Споделена история от Здраве

Опасна ли е много двустранната херния
Здравейте, имам такъв близък. Все отказва да се оперира, страх го е. Хернията му е огромна, буквално червата са му се изсипали отпред. Знам за случаи на приклещена херния, които завършват зле, но човекът упорито отказва. Може ли да продължава така дълго, без реална опасност?

Коментари

1.   Докато не се "приклещи" не го водят животозастрашаващо. Може ли дълго? Може, има хора дето са били така по 5-6 години, защото ги е страх от операция, но най-често защото нямат пари. Не знам дали знаеш но тази операция е свързана с над 2000лв разходи, а най-неприятно е роднини които няма да извадят да платят да ти мрънкат "ама защо не идеш".
Хирурга ще поиска на твоя роднина пари не за самата операция (тя е по здравна каса), но парче специален плат който слагат на коремната ципа да държи тез черва, преди 8 години струваше 700- 800 лв, При вас е двустранен проблема, а и колко инфлация имаше за 8 г, значи сега няма да е под 2000 хил. лв, а може и повече да са поискали.

2.   Според мен е опасно ако не се оперира въпреки че не съм доктор.

3.   Ами кажи му, че ако се спука някое черво ще се моли на Бог, Аллах, Буда и на всеки друг Бог, който някога е съществувал да е отишъл на лекар, а не да чака! А освен, че ще пукне, то ще пукне в ужасни мъки от сепсиса!

4.   Благодаря и на трите коментара за споделеното мнение!
Да, наясно съм за коремното платно и цената, мисля, че парите са събрани, проблемът е в решителността на човека. Наясно е и от рисковете, просто исках да разбера доколко си играе на рулетка, ако не се реши.
Бъдете здрави!

5.   Баща ми също имаше и се опъваше да се оперира, страх го било. Оправихме се с майка му, като го замъкнахме насила на коремен хирург, който доста образно му обясни опсаностите, баща ми се изплаши и се оперира.

6.   Тези операции са лапароскопски и са платени. Оперираха ме в частна софийска болница един преди обед. Към 16:00ч доктора дойде и каза да направя 5-6 крачки пред него. Предложи ми ако искам да си ходя, но т. к. имам дренаж трябва на другия ден да дойда в 8:00ч да го махнат. За да си спестя разкарването ми предложи да преспя, да свалят дренажа и тогава да си ходя. Избрах второто. На четвъртия ден след изписването шофирах до Банско и то без болки и проблеми. Цената за двустранна херния беше 3000 лв. Преди операцията много се притеснявах, но след това се смях, какъв глупак съм бил...

7.   Опасно е, макар че доста хора карат десетилетия на късмет. По-важно е друго - ако (като) се оперира и минат няколко седмици да се възстанови, доста дни ще е в еуфория от липсата на проблема сутрин като стане и се разходи. Ще си мисли как е пропилял толкова време да отлага и да се мъчи. Важното е да отиде в добра болница, ако трябва в друг град, а не да търси "удобството" на най-близката (евентуално с посредствени хирурзи).

8.   Не знам що за мъже има, било ги страх от операция, която е съвсем рутинна, все едно скопяват прасе!? Няма никакви рискове! А и не е вярно, че е много скъпа, може да се направи и без платна, но само при открита операция, и трябва всяка от страните да се оперира отделно, т. е., правят се две операции. При лапароскопските е скъпо, но много удобно, двете страни се оперират с една операция, и възстановяването е много бързо.

9.   8, въобразяваш си, че няма умрели при операция от херния ли? Има колкото искаш. В повечето случаи е от инфекция, но това са подробности. Върви при достатъчно некадърен хирург (и екип) и после прави анализи какво как не са направили.

10.   №9, ако си достатъчно интелигентен, няма да попаднеш на некадърен доктор. За един обрив, правиш поне две консултации с различни специалисти, а за операция ще се подложиш на първият срещнат ли? Ако се правиш на овца, винаги ще попадаш на вълци!?

11.   10, "Няма никакви рискове! " - това е твърдението ти. Рискове има всякакви, а и не се знае тоя дето го е страх доколко е наясно къде какво да търси, с колко пари разполага и т. н.