Споделена история от Здраве

"Най-големите болести идват от несбъднати мечти" - съгласни или не?
Наскоро видях този "цитат" някъде (не помня точно къде). Вие как мислите? Вярно ли е това или не?
П. П. Според мен е вярно в почти всички случаи, защото -например- имам приятелка, която в момента изключително много страда и се депресира от това, че тя цял живот иска да пее, накрая отиде при учител (и то такъв с дългогодишна практика) и той и е казал нещо от рода на "съжаялвам, че ще те разстроя, но не можеш да пееш".
Та какво мислите по въпроса? Вярно ли е според вас или не?

Коментари

1.   Не това не е несбъдната мечта, а нереално очакване. Ми и аз искам да съм бегач на 100 м. ама не мога, е какво да направим. Хората трябва да се научат да приемат реалността. Да си пеем караоке, под душа и да търси какво иэ се отдава. Болестите идват от начина на мислене, потънала в негативност какво да е.

2.   До някъде е вярно. Просто много хора имат нерелеастични мечти и в същото време им е нисък прага на емоционална болка. Но разбира се и много други фактори оказват влияние на здравето - хранане, ген, физическа активност, житейски проблеми, качество на храна, въздух, вода, естеството на работата, климат и др.

3.   Възможно е неудовлетворението от живота да се отразява и върху физическото здраве.
Иначе мечтите човек трябва да знае, че няма как винаги и всички да се сбъднат особено ако са от типа на: Искам да стана мултимилионер, искам да стана известна актриса и т. н.

4.   Болни амбиции и подобни определения. Искала да пее... Почти сигурно е, че не иска да пее, а иска да е известна и да има пари. Има една Соня Васи, подобна картинка, но по-известна. Прочети за нея, виж я на разни записи (като говори, а не като пее). И тя си беше въобразила, че иска да е звезда и щом иска някак ще стане. Само че преди да се е научила да пее вече си е мечтала как ще е супер звезда със съответното вживяване. И е смешна картинка, а твоята приятелка даже Мис не е станала.

5.   Ако това беше вярно трябваше да имам всяко едно възможно заболяване по логиката на автора...

7.   Не, не съм съгласен!

Това са коренно различни неща!

Болестите идват по много причини, но най-честата е стресът!

8.   Твърдението е доста тъпо и далече от истината. Удобна мисъл за отказване от мечтите. Иначе знам една друга: Болестите стават от ядове, а ядовете - от гадове. Това е по-вярно.

9.   Подкрепям номер 1. Явно девойката наистина е имала нереалистични очаквания, че педагогът ще я одобри и тя ще направи фурор с гласа си.

10.   до 9

Объркал си темата!

Явно си искал да напишеш този коментар в темата: "Мога ли да се науча да пея", която е в раздел Тинейджърски.

11.   От 9 до 10

Отчасти си прав/а. Коментара принципно е подходящ и за двете теми, но не се знае дали става дума за едно и също момиче.

12.   По добре истината, отколкото лъжата.

13.   Поне е бил честен нея, правилното решение е, така тя ще търси своето призвание и вероятността да го открие е значителна, което ще я доведе до щастлив живот.

14.   Кажи на приятелката си, че и аз искам да съм като Лионел Меси и цял живот да поставям рекорди, които да не могат да бъдат счупени, и аз си представям, че впечатляващите ми умения по футбол ще ми гарантират победи в световни първенства, и престижни отличия като Златната топка, ама реалността е друга. Така че приятелката ти, вместо да се пробва да пее, да почне да се учи как се работи, защото няма цял живот да я издържат мама и тате.