Споделена история от Здраве

Гъбички! Писна ми... почвам да се лекувам сама!
От няколко месеца и мен ме застигна вечният женски проблем - гъбичките. Писна ми да ходя на генеколог, всеки път да давам по 50лв за преглед и изследвания, а ефект да няма! Смених трима "специалисти", двама от тях бяха на частно, безбожни цени все едно са някакви крале, предписвали са ми какви ли не глупости, половината ми заплата отиде за антибиотици и глобули, някой път СЛУЧАЙНО мине и айде после пак. Течение, сърбеж, зачервяване, направо откачам. Не ме интересува, решила съм вече да поема нещата в свои ръце. Знам, че не е редно да започвам самолечение ама ми кипна от доктори, на които не им пука и които само гледат как да ти вземат парите! Генеколожката казва, че трябва да се оправя, но това ми го повтаря от 4 месеца! Мъжът ми и той горкия секс не е видял от не знам колко време. Така че, момичета, приемам всякакви съвети какво да правя. Хомеопатия, промивки с нещо, бабини рецепти, знам ли вече и аз..

Коментари

101-150 от 190

104.   Някои тук не са достатъчно начетени и коментират без да са наясно което е води до лоши последствия.
Аз съм мед. лице и мога да кажа че гъбичката от всичко може да се образува. Всякакви пациенти съм наблюдавала на които доктора им е изписвал всякакви рецепти и въпреки всичко след два месеца пак са проявявали същите симптоми.
Но искам да подтвърдя за пациенти които и без лекарства са се справяли с този проблем чрез билки.
И да се дразните във форумите файда няма да има. Те са измислени за да се помага и да се дава информация.
Аз имам мнение за содата но два пъти седмично само да се прилага защото има опастност от изстъняване на влагалищните стени.
Добри отзиви съм чувала и за зеолит
с калиев перманганат не се правят никакви промивки а само седалищни бани и то в умерени количества
С чесъна не съм наясно.
Но преди да започнете каквото и да е лечение се уверете в точната диагноза -направете микробиология, ЧПВ и моята препоръка е да пуснете изследване за хламидия защото много жени си мислят че имат гъбички а те имат всъщност хламидии.

105.   кремче за външно приложение клотримазол.

108.   Аз се подмивам с крем Каро за бръснене струва 2 лв. една гинеколожка ми го каза. Помага за бяло течение, сърбеж и зачервяване. Пробвайте много е ефикасно, поне на мен ми помага. Късмет! :)))

109.   Как се лекува хламидия, също толкова опорит ли е като гъбичките ?

110.   Аз мисля, че често проблема с гъбичките е вътрешен и за това не може да се оправи само с външни средства. Когато приемаме антибиотици те не унищожават само влагалищната микрофлора, а в целия организъм. Чесъна има силно антимикотично действие. Приемането вътрешно върши добра работа (за който може вагинално - също, ама ако е раздразнена кожата ще е неприятно). Друго естествено средство е маслото от чаено дърво - то също е много силно, от него се капват няколко капки във леген и се прави вана. Има и други противогъбични природни средства.
Също би трябвало да се приемат и пробиотици за да се възстанови нормалната микрофлора в целия организъм.
И освен това - човек трябва да се храни здравословно!
Успех!

111.   Здравейте,
аз също искам да споделя моя опит. Къде ли не ходих какво ли не правих и мога да кажа че сега долу горе бивам. Правих опити с чесън. Няколко вечера си слагах скилидка вързана с конец във вид на тампон и на сутринта я махаш. Правих си промивки с вода и оцет. Всяка сутрин и вечер си правих тези промивки, след това се мажа с чаевец, и наскоро започнах да приемам уростим. Няма я тази неприятната миризма, зачервяване и сърбеж, но нося памучно бельо.

112.   Здравейте и от мен :).
Аз също ги имах тези гадни гъби и бяло течение съпроводени с изключително неприятна миризма и нищо не ми помагаше. От 2 седмици започнах да си правя промивки с дамски душ с клеева тинктура и хлебна сода, и отделно веднъж седмично с Лактацид.. От сърбежите, течението и миризмата няма и следа.
Успех и дано съм помогнала :)

113.   Една скилидка чесън мината през преса или счукана добре, поставете в стерилна марля, завържете със стерилен конец и я слагате във вагината.

114.   Здравейте, само да споделя и моя опит, че от чесъна ми се появиха сърбежи и зачервяване, което дори нямах преди, освен течението, та гинеколожката ми се накара яко да не вярвам на тези бабини девитини. Може на някои да действа, но лично аз не бих опитала подобна глупост за нищо на света повече

117.   Здравейте!
И аз минах през какво ли не. Самолечение не съм пробвала, защото ме е страх, както една жена е писала в по-горен коментар, че сега има проблем със забременяването, а друга проблеми с течението, парене и т. н.
Понеже доколкото разбрах всички имаме един проблем като цяло - слаба имунна защита и липса или много ограничени лактобацили.
Препоръчвам задължително подсилване на имунната система.
И за лактобацилите съм ползвала повечето от глобулите на пазара, но така и не искат да се възстановяват.
Глобулите на флораджин не ми помогнаха въобще (проблемът може да е в мен, не знам) и си самоизписах течността за промиване на флораджин - скъпичко излиза, затова я потърсете не в единични опаковки а на едро - по 5 броя, ако ви ги продадат единично още по-добре. Та течността ми повлия и го усетих. Прочетете листовката пише хубави неща и помага за нашите проблеми, но в начален стадий.
Успех момичета!

118.   Здравейте мили дами, всичко което чета сякаш аз съм го писала. Ще ви разкажа моята история. След едногодишно лечение на Кандида с всичко което се продава в аптеките, моят гинеколог вдигна ръце и каза отивай в София. Там установиха че Кандидата е Глабрата и доктора след като му показах старателно написано всичко с което съм се лекувала, вече не знаеше какво да ми изпише. Изписа ми някакви глобули които да ми направят с борова киселина в аптеката, но там казаха че с такава киселина вече не работят от години. Бях в безизходица, реших да пробвам с хомеопатия, издирих най-добрият хомеопат в София и започнах курса - пак една година, в началото имах някакво подобрение но после нещата се подновиха. Ровичкайки се постоянно в интернет с моя проблем попаднах на един разказ на едно момиче как нейна приятелка лаборантка имайки същият проблем и правейки опити в лабораторията открила спасението. А то е сребърна вода и клеева тинктура. Правят се промивки по следният начин на 200 мл. преварена вода слагаш 10-15 капки клеева тинктура и една капачка сребърна вода, едновременно с това тампон напоен в сребърна вода се слага вечер във влагалището. Не мога да повярвам че след толкова години лечение аз вече нямам тези проблеми, сега профилактично си правя промивки от време на време, след полов контакт се измивам със сребърна вода и се чувствам прекрасно. Пробвайте няма да съжалявате.

119.   № 118 колко време се правят тези промивки? Разкажете по-подробно
Профилактично само със сребърна ли вода са промивките
Моля опишете

120.   Не мога да ви кажа точно бройка на промивките, вие ще си усетите по състоянието. Когато бях с адски сърбежи и парене си направих още през деня една промивка, облекчение получих веднага, вечерта пак промивка и сложих тампон със сребърна вода. Трябва да ви кажа че първият тампон беше с много странна миризма следващите вече не бяха така. Това с тампона го направих 2 вечери а промивките може би 4-6 вечери. Тъй като аз получавах тези сърбежи преди цикъл по време на овулация и на следващият месец в този период пак си направих 2-3 промивки, така може би 2-3 месеца. Сега си ги правя от време на време когато усетя дискомфорт там долу и след цикъл понякога. Понякога когато застина и получа течение си слагам тампон. Искам да ви кажа че няма лекарство което да не съм пробвала, отказах кафето защото е противопоказно при хомеопатията и всичко беше с временен ефект и само това нещо ме спаси. Само ако усетя някакъв сърбеж се измиват с душ гела който си ползвам и след това се слагам директно на ръката сребърна вода и обливам мястото и сърбежа изчезва на секундата. Това е общо взето ако имате въпроси питайте сигурна съм че и при вас нещата ще се увенчаят с успех защото при мен нещата бяха повече от трагични и се получи.

122.   към №120
1. Може ли сребърната вода да бъде спрей и външно да го използвам като дезодорант след измиване,сърбежа е по срамните устни
2. Казват, че има два вида вода - прораим и аркол от коя да бъде или това са на различни фирми

Задавам въпрос след въпрос, защото страдам от 5 години, имам един чувал с кремове а накрая ... Помолих да ми пишете на имейла

Модератор: Не публикуваме лични данни

123.   Боря се с гъбичките от много време (на 30г съм), пила/слагала съм какво ли не, изписано от лекар, обикновено лечението е било пиене, промиване, глобули и мазане външно. След два месеца пак при лекаря, той сменя лекарствата, увеличава дозата, след два месеца пак. Така си родих и две деца, проблема си стои. От гинеколог знам следното: тампон, направен от топче памук, увит в конец, се топва в мед, след това в хлебна сода се овалва. Слага се вече няколко дни. Супер ефект, както със всичко друго, но не и окончателен. Чесън - същата работа, каквото и да правя, ефекта е временен. Докато не смених града, от там и гинеколога - та като разбра, че години наред не се оправям, само тя се сети, че може би не съм немърлива към хигиената, а имам проблем и ме прати на ендокринолог, от там се разбра, че имам захар в кръвта. Сега действам глобално, без сладко, без пържено, лактобацили, бирена мая, здравословна храна, чайове. Боря се още, при мен гъбичките са и в ушите и по езика, но вярвам, че това е начина. Преди ядях тонове сладко, сега внимавам. Гъбите обичат сладкото, така че трябва да се приема като уютен дом за всички гадове, за да осъзная, че не съм ли желязна със всичко, няма да ги победя. А аз ще ги победя!!!

124.   Аз ползвам на Аркол, а за спрея не съм се сетила може и по удобно да е, но ако трябва да сложиш тампон той трябва да се натопи обилно с водата. Успех и пиши за резултата.

125.   Тампона как трябва да се направи, колко да е голям и дали тампон за менстуация би свършил съшата работа. На каква дълбочина се слага тампона? Аз също се боря с гъбички и в крайна сметка сърбежите след и преди цикъл, неразположението отдолу и течението под формата на трохи спря, след като започнах да се натривам със сода от долу всеки път, когато се подмивам. В продължение на месец така и мога да кажа, че съм супер доволна. Сега мисля да включа и сребърната вода на Аркол, както и клеева тинктура. Няколко пъти месечно, след промивка с дамския душ със смрадлика, се намазвам отдолу с клотримазол. Много е важно, мъжете също да се мажат с клотримазол. Номер 123 е права- белият хляб и сладкото са предпоставка за развитие на гъбичките, които така или иначе си живеят в организма ни и само чакат да бъдат активирани. Слабата имунна система и напрежението също ги засилват. Не яжте сладко, освен мед, а пчелното млечице ще засили имунната ни система. Пожелавам успех на всички.

126.   Тампона е такъв за менструация, хубаво е да е от по-малките размери че като го натопиш в сребърната вода и той поема и се надува, та да можеш да го тикнеш вътре по-лесно. за клотримазола не прекалявайте, защото аз го ползвах години и накрая спря да ми действа гадинките стават резистентни. Успех

128.   Здравейте, момичета, аз бях една от вас. Но сега-вече НЕ. Споделям моя опит : преди 5 години хванах гъбички от едно момче и от тогава насам-ходене мъките, през 9-10 месеца лечение, понякога не минахава и по 2-3 месеца ги влачих. Сега съм ок и забравих за тях. Започнете с пиене на клеева тинктува по 3 пъти на ден, половин или 1 час преди ядене- 10-15 капки, разтворени във половин чаша вода, пчелен прашец по 2 пъти на ден, пак малко преди ядене, 1 ч. л. с малко кисело мляко. И непосредствено преди храна сребърна вода, една лъжичка, разтворена в малко вода, 3 пъти на ден. Така 1 месец, после спирате сребърната вода за 2 седмици, а с другите продължавате. Пих и по 1-2 чаши чай от коприва, всеки ден. И още нещо, което на много от вас може да се стори глупаво и странно, но наистина много помага: прочетете книгата на Луиз Хей-"Излекувах живота си", спазвайте онова, което тя препоръчва. Може да гледате и клипчето, има го в инет, отнема час и половина. Ще се промени нагласата ви за живота и за самите вас. Пробвайте, няма да съжалявате. АЗ СЪМ НАПЪЛНО ЗДРАВА! УСПЕХ, момичета. Не се предавайте! Има оправия...

129.   Здравейте, момичета! Ще бъда кратка и ясна: за гъбички Фунгофунал от 100 мг, по 1 на ден, 15 дни и сте здрави, струва около 13-14 лв опаковката. И след къпане и вечер преди лягане обтривате с памуче, напоено със сребърна вода отдолу и сте готови. Ефекта е 100 %. Оздравявайте!!!!

131.   Мийте се със домашен сапун.

132.   Здравейте! И аз като вас имам проблем с гъбичките. На 20г съм и водя полов живот от година и половина. Имала съм 2-ма партньори като с единия си бяхме първи, а второто момче е имало само една приятелка, с която също са си били първи. Казвам всичко това, за да подчертая, че по пътя на логиката ми няма как те са ме заразили, следователно нещо с моя организъм не е съвсем наред. За една година смених 5ма лекари. Всичките в началото ми казваха, че имам гъбички, лекуваха ме уж казваха, че съм излекувана и след няма и месец симптомите пак са на лице. Сърбеж нямам, също и зачервяване, но пък имам бяло течение, което понякога става и бледо-жълто и забелязвам, че се образуват малки бели парцалчета, независимо, че имам добра хигиена. Говорих с майката на моя приятелка, която има относителни познания по медицина и тя ми каза, че бялото течение и "парцалчетата" невинаги означават гъбички, а са нормални за всяка жена, което доста ме зарадва, но не смея да вярвам. В момента нямам оплаквания освен течението, но се притеснявам най-вече за партньора ми, не искам да го заразя с нещо и после да ме е срам да го погледна, независимо, че пробвах какви ли не медикаменти да се излекувам и не мога да бъда обвинена в немарливост. А и вече нямам пари, за да ходя пак по лекари, така че моля някой да си даде компетентното мнение и да ме посъветва нещо, каквото и да е стига да не е пак ходене по лекари. Благодаря много предварително!

133.   132 не става ясно от това ходене по лекари сложиха ли някаква диагноза или всичко е наред просто имаш по-засилено течение, защото аз например още преди да водя полов живот имах бяло течение, това за всеки организъм е различно това са жлези и при всеки секрецията е различна, ако е така просто свиквай, ако пък има друга причина която са открили с изследване кажи за да ти дадем по-точни съвети.

134.   № 52 и 53! Радвайте се, че не сте попаднали в този омагьосан кръг! Не си позволявайте да правите такива заключения, като сте далеч от ситуацията. Над 25 години съм, не си пестя парите за здравето и не ме притеснява да отида при гинеколожката с оплакване! Действително попадаш в едно колело ГИНЕКОЛОГ - АПТЕКАТА - "ЛЕЧЕНИЕ" - ГИНЕКОЛОГ - АПТЕКАТА - "ЛЕЧЕНИЕ" и тн. и тн. Пари пръскаш като луда и ефект само месец - два. И не че нямам хигиена и правя безразборен секс, и се отнасям несериозно към леченията, които ми се предписват. Всяка рецепта изпълнявам стриктно, пера си бельото на ръка, избягвам сладкото, спрях сапуните и си взех интимен, изпила съм сигурно целия арсенал противогъбични препарати и съм се мазала и пъхала всичко изписано от гинеколозите и така години вече наред. Вече категорично ОТКАЗВАМ да стъпя при гинеколог с това оплакване, а преминавам на самолечение. Благодаря за споделеното, ще опитам и се надявам силно да помогне. На всички Ви също успех :)

135.   Четох статии на италианският д-р Симончини, според който Кандидата не вирее при PH 7, и според мен има логика, той препоръчва в продължение на 2 месеца всекидневно с изключение на дните в цикъл да се правят вагинални промивки с 2л. преварена вода с 2 суп. л. сода бикарбонат, това ще вдигне РН на влагалището и ще унищожи кандидата. Аз пробвах но с 1литър с 1 с. л. сода и признавам, че пропусках дни не го правех редовно, и трябва да ви кажа че се чувствам прекрасно - да чукам на дърво. Приемам също сода бикарбонат сутрин и вечер в чаша с топла вода за цяла алкализация на организма, ефекта е невероятен.

136.   Потърси гинеколог, в непосредствена близост до който има КАЧЕСТВЕНА МИКРОБИОЛОГИЧНА ЛАБОРАТОРИЯ
тя е ключова в случая.
Най вероятно става дума за банална инфекция
Проблема на повечето "специалисти" е че търсят полови болести - гонококи, хламидии. трихомони, сифилис и др
и когато не открият казват нищо ти няма имаш само Гъбички, но ще мине.
Истината е че са пропуснали истинската банална инфекция причинена най често от : Ешерихия коли, Протеус Мирабилис, ентерококус фекалис и др.
И вместо това ти назначават лечение за дежурните гъбички, коиото се появяват винаги, когато има бактериална инфекция.
Проблема в цялата работа е, че нямат качествена лаборатория.
Качествената лаборатория използва освен по модерна техника и съвременни софтуери, които позволяват да си провериш резултатите по интернет.
Вадят ти компютърна разпечатка, И антибиотикограма - на изолираните микроорганизми.
И така ти виждаш от първия път какво трябва да пиеш без да стреляш на посоки.
А нашите големи доктори в повечето случаи именно това правят.
Некачествени изследвания правят в първобитни лаборатории с допотопна апаратура и резултатите от тях най често представят на хвърчащ лист някаква болнична бланка от кочан, на която с рука е написано нещо на латински дето не се чете.
Ако до сега са ти правили такива изследвания само то значи не са ти правили изследвания и е време да се вземеш в ръце, обаче този път умната.
Успех

137.   № 135 съгласна съм с теб и даже съм го правила като теб, но има опасност като се прекали със содата, да се получи изтъняване на лигавицата.
Тогава се явява друг проблем: при високо РН пък може да се настанят там и да виреят други бактерии, на които бариерата е ниско РН.
Така, че трябва да се внимава със содата.

138.   137 не съм съгласна с теб, това се приказки от едно време, как така ще се изтъни тази лигавица, да не я стържиш със шкурка, а лекарствата по-полезни ли са. Знаеш ли изпила съм и съм си слагала долу всички лекарства които има в аптечната мрежа за период от 6 месеца и положението ставаше все по-трагично. Поех нещата в свои ръце със содата, клеева тинктура, сребърна вода и сега съм добре. Чесън не съм слагала, но всички тези неща могат да ти навредят по-малко ако и въобще могат да навредят по някакъв начин, отколкото всички мазила и хапчета от аптеката. При условие, че природата ни е дала лекове не мисля че трябва да пълним джобовете на фармацевтичните гиганти.

139.   138 споменах само, че прекаляването със сода не е препоръчително.
Аз също съм на мнение, че фармацевтичните продукти доста често усложняват нещата (от собствен опит), но и вие ползвате клеева тинктура и сребърна вода, което според мен е добро решение, а те са пак продукти на фармацията.
Изводът е да не се доверяваме веднага на нови и "горещо препоръчвани медикаменти".
И между другото, както пише 136 микробиологичните резултати са много важни.

Не съм чела статиите на д-р Симончини, но ще се постарая да го направя.
Все пак, благодаря за споделения опит!

140.   139 клеевата тинктура приготвям сама, сребърната вода я купувам, но не съм решила не съм започнала и нея да си приготвям. Казвам го от името на човек, който е употребил ВСИЧКИ продукти от аптечната мрежа и всичко е било само с временен ефект. Няма научни доказателства, че 5-10 % р-р на сода бикарбонат ще изтъни каквато и да било лигавица.
137 моля те кажи ми кои са тези бактерии, които ще се настанят при по- високо РН. Не виждате ли, че всичко е в услуга на фармацията, произвеждат се интимни гелове с ниско РН за да може Кандидата да си вирее спокойно у нас и да се тъпчим с лекарства които само потушават симтомите но не унищожават причинителя.
Аз лично съм обявила война на фармацията и лекувам всички в къщи с домашно приготвени лекарства, затова си мисля че трябва да ги споделяме и да пробваме със сигурност поне няма да ни навредят.

141.   № 118 промивките с душ ли или външни

142.   пак запитване към №118 клеевататинктура какъв % трябва да бъде

143.   Клеевата тинктура е 30%, промивките се правят с душ за вагинални промивки вътрешно.

145.   Аз съм 137
Доколкото знам при много ниско РН, един антибиотик е достатъчен да се размножи Кандидата, която почти всички си имаме в организма, но в малки и безопасни количества.
При много високо РН, кандидата може да се ограничи, но Е. колите и Ентерококуса могат да се настанят и разможават във вл. на жената по разбираеми физиологични причини.
Тъкмо затова е препоръчителна добрата микробиология - да се знае кой е истинският виновник за неразположението.
Старите гинеколози са препоръчвали промивка с тетра, която има антибактериални свойства - е, разбира се по-разредена и няколко пъти само, тъй като има и изсушаващо действие.
Аз също съм разочарована от сегашната фармацевтика, но го осъзнах, след като доста си изпатих. Не става въпрос само за гинекологични проблеми, но това е за друга тема.

146.   Дамии имам прословутия всеобщ проблем с тезииииии гъби въпросната кандида скоро ми я откриха ползвах макмирор 12 дни и две таблетки едната преди другата след цикъл и нищо не стана правих секс и има някакъв странен мирис което ме притеснява, а ми писна от ходене по- мъките веяче моля ви казвайте мнения или съвети незнам какво да правя вече :(

147.   Здравейте, искам да кажа че и аз имах проблеми с това бяло течение, което на моменти се засилваше беше ужасно и от време на време се получаваше сърбеж. Отидох при гинеколога споделих му за проблема каза ми че имам възпаление тоест гъбички изписа ми една камара лекарства. Не видях ефект отидох пак и пак същото така 2-3 пъти. И Промивки съм си правила и какво ли още не.. Гинеколога ми обясни защо се получава така каза ми че имунната ми система била слаба и не можела да се пребори. Та реших да питам имам една докторка комшийка какво да правя каза ми да си купя ЦИТРОСЕПТ!! според мене не е скъпо заслужава си пия го вече втора седмица и нямам нищо мога да кажа само че действа и аз останах учудена и не ми се вярваше да ми помогне, защото съм опитвала какво ли не но това ми помогна. Успех!

148.   146 прочети коментарите има доста ценни съвети.

150.   Къпи се с душ гел или сапун със смрадлика и чайове. Виж в интернет чайове за гъбички. Успех! Това ще ти помогне!

151.   № 147 как пиеш цитросепт - по колко пъти на ден и само пиеш или и промивки в аптеките има цитросепт органик такъв ли

152.   здравей купуваш си йод от аптеката струва 2 лева в дамския душ си сипваш топла вода и 4 капки йод УСПЕХ МИЛА

153.   № 151 Да цитросепт органик е моето, имало е друг но той е спрян от производство от 2012. Цитросепта се почва първите 2-3 дена по 5-7 капки сутрин и вечер, след това ги увеличаваш. Аз ги пих първите 2 дена по 5 капки след това сутрин и вечер по 10 капки, може и 3 пъти на ден да ги пиеш. Цитросепта помага да се пребори с инфекции и възпаления и когато имунната ти система е слаба не може а това я подсилва и за други неща е полезен. Не може да ти навреди по никакъв начин само може дати помогне дори го дават на малките деца да не се разболяват. А тук четох какво ли не като например чесън, или мед което не ми звучи много добре, а и два пъти си направих промивка със смрадлика. Само това ми помогна цитросепт иначе какво ли не ми изписваше гинеколога и нямаше оправия.

154.   Смени гинеколожката с мъж,те повече разбират.Имах проблем,обиколих няколко женски гинеколога,срам ме беше от мъж,накрая бях принудена да отида при него и той беше най-внимателен и ми помогна много с лекарствата и не бяха толкова скъпи.

155.   №118 ако правя само с товпони напоени в сребърна вода около 7 дни ще има ли ефект. Преди поставяне на тампона да обтривам с памек напоен в сребърна вода. Опасна ли е тази вода

156.   № 138как точно използваш содата, клеевата тинктура и сребърната вода

157.   Отговарям на 155 и 156 според д-р Симончини Кандидата не вирее при PH 7, и той препоръчва в продължение на 2 месеца всекидневно с изключение на дните в цикъл да се правят вагинални промивки с 2л. преварена вода с 2 суп. л. сода бикарбонат, това ще вдигне РН на влагалището и ще унищожи кандидата. За сребърната вода и клеевата тинктура се правят промивки по следният начин на 200 мл. преварена вода слагаш 10-15 капки клеева тинктура и една капачка сребърна вода, след това тампон напоен в сребърна вода се слага вечер във влагалището. Правиш го докато имаш нужда.

158.   Гъбите се влияят от храната. Хората, които ядат млечни храни миришат различно от тези които не ядат мляко.
Ако смениш храната си за дълъг период - може да настъпят промени. Например 3 месеца вегетерианска диета, без млечни, и силно сладки неща.

159.   Спрете да се миете с сапуни и интимни гелове, от там е проблемът ви.

160.   Здрaвейте, мили хорa! Aз съм момиче нa 16г. и стрaдaм от вaгинaлни гъбички :(((( много ме е стрaх моля ви дaйте някои домaшни съвети!

161.   Момичета, виждам, че много от нас страдат от едни и същи проблеми. Не мога да разбера дамите, които обиждат и наричат глупачки тези, които вече не вярват на медикаментозното лечение, погледнете в който и да е форум и ще видите, че медикаментите не водят доникъде. След силно антибиотично лечение за несъществуващи болести (всъщност просто вдигах температура, не се разбра от какво) лекувах Кандида с изключително силно антимикотично лечение, лекува се и партньорът ми, нищо не помогна. След това започнах промивки със смрадлика и сода, всеки път когато усетя парене и сърбежи, но не много често. Скоро правих микробиология и от Кандидата няма и следа, но за сметка на това имам бактериална инфекция, сега ми предписват лечение за нея, но честно казано съм много резервирана, защото това лечение най-вероятно ще върне Кандидата, и така ще вляза в омагьосания кръг на прехвалените медикаменти, вярвайте ми няма безвреден медикамент, един лекува едно, но довежда до друго, което се лекува с друг, който води до първото, това е и измъкване няма. За да е здрав човек трябва по рядко да се доверява на антибиотиците, и по-често на "чесъна и содата", а също и меда. Не бързайте за всяка хрема и кашлица да се тъпчете с антибиотици има и други начини, в противен случай имунитетът спада и се започват всякакви инфекции и нови лекарства и.... няма край. От онова преживяване преди три години, когато ме натъпкаха с какво ли не, вече имам едно наум и първо пробвам с природни средства, честно казано от две години и половина не съм пила дори аспирин, кашлица лекувам с лимон и мед и чесън, за хрема смъркам солена вода и това е. Сега смятам и тези бактерии да ги излекувам с природни средства и пробиотици, сигурна съм, че ефектът ще е много по-добър и дълготраен от медикаментозно лечение, пожелавам успех на всички, които търсят своето лечение, аз го открих. Благодаря на тези които имат сили и желание да споделят!

164.   Забелязах, че мъже не са писали, но аз ще напиша нещо, може би ще съм полезен на някой. Имах бактерия ентерококус фаекалис, излекувах я, чрез много антибиотици. Появи се парене, сърбеж и неприятна миризма между тестисите и краката ми. Използвам съм прополис за няколко неща и е помагал! Първо ви предлагам както при първите коментари разтвор от прополис, но не от магазините и аптеките! Търсете прополис в натурален вид - някои хора го наричат суров прополис. По време на лечението на бактерията използвах душ гел с pH 5. 8, но гъбички тогава нямах.. а това е след употребата на 2 антибиотика. Та малко по- кратко ще започна. Разтвор от "суров" прополис, домашен сапун за измиване само на задните части и половият орган, калиев пермангнат. За прополиса съм сигурен и сапуна, но започвам тези дни с курса на лечение, дано да ми помогне! Искам да кажа на всички жени ли било, мъже ли било в този сайт и с този проблем, че всеки организъм е РАЗЛИЧЕН, всеки е чувствителен към нещо и резистентен към друго, затова ви съветвам да изпробвате всичко налично като лечение. С приятелката ми пием флукорик, след втория ден на цикъла и - за нея било по-ефективно защото се излющва слоя и се пречиствали нещата. А за мен просто ей така от солидарност към нея... преди 1 месец пих 2 хапчета от интервал в рамките на 3 дни и сега след 1 месец пих едно, остават още 2 и може би ще има резултат. Ще пиша пак след летния сезон! Надявам се да се оправя до 2 седмици и да изкарам прекрасно лято. Успех на всички и не забравяйте, че всеки организъм е РАЗЛИЧЕН и най - добрите лекарства са на чиста билкова основа.

101-150 от 190