Споделена история от Здраве

Трудно напълняване
Здравейте!
Никога не съм бил пълен, още от дете, самата ми физическа конституция е такава. Когато загубя тегло после много бавно се възстановявам. На 55 съм в момента.

През последната година преживях тежка житейска драма, която изцеди всичките ми ресурси и доведе до решението да напусна семейството (дълга история) и да се заселя в едно обезлюдено село на края на света. Най-близкият път, докъдето може да се стигне с кола е на час ходене пеш през планината. Всичко се носи с раница.
Иначе изобилие от зеленина, чиста изворна вода, имам вече малка градина с домати и краставици. Живея сам и новият живот ми харесва. В процес съм на преосмисляне и изчистване на доста емоционален боклук от предишния ми живот.

Предизвикателството е в това, че житейската травма през която минах изцеди всичките ми физически ресурси, заприличах на модел от Освиенцим :-), много отслабнах.

Изчетох доста теми по въпроса, но те включват ходене на фитнес, ядене на разни неща, които трудно ще набавя, защото най-близкият магазин е на 30 км., и всичко се носи на гръб през гората, а и в селото няма отдавна ток, т. е. нямам хладилник.

Моля, ако някой има опит, да препоръча как да напълнея с "подръчни средства". Лягам с птиците и ставам с тях, на обед също спя, като цяло гледам да не се претоварвам. Наблизо има река, ходя да плувам всеки ден. От селото мога да взимам пресни яйца и евентуално мляко. Мога да набавя боб, картофи, ей такива основни неща.

Благодаря предварително!

Коментари

1.   Месо, риба няма ли? Хляб? Ориз? Яж 4~5 пъти дневно вместо 3. Стомаха ще свикне да приема повече калории. В ядките има много калории и са хранителни, също така не се развалят. Купи си няколко килограма и яж по малко всеки ден. Слънчоглед, фъстъци, бадеми и т. н В сиренето също има добро количество калории и е хранително. Продължавай да плуваш.

2.   1 час ходене пеша ще ти изгори каквото си натрупал...
За да пълнееш, трябва да трупаш повече отколкото гориш. За да качваш мускули, а не мазнини яж месо, яйца, мляко, като имаш нужда и от тренировка на тялото поне 3-4 пъти седмично. Количеството храна зависи от това колко си висок.
Ти в това изолирано място си де факто в режим на оцеляване, не те виждам много как ще се справиш с качването на килограми...

3.   Човече, щом си здрав, защо просто не приемеш, че това е твоята структура на тялото?

4.   Не е нужно човек да е дебел. По принцип разни добавки като бирена мая могат да ви помогнат. Гответе си калорични и питателни неща и всичко ще се подреди.

5.   Яж повече. Но ако искаш да качиш, повече олио/зехтин в салатата, по-калорични храни, примерно яфки, по-мазно месо и т. н. Хубаво е, че имаш ток и интернет в обезлюденото селл. Кажи къде си да ти дойде на гости...

6.   Здравейте, аз съм автора на темата. Благодаря ви за отговорите.
Всъщност, ток нямам, но работя по въпроса, защото ако имам фризер ще мога да запасявам повече продукти.
Например тялото ми много обича мазна риба, но няма къде да я съхранявм.
№2 - напълно си прав, и аз това си мислех - тук се ходи много, само вчера съм вървял 2 часа.
Ще трябва да приуча тялото си да ям по малко но начесто.
Овесените ядки как са?
А протеиновите добавки за спортисти, в комбинация с плуването?
Тахана подходящ ли е?