Споделена история от Здраве

Симптоми за нарушено психическо здраве
Здравейте! Пише ви тъжен мъж в разцвета на силите! Имам дългогодишна приятелка от 15 години с която наистина имахме истинско приятелство. Съдбата реши от приятели нашите взаимоотношения да прерастнат в връзка. Вече две години живеем заедно и тогава си взех урок в живота, че човек показва едно лице като приятел, но истинското лице лъхва когато сте под един покрив! Жената е имала в миналото много тежки наранявания от мъже и аз си мислех, че с мен ще може да преодолее тези травми, но уви не става. Представям ви следните симптоми и желая мнения има ли нещо общо с това с тежка параноя и други психически заболявания.
1. Недоверие към околните и към партньора
2. Постоянно си мисли, че е лъжат и крадат
3. Депресивни състояние от дребни неща
4. Обвинения срещу партньора, че и навредява с дадени действия които са фантазия и не са истина
5. Постоянно обвинява другия за неща които не са истина
6. Губене на вещи и обвинения срещу другия, че ги е откраднал за да и навреди без да е истина това.
7. Манипулативни действия
8. Моля не се смейте на това. Обвинявала ме е, че съм се изпразвал в чая, който си е приготвяла.
9. При употреба на алкохол става друг човек, груба с околните.
10. Живеем в моя дом в който тя не плаща нищо и вчера ме обвини, че съм откраднал и унищожил документ от нейния куфар
11. По време ма сексуален акт изведнъж спира акта и почва да говори за предишни случки в живота си.
Мисля, че това е изразена параноя и много трудно се живее така.
Моля за съвет! Впредвид тези симптоми, жената има ли отключени психични проблеми?

Коментари

1.   Както описваш нещата - това не е човек за дългогодишни взаимоотношения, брак и семейство. Отидете на психолог, а ако откаже - вратата и всеки по пътя си.

2.   Да не те интересува тя какви проблеми има, а какво прави още в твоя дом? ! Разкарвай я, какво има да ни питаш, че и за втори път, това твойто живот ли е? ! Действай!

3.   Пусна веднъж тема, дадоха ти се съвети, но ти пак не разбрал.
Няма значение какво е отключила- след като ти не се чувстваш добре да живееш с нея, я поканваш да напусне.
И, да, луда е. Историите с насилие от мъже, може и да не са насилие, а всичко да е в нейната глава. По принцип, параноята се свързва с шизофрения, но не само.
Изглежда си доста наивен и неопитен социално, след като не си я преценил за 15 години.
Не ти е нужна диагноза, за да прекъснеш тази токсична връзка.

4.   Пълно психо, моли се само да не роди дете, защото тогава ще видиш и другото и, третото и лице, което за теб ще бъде направо епилог.
Бягай с двеста човеко, насадил си се на пачи яйца, незнам какво още чакаш. При тои развихрил се брутален феминизъм ще те натика зад решетките за най-малкото нещо. Спасявай се, човеко, звучиш ми читав и интелигентен, махай се от нея.

5.   Съветът е да скъсаш с нея. А тя ако не желае да се лекува, никой не може да я заведе насила при психиатър, за какъвто тя е. Според мен тя няма да отиде, защото дълбоко вярва, че тези неща са истина, тоест, че няма проблем. Нямаш място там и като връзка, и като приятелство. Само ще изцеди силите ти. Нищо чудно тази болест да е шизофрения.

6.   Щом не си получил достатъчно внимание и съчувствие в предишната тема, ще ти дам все пак нещо и от мен, пък дано вербалната ти диария намалее.
Щом не ти върви с нея, смени я.
Какви психически проблеми има, си е изцяло нейна отговорност.

7.   Запиши час за психолог на жената.
Трябва да ходи известно време на терапия.
Ако откаже да ходи по-добре е да я напуснеш.
Тя живее още в миналото и сигурно си мисли, че и ти ще я нараниш.
Другите мъже преди тебе са я наранявали и затова е такава станала.

8.   Не се занимаваи с такъв тип партньор, търси коректен човек за отношения, има такива.

9.   За мен описаното е не просто параноя, а пълна лудница...
Със сигурност има психични отклонения, при това доста интересен микс.
Но по-интересното е, как се е прикривала през цялото това време?
Може да се окаже и някаква схема, да се изкара жертва, а ти насилник и в един момент (особено както сега е актуално домашното "насилие"), да се окаже, че ще ѝ платиш за измишльотините с каквото имаш.
Никакъв шанс да има толкова разклатена психика и да не си го покаже пред теб през годините, след като пак сте прекарвали доста време заедно. По-скоро съм склонен да си мисля, че те е хванала за балъче.

10.   Бих ти казал моментално да бягаш от нея, но тя е във вас и ще ти е много трудно да я изгониш. Оплела си е мрежата много добре тази жена.
Слагай край на тази пародия на връзка, вие сте заедно да се радвате на живота или да го оплаквате? Сигурно като я пратиш на майната и ще почне да те манипулира и плаши, че ще си посегне. Но не и се връзвай, не си и баща, майка, бавачка или болногледач. Ако се правиш на големия спасител, накрая няма да разбереш как ти е минал животът, а ти и една радост не си видял, за да си и в услуга.
Тъй че умната!

12.   За психото е, има лекарства и за бая по-тежки случаи, сигурно ще я оправят.

13.   Жената очевидно има проблеми. Замисли се бившите и "тежки наранявания от мъже" дали не са били тежки наранявания НА мъже. Ти вероятно си поредния, който ще си изпати, но накрая ще бъде обявен за виновен.

15.   Авторе, какво стана с твоята история?

16.   Ами има проблеми да - какво искаш да ти кажа.
Няма да се оправят тези неща - разделяй се с нея.
Ако имате и дете по-натам?
Представи си какво ще стане.
Тези неща от психолог не се оправят.
Трябва и психиатър - от лекарствата може да се подобри, но пак ще си остане луда.
Чудно как за 15 години приятелство не си я усетил.