Споделена история от Здраве

Инсулинова резистентност и зверски глад за сладко - помощ!
Здравейте!
Ще се опитам да бъда максимално сбита в разказа си и да не влизам от тема в тема. В момента съм на 30 години. Висока съм 163см и съм 60кг. От 10 години съм с доказана инсулинова резистентност, а преди да я открият, минаха около 2 години. Бях станала като див звяр, но тогава с диета, движение и лекарства се пооправиха нещата. Не пия лекарства от година и повече. Минава за нормално телесложение, но имам останал някакъв хормонален корем, леки паласки и увиснала кожа около бедрата. Ходя на групови тренировки 5 дни в седмицата, НО усещам как се пристрастих към тахани, здравословни шоколади и тем подобни. Като наркоманка съм. В момента сме почивка от тренировките и съм отпуска. Не ми се мисли как ще се удържам да не ям. Когато не тренирам гледам да се разхождам някъде, но после си наваксвам с яденето, а всички знаем, че те са доста колорични. Винаги съм с подут корем и се чувствам отвратително. Вманиачила съм се в тях и яко не хапна половин буркан, все едно няма да съм аз. Приемам всякакви съвети как да намаля този апетит, как да се стегна и как да променя живота си.. като цяло! Забравих да спомена, че имам неспокоен сън и недостатъчно часове, което също не знам как да оправя. Знам, че трябва да си направя изследвания, но първо трябва да се справя с манията ми за сладко, защото ще ми предпишат лекарства, а аз ще продължавам да ям по същия начин. Не мога да се понасям..

Коментари

1.   "Манията" ти за сладко е в резултат на високият инсулин. Единственият подход е намаляване на въглехидратите за сметка на мазнини и зеленчуци. Режимът се казва НВВМ диета. Не е необходимо от раз да се откажеш от въглехидратите. Постепенното им заместване с пържолки, салати ще регулира инсулина и от там вълчия апетит. И спри с тия тахини, че кърма ще пуснеш, ако продължаваш.
В бг-мамма има много информативна и подкрепяща тема, възползвай се.

2.   Секс има ли?