Споделена история от Здраве

Операция за смяна на цвета на очите в Турция или Израел
Здравейте!
Непрекъснато ми излизат реклами за операции за смяна на цвета на очите във Фейсбук. Има ли някой, който да си е правил такава и какво представлява, какви са рисковете и усложненията. Какви са и цените? Имам азиатски черти (1/2 виетнамец) и искам да имам по-европейски вид, но определено ме е страх от подобно нещо.
Всичко хубаво!

Коментари

1.   Пробвай с лещи. Аз не бих рискувала с подобно нещо. Това са очи все пак, ако нещо се обърка можеш да останеш без зрение

2.   Не се излагай с такива простотии. Такъв си какъвто си. Полу-виетнамец със светли очи определено ще е нещо още по-нестандартно и странно. Без да броим рисковете за зрението. Сложи си лещи за малко да ти мине мерака и намери нещо друго за правене.

3.   По-добре потърси психиатър.

4.   Човече, харесвай се такъв какъвто си, всичко е в главата. Недей да се подлагаш на такива операции, само може да имаш усложнения. Гледай си живота и се харесвай повече.

5.   У ФейсбукА излиза какво ли не, ама вземи и прочети колко ОПАСНА е тази операция. бе хора живот не е фейсбук, ако нямаш индикация за операция не я правиш, защото много гледаш фейсбук и не отговаряш на стандартите на суляо и пульо. Ако ослепееш? Къде ти е приоритета, мисли!

6.   Не ходи никъде, стой си у вас.

7.   Абе, човек - не се разбутвай!

Какъвто си - такъв! Бъди себе си!

Външният вид не е най-важното!
Старай се да се усъвършенстваш духовно, да намериш Бога - това е на-важното в живота!

8.   Това е адски опасна процедура с риск от ослепяване.

10.   Еми пич, като ослепееш от усложненията, ще ти е през уя какъв цвят са ти очите. Трябва да си пълен кретен да рискуваш такова нещо от простотия. По-добре си направи операция за повече акъл.

11.   Защо ти е по-европейски вид? Не знам дали си посещавал държави в западна Европа, но повечето хора по улиците са всичко друго, но не и европейци. Не знам дали това ти е някакъв комплекс породен от подигравки или други неуместни реплики, но всеки човек трябва да се приема какъвто е. Една операция няма да ти реши комплексите, ще искаш и европейски нос, брада и тн. Да не говорим, че след такива безумни операции шансовете да ослепееш или да имаш трайни увреждания в зрението са мнооого високи.

12.   Изменението на цвета на очите обаче винаги е било едно от най-търсените промени. Днес това вече е възможно и естетичната медицина може да допренесе за перманентното превръщане на тъмните очи в светли.

Оказва се, че под тънкия слой клетки на ириса, оцветен в кафяв цвят поради натрупания там меланин, се крият клетки, имащи син оттенък. Ако този слой клетки се премахне, светлината може да проникне в стромата (малките влакна, които приличат на велосипедни спици в светлото око) и когато светлината се разпръсне, тя само отразява обратно най-късите дължини на вълната, това е синият край на спектъра.

Освен това, дебелината на меланиновия пигментиран слой е толкова малка, че той може напълно да се отстрани. Процедурата се извършва с лазер, който разрушава пигментния слой, стимулирайки да започне естествено разграждане на клетките меланин.

Колко време трае операцията?

Лазерната процедура отнема около 20 секунди, за да се извърши, но сините очи, които са нейна цел, не се появяват в продължение на няколко седмици. През първата седмица след корекцията цветът на очите потъмнява като се променят неговите характеристики. След това започва процес на "усвояване" на увредените клетки и след още 2-3 седмици ирисът постепенно „посинява“. Тъй като премахнатият пигмент меланин не се възстановява, лечението е необратимо.

Рисковете, които операцията крие:

Разбира се, има и доста противници на тази козметична интервенция.

Първото опасение на специалистите е възможността в процеса на операцията да попадне източник на инфекция в окото, която от своя страна да доведе от множество усложнения, включително ослепяване.
Освен това, офталмолозите смятат, че в бъдеще подобна намеса може да доведе до глаукома.

Доста специалисти твърдят също така, че премахването на пигмента от очите може да предизвика фотофобия (Представляваща болезнена чувствителност на окото към светлина, често придружена със сълзи и рефлекторно затваряне на клепачите) или диплопия (нарушения в способността за сливане на изображенията от бинокулярната система. Предметите се виждат двойни).

Има и обратното мнение на това. Други специалисти твърдят, че самата процедура премахва самият пигмент от повърхността на окото и пациентите с такава промяна на цвета няма да бъдат по-чувствителни към светлина, отколкото тези, които се раждат със сини очи. Според него хората с кафяви очи имат достатъчно пигмент в цялата очна ябълка, който всъщност си остава непокътнат.

Какво се случва след операцията?

Обикновено пациентите могат да се приберат вкъщи в същия ден след операцията, но не са способни да шофират. По време на възстановяването трябва да се избягва триене или натискане на очите, също така трябва да се избягва вдигане на тежки предмети. Позволени са разходките, изкачването на стълби и леки домакински задължения.

След възстановяването си пациентите могат да извършват обичайните си дейности, но е забранено плуването в басейн в продължение на няколко месеца. Слънчевите очила стават задължителен аксесоар при всяко излизане след операцията.

Доста лековато е написано, но предполагам, че съотношението полза/риск е повече към риска. Като цяло мисля, че всички пластични операции са безмислени, но жените масово се записват.

13.   Сериозно ли ще рискуваш да ослепееш заради това? ! Като искаш друг цвят очи, има 1000 вида цветни контактни лещи. За под 100 лв ще имаш каквито искаш очи, сини, зелени, светли, тъмни... ако искаш всеки ден можеш да си с различен цвят.