Споделена история от Семейство

Дали става въпрос за лекарска грешка?
Здравейте! Моят прадядо е на 98 години, сега февруари трябва да навърши 99. Подвижен си беше до последно, нищо не го болеше, без бастун ходеше, макар и бавничко, но на 15 декември беше паднал по стълбите вкъщи и си счупи таза. Лекарите го оперираха, казаха, че има много здрав организъм и след операцията дядо веднага се изправи, не се залежа. Походи няколко седмици с помощта на проходилка, но сега от една седмица дядо е на легло и не може вече да става, казва, че няма сили за нищо, а вече отказва да яде и пие. Възможно ли е да е някаква лекарска грешка, следствие от операцията?

Коментари

1.   Човека е на 99 години нормално е да не може да ходи, едва ли ще се оправи кои знае колко но все пак си е изживял живота!

2.   Kakва лекарска грешка, човекът е на 100 години! Операцията му е била стрес, независимо на вас как ви се струва. Премерете му кръвното, кръвната захар, редовно да се храни и поема течности.
Между другото, толкова възрастни пациенти дори не ги оперират.

3.   Не е лекарска грешка от операцията, иначе нямаше изобщо да проходи!

По-скоро вече му е дощло времето, доста възрастен човек е.
Щом не иска да яде и да пие - най-вероятно ще си отиде до дни!

И при майка ми(Бог да я прости! ) беше така и нищо не помогна!

Когато Господ реши да прибере човека при Себе Си - нищо не може да променим.

Но можете да направите за него следните много важни неща:

Ако човекът не е кръстен - първо да приеме Кръщение в Православната църква!

Ако вече е кръстен, викнете православен свещеник, за да го изповяда и да приеме Свето Причастие! Можете да поискате от свещеника да му направи и Маслосвет(Елеосвещение) - това е специално Тайнство, което се прави над тежко болни хора!

Така ще го подготвите за вечния живот!

Защото човек е създаден от Бога с безсмъртна душа и за вечен живот! И много по-важно е: къде ще прекара вечния си живот?

Поговорете със свещеника по тези въпроси и той ще ви ги обясни по-подробно!

4.   Ами замисли се колко хора доживяват до тази възраст.

5.   Дядо ти е на толкова години, а ти търсиш грешки. На всеки му идва края рано или късно. Щом е проходил след операцията, няма грешки. Нищо, че възрастните не живеят дълго след операции пък и не се знае кога ще му дойде времето. Това са си доста години.

6.   Каква лекарска грешка? След операция е. Веднага бързаш да виниш лекарите. Дядо ти е на 98. Няма как да стане и да тича като 20 годишен.

7.   Не. Това е 100 годишен човек, опериран от смели лекари, благодарение на които е вдигнат на крака. Най-нормалното и разбираемо нещо е, човек на тези години в един момент, дали внезапно или по-бавно, да загуби сили и да се залежи. Трябва да малко да мислим, преди да обвиняваме. Какво може да се очаква от 100 годишен човек, освен най-вероятно - да си отиде от този свят?

8.   Мисля, че не. Разбирам, че страдате но може вече да е от годинките.
Неизбежни са някои неща за съжаление.

9.   Възможно е да има инфекция ма костите или на мускулите вследствие на операцията. Обърнете се към инфекционист. Мога да препоръчам проф. Георги Попов.

10.   Просто си е стар. Не може да рипа като кон на тия години.
Може и да му е дошло времето. Хората като се усетят, спират да ядат и лежат

11.   Не, просто животът свършва в един момент.

12.   Знам. че ти е тежко но трябва да го приемеш.
Какви са тези коментари не разбирам.
За лекарите ли ще мисли в такъв момент.
Че стават лекарски грешки стават но ние не сме специалисти не можем да кажем.
От няколко думи не става ясно.
Но аз искрено се натъжих. Няма значение че дядото е на 100 години той е близък на семейството на момчето той е важен за момчето.
Явно аз съм по-чувствителна от другите.
На някои коментиращи им липсва деликатност.
Ясно е че някои неща са неизбежни но как може да изтърсите КРАЯТ му е дошъл.
Ами момчето страда.
Лесно ли е на човек да приеме болестта на най-близките си хора.
Някои неща може да се обяснят на момчето с по-мили думи.
Нормално е в такъв момент човек да обвинява другите хора.
Даже това не е и обвинение а просто човек се съмнява дали няма лекарска грешка.
Нормално е когато човек страда да се съмнява дали лекарите не са сбъркали. Съзнанието им не може да го приеме.

За вас е много лесно да изтърсите краят му е дошъл но за един човек. който страда за близките си не е толкова лесно да го приеме.
Замислете се малко тези неща не са толкова лесни за приемане.

Дядо ми почина пред очите ми когато бях на 14 години.
Така че аз разбирам по-добре автора.

13.   Да пази Господ да му се случи на който и да било лекарска грешка или усложнения след операция.

Не знам какво да ви кажа. Възможно е на тази възраст вече организма му да не може да се възстанови. Няма как човек на почти 100 години да е същия както преди това.

14.   12, ами истина е. Хората се усещат и спират да се хранят и залиняват. Човекът си е поживял. Гадно е, но смъртта е нещо нормално и не трябва да се трепери от нея. Кой по-късно, кой по-рано, но никой не е вечен.

15.   Така е истина но момчето страда.
Знам ли може би има начин да му се обяснят нещата по друг щадящ начин.