Споделена история от Здраве

Хроничен апендицит - мнения
Моля за мнения относно хроничния апендицит.
И също с какви изследвания се установява?

Коментари

1.   Отиваш на лекар и ако трябва да го махаш, защото това е възпаление.

2.   1, не го махат

3.   Здравей, преди по-малко от месец ме оперираха от хроничен апендицит. Известно време преди това усещах тежест в корема и дискомфорт, сякаш съм прекалила с хапването, но явно това си е било симптом и храната не е от особено значение, защото аз се храня сравнително здравословно.
Вечерта преди същинското възпаление, получих болки в стомаха и наистина си помислих, че е защото ядох сравнително късно, пих обезболяващи, но болката се локализира в дясно на нивото на пъпа. Не мислех, че е апендицит, защото той обикновено боли по-ниско долу, но можело да е навсякъде, болката се местела.
Посетих личната лекарка на другия ден, а тя ме изпрати в спешното.
Направиха ми рентген, ехограф, на който не успяха да видят апендицита, беше се мушнал между другите органи явно, но се виждаше някаква слуз, която е индикатор за възпаление.
Дава се урина и се правят кръвни изследвания, при мен бяха завишени левкоцитите, те също са индикация за възпалителен процес.
Ако при прегледа лекаря те натисне в зоната на апендицита, и рязко при палпацията усетиш болка, апендицит е.
Аз също не съм подозирала, че е апендицит, но си е било възпаление, което бавно си работи, имах и сраствания, но не е страшно.
Ти посети ли лекар, ако не си, не отлагай? Имаш ли температура? Какви са болките остри или тъпи?
Може и да не е апендицит, корема боли също и при песачинки в бъбреците.
Не се притеснявай всичко ще е наред!
Успех! Стискам палци!

4.   И аз имам, гадно е, боли ме отвреме на време, трябва да те види гастроентеролог и евентуално хирург. Не го махат, докато крайно не се възпали. Според личната ми такава диагноза хроничен апендицит не съществува, та не знам какво да правя и мисля.

5.   Номер 3, левкоцитите в урината ли ти бяха завишени, или в кръвта, или и в двете? Защото моите само в урината са завишени. Но 20 дни бях на антибиотик за уроинфекция по антибиограма и не ми е минала болката.

6.   Здравей, номер 3 съм.
Левкоцитите в кръвта ми бяха завишени. След прегледа от хирург решиха да ме оперират. И аз попитах дали е възможно с медикаменти, той каза, че метода не е доказан и не се знае колко ще подейства, не би рискувал и влязох за операция. Явно твоето положение е по-леко, но щом болките не спират, те съветвам на отидеш отново на лекар, потърси второ мнение. Поискай преглед с ехограф или рентген, може да успеят да видят апендицита, дали има някаква слуз или нещо друго, мисля че така ще се оцени по-обективно състоянието ти.

7.   Автор: Чудя се при кой хирург да си запиша час в Пловдив, защото болката си седи, всеки ден пия Спазмалгон, за да се обезболи, и болката се измести над тазовата кост. Препоръчайте ми доктор.

8.   Автор: Бях на невролог и пих 14дни обезболяващо, тъй като помислихме че е от радикулопатия. Но не ми минава пак и ще трябва да посетя гастроентеролог.