Споделена история от Здраве

Как да осъдя АстраЗенека?
2021-ва година си направих тяхната ваксина срещу Ковид и няколко месеца не можех да спя на едната страна заради възпаление на вътрешното ухо и вестибуларни проблеми. Това отмина, но от тогава натам при най-малкия студ имам страшно главоболие и постоянно са ми запушени синусите. Със сигурност това са странични ефекти от тяхната ваксина. Искрено съжалявам, че си я направих. Тогава ни заблуждаваха, че били безопасни и т. н. лъжи. Прочетох, че на запад съдят фирмата, как един българин да я осъди?

Коментари

1.   И като ги осъдиш евентуално- какво? Ще ти върнат ли здравето? Сега може единствено да търсиш начин да си помогнеш, ако е възможно.

2.   Това по начина, по който е написано малко звучи като тема провокация от вГЪЗраждански трол.. само казвам.. Не съм ваксиниран, повечето ми познати са, но никой от тях не се е оплакал от странични ефекти.

Масово страничните ефекти са доста редки, проявяват се статистически около 1 на 10 000 човека, както и при другите ваксини и се изряват в по-различни неща - продължителна болка в мястото на инжектирането, температура, гадене, които обикновено отминават след няколко дни.

А ти как пък си толкова сигурен, че тия симптоми са точно от ваксината? Те други работи не причиняват главоболие и синузит, нали? Или се имаш за по-специален и смяташ, че Илън Мъск е решил да те чипира и да те разболее точно теб? Изследвания правил ли си си? Малко съмнителна ми звучи цялата работа..

3.   Е да ама си жив към днешна дата и пишеш в този форум.

А ако беше умрял от ковид, щеше ли сега да имаш интернет и компютър и да живееш?

Някои хора са неспасяеми, дори да ги опазиш от тях самите - пак ще си вземеш беля...

Ето защо е естественият подбор - който може нека да оцелее и да живее дълги години, който не може и не иска - да освободи място. Така е в природата.

4.   Съберете се чрез някоя соц. мрежа "набодените" и направете колективен иск. Това е най-сихурнкят начин, пък и така ще ви излезе по-евтино адвокат.
Ако Бг адвокат се тарикати да иска да му плащате на човек, а не по общ казус, търси друг или чужд.

5.   А подписа ли документ за информирано съгласие при ваксинирането? Това освобождава фирмата от отговорност. Но проблема може да идва от факта че липсваха клинични прегледи при ваксиниране, дали са спазени указанията за приложение, тогава трябва да съдиш лекаря който те е ваксинирал. Но при факта че правеха палатки и отделни кабинети за ваксиниране иди че намери и докажи кой точно те е боднал.
В чужбина може и да съдят, но там спазваха правила, там често длъжностните лица носят отговорност за действията и бездействията си, в България вероятността да намериш трите имена и ЕГН на лекаря(за да можеш да съдиш), който те е боднал и да докажеш негова вина чрез вещи лица които са му колеги е нулева.

6.   Не знам как да ги осъдиш, но ще е добре да си направиш детокс на ваксината, т. е. хомеопатичен детокс.

7.   Не се занимавай с глупости. Целта е печалба, а не помощ на населението. Така е с фармацевтичните компании.

8.   Много ти е тънък джоба, освен здраве, ще загубиш и пари! " Искрено съжалявам, че си я направих. Тогава ни заблуждаваха, че били безопасни и т. н. лъжи. " Слушате и се лъжете от мошеници, после ревете от това!? Така вярвате и на политици, които по същият начин ви ограбват. Крайно време е да се вразумите! Който се прави на овца, винаги ще попадне на вълци!

9.   Защо бързаше, може би за да се покажеш по-ербап от другите или може би за да ти правят място в трамвая или да ползваш разни облаги? При нас кампанията беше доста вяла за разлика от други държави. Така че можеше да не си я правиш, от нашия род само двама много умни си я направиха и сега са зле по различен си начин. Кой те кара да си натресеш нещо, което малцина изобшо знаят какво е? Сега съди филанкишията. Те компаниите са си вързали гащите отдавна юридически, така че пий една студена вода и се моли на Бог да оцелееш, тъй като тепърва ще се откриват страничните явления на "ваксините".

10.   Консултирай се с адвокат. Според мен е минало много време от 2021 до сега и трудно можеш да ги осъдиш.

11.   Хората съдят компанията за инфаркти, инсулти, тромбози и подобни... И аз знам за хора пострадали по този начин от нея. Случаи като твоя няма. Това, че ти си решил, че ти се е запушил носа от ваксината не помага.

12.   9 баща ми е Гербер и каквото му казваха Гербаджии от щаба по телевизора това правеше. Едва ли не насила ме заведе.

13.   Не може да е проблем от ваксината. Пипнал си грип B и бе сижсе лекувал навреме. В Транспортна болница в София има много добър лекар УНГ, има и нужната техника - д-р Френгов.
Потърси го, помогнал е на много хора.
Добре е да направиш и консултация с невролог. Често проблемите с вестибуларния апарат са вскедствие на продължителен стрес и преумора.

14.   Аз имам съмнения че отключи мъжкото влечение в мен, но не се оплаквам. Недей се оплаква и ти, ваксините отключват скрити суперсили.

Един от многото

15.   Авторе, като чета повечето коментари, още малко и виновен ще те изкарат. Ама нямало да си върнеш здравето, ама нали си жив, ама ако ги осъдиш и какво, ама не може да е от ваксината и още и още подобни. Тия гадове и лъжци най-малкото трябва да бъдат съдени за парична компенсация. Естествено, че това няма да ти върне здравето, но трябва да им се бръкне в джоба на тези мафиоти от "биг фарма". А стадото покорни овце нека да си блее.

16.   Хахахаха, колко си меркантилен авторе. Имам ваксина, не една - нищо ми няма. Мои роднини и приятели също.

Сега по същество- намери си нормален лекар са разбере какво се случва. Меко казано си абсурден и алчен за пари. То това ти е идеята. Нямаш основание за дело, направо не знам къде си тръгнал.

17.   Като нямате акъл и вярвате на всичко така ще е. Радвай се, че си жив. Повечето ваксинирани, които познавам не доживяха. Вярвай още на всичко дето гледаш по телевизията да видим до къде ще я докараш.. и разбира се нищо не можеш да направиш, кой да осъдиш? Толкова хора измряха и осъдени няма. Няма и да има. Това е положението.