Споделена история от Тинейджърски

Не мога да позная баща си
Здравейте! Вече съм голяма, но съм си дете все още... Не знам какво му става на баща ми, обаче просто не мога да го позная.. От един от най-свестните мъже, които познавам, се превърна в един от най-големите боклуци.. Казва ми, че вече не му пука за мен, как щял да се изнесе от нас, като съм му звъняла, нямал да ми вдига телефона, как щял да ме остави да гладувам... Има проблеми с пиенето, а никога преди това не е бил такъв. Той за мен беше перфектният баща, просто ми разбива сърцето, като ми казва тези неща.. Плача във всеки свободен момент, той физически никога няма да ми посегне, но ме боли ужасно много от това, което ми казва.. Какво да правя?

Коментари

1.   Имаш ли роднини, към които да се обърнеш за помощ?

2.   Момиче, трябва да разбереш две неща:

1. никое поведение не идва от "нищото". Знам че е разпространена идея у жената, че мъжете "просто се променят". Но както вие постоянно се оплаквате, че сте неразбрани, онеправдани, не ви обръщат внимание, не ви ценят, не ви ебат достатъчно и т. н., същото е и с мъжете. Просто са научени да си мълчат и да се оправят сами, защото на никой не му пука. В историята ти липсва изцяло контекст какво се е случило... което е типично. Теб не те е засегнало, не ти е направило впечатление. Пишеш само за това което теб лично те е засегнало.

2. точно заради това, че няма да срещнеш никаква подкрепа, да си мъж е трудно, и на доста им горят бушоните, слабохарактерни са, започват да пиянстват, да са агресивни и т. н. На тоя етап ако питаш мен вече са изгубени и няма връщане към нормално състояние. Трябва да ги оставиш да се оправят сами, такъв е живота. След като изгледат децата, принципно е време родителите да започнат да гледат собственото си физическо и ментално здраве...

3.   Няма много какво. Жалко, че се е закачил...

4.   Питай майка си защо тази промяна... Може тя да знае.

5.   Много трудно се живее с човек, който пие! Много трудно. Не си написала на колко си години. Майка също не споменаваш. Тази твоя история, ми е до болка позната. Ако имаш 18 години, хвани се на работа, и отивай в квартири, ако познаваш човек като теб, идете заедно някъде... Но живота с такъв човек е ужасен... И не се самозалъгвай, че той ще се промени. Може да стане по-зле но не и обратното...