Споделена история от Здраве

Пиене на противозачатъчни
Здравейте мили дами! Обръщам се към вас със един сериозен според мен въпрос. Става въпрос за приятелката ми, която пие противозачатъчни, въпреки че нямаме сексуални контакти постоянно. Искам да попитам нормално ли е това и за какво се пият противозачатъчните, освен превенция на бременност? Благодаря предварително на отзовалите се!

Коментари

1.   Може да нямате постоянно, то имате. Освен това противозатъчните регулират цикъла, т. е. идва точно в седмицата, когато не се пият. Какъв ти е проблема? Също при кисти, нередовен цикъл...

2.   При проблеми с яйчниците, менструалния цикъл и хормоните може да се пият.

4.   При хормонални проблеми може да бъдат изписани. Аз ги пиех, заради поликистозни яйчници 2 години.

5.   Здравей, пият се и за поликистозни яйчници.

6.   Ами за да действат трябва да се пият редовно, а не 1-2 дни преди действието. Макар че не пречи да иска да е в готовност и за някой неочакван. Важно е обаче да се поинтересуваш какви странични ефекти може да докарат - не са особено полезни особено като се пият години наред.

7.   Протавозачатъчните за да имат ефект, трябва да се пият всекидневно, а не само в дните когато правите секс.
Отделно се използват за да регулират нередовен цикъл и при поликистозни яйчници

8.   От автора:А могат ли да доведат до намаляване на либидото и жената да не иска интимности?

9.   Да, това е едно от основните им странични реакции, но не се проявява при всички жени. Освен това, има различни видове противозачатъчни хапчета, с различен хормонален състав. В зависимост от състава, ще има едни или други странични реакции, а може и никакви странични ефекти да не се проявят. Всеки организъм реагира различно.

10.   В моя случай ги пих да да ми регулират хормоните и за да намалят болкота по време на цикъл, така че някои видове се използват и за лечение на поликистоза и подобни проблеми.