-скоро мастурбиращите трябва да се замислят какви болестни състояния си докарват с постоянното лъскане, защото не са едно и две. Умората, която сам си забелязал, е най-малкото.