Споделена история от Здраве

Гъбички! Писна ми... почвам да се лекувам сама!
От няколко месеца и мен ме застигна вечният женски проблем - гъбичките. Писна ми да ходя на генеколог, всеки път да давам по 50лв за преглед и изследвания, а ефект да няма! Смених трима "специалисти", двама от тях бяха на частно, безбожни цени все едно са някакви крале, предписвали са ми какви ли не глупости, половината ми заплата отиде за антибиотици и глобули, някой път СЛУЧАЙНО мине и айде после пак. Течение, сърбеж, зачервяване, направо откачам. Не ме интересува, решила съм вече да поема нещата в свои ръце. Знам, че не е редно да започвам самолечение ама ми кипна от доктори, на които не им пука и които само гледат как да ти вземат парите! Генеколожката казва, че трябва да се оправя, но това ми го повтаря от 4 месеца! Мъжът ми и той горкия секс не е видял от не знам колко време. Така че, момичета, приемам всякакви съвети какво да правя. Хомеопатия, промивки с нещо, бабини рецепти, знам ли вече и аз..

Коментари

51-100 от 190

53.   Да абсолютно съм съгласна с № 52!!! Стената на влагалището е изградена от лигавица и е много чувствителна. Както чесъна се отразява на лигавицата на стомаха и предизвиква при някои даже болки от киселините, защото не трябва да се прекалява с него, по същия начин ще предизвика и раздразнение на всяка една лигавица било при мъж или жена... Содата - същото.
Явно тези, които пишат, че лекарствата не помагат са 100% под 25 годишна възраст, да не кажа тинейджърска възраст и или им е неудобно да отидат на гинеколог, или нямат достатъчно пари за това, защото един преглед не пада под 30 - 40 лева, което е доста по-скъпо от лекарствата, които се изказват тук като безплатен съвет.

54.   Според вас как тогава са се лекували хората навремето, всичко е ставало с билки и природни естествени неща. Чесъна се потопява в олио или заехтин и го пъхаш вътре. Лично аз съм пробвала и действа много по - добре от колкото някакви глобули които също се слагат вътре и се стопяват. Лекарствата колкото са полезни, толкова са и вредни. Който и лекар да питаш ще ти изпише скъпи лекарства, от които няма полза. Как един път някой не препоръча нещо естествено от природата. Защото лекарите имат уговорка с фармацевтите и винаги изписват почти едни и същи лекарства, по този начин си задържат пациентите. Всичко е за пари! До номер 51 - само за 5 дни ако ползваш редовно чесъна, забравяш за всякакви инфекции. Нито пари нито нищо. Опитай ако искаш!

55.   54 - навремето продължителността на живота е била с 20-30 г. по-ниска, а на 40 години вече си била баба, ако не и в гроба - на 50 години си бил вече „стар човек“, умирало се е от всичко - пневмония, турбеколоза, да - и от гъбички... от всякакви инфекции. Хората са имали по 10 деца и са живяли по 35-40 г.
Ако се върнем и малко по-назад - живяли са и в пещери. И да - дори от рак не са боледували, защото са умирали толкова млади, че е нямало време клетките им да се изродят в ракови, но ако имаха избор и те щяха да живеят до средно 83 г. (каквато е средната продължителност на живота в САЩ), пък нека и с модерни медикаменти.
Събудете се - науката е взела от билките, каквото е имало за вземане и е направила медикаменти. Ползвайте ги. Отделно са измислени лекарства на микробиологично ниво - глупачки са всички, които не ги използват.
И билките могат да бъдат вредни, дори отровни. Не се излагайте - всичко, което действа си има и противодействие - да, и билките. Иначе, хайде всички сега да почнем да се друсаме с марихуана, кока, хероин - все природни, билкови продукти - знаете ли как помагат и са полезни, може и за гъбички да са добри - пробвайте на първо време с листата на Лена, Мака, ако не стане - тютюн, все природни и дори растителни продукти.

56.   Номер 54, искам само да те попитам как по-точно установи, че чесана ти е излекувал гъбите? След като го ползва 5 дни погледна ли те Аг? Аз разбирам, че гинекологичните прегледи са скъпи, лекарствата също. Но в крайна сметка това е здравето ви. И никой няма никаква договорка с фармацевтите. Предписват едни и същи препарати за лечението на гъбите, защото такива има :) И само не ми сравнявай глобулите с чесъна!! Или пък със содата.... Безумие просто!

57.   Интересно ми е на каква възраст е номер 54, води ли сексуален живот, колко пъти е хващала гъбички, по къкъв повод това се е случвало и дали въобще се е лекувала или това са само писаници жена посещаваща някакви секти или четяща някакви налудничави книги?
Трябва да имаш поне мъничка средна култура, още повече интернет позволява да се образоваш с достатъчно информация, за да разбереш, че пъхането на чесън във вагината, е най-налудничавото, най-глупаво и най-абсурдно нещо, което може да се препоръча, особено пък на младо момиче, каквито читателки има и тук - особено такова, което все още не посещава редовно гинеколози.
Направо нямам думи!
Поздравявам номер 55 за поста й! Много аргументирано!

58.   Номер 56 - 5 дни съм ползвала чесъна и забравих за гадните гъбички и дори бялото течение. Когато правя секс изпитвам удоволствие, а не болка и парене, така че не те задължавам да опитавш, просто давам съвет на номер 51 защото питаше дали може с чесън. Още преди 1 година се излекувах така. Втори път не са ми са се появявали. И миризмата не е чак толкоз гадна колкото си мислите. Това е най-доброто лекарство срещу всякакви болести, дори и рак!!! Съжалявам, че по-рано не опитах....

59.   Номер 58, както си тръгнала, да не забравиш и за яйчниците и плодовитостта си? !?

61.   Чета коментарите, защото и аз се сдобих с тази екстра след антибиотик, който ми бе предписан в двойни дози.
Боря се вече две години, нямам сексуален живот от много години и не съм очаквала, че ще се появи този проблем.
Изписваха ми какви ли не препарати като глобули, орални, но резултата е плачевен. Дори още по-лошо стана -изписаха ми последния път киселинен крем при наличие на гъбички и се случи най-лошото - вече имам и вулводиния и не мога да приложа нищо локално.
Как вече да се доверя на доктори, които явно изписват неща без да се съобразяват с възраст, атрофични изменения и пр. Това не е ли също безумие?
И още нещо - не знам как и при какви обстоятелства правят клинични изпитвания на предлаганите продукти. Вече и в това се съмнявам.
Между другото, и аз не бих сложила чесън на това място, но каквото и да сложа, знам, че пак ще припадам от пареща вулварна болка, която и без друго не е спирала през тези две години.
Така че, не се доверявайте сляпо на докторите, четете кога е започнало произвеждането на даден препарат и къде са правени клиничните изпитания, какво е Ph (киселинността) на продукта и дали е за възрастта ви.
На мен вече не може да ми се помогне, обиколих много гинеколози и дерматолози - едни ми казват, че препарата е бил неподходящ, но вече нищо не може да се направи и да ползвам обезболяващи, други не ми вярват и така...

Съжалявам, че още тогава не съм се поровила в интернет и не съм се ограмотила по отношение на тези въпроси. Може би нямаше да изпадна в положение на тотална безизходица. Сега осъзнавам, каква неграмотност имат много от докторите по отношение на тези въпроси. За тях това са незначителни проблеми и всичко ново, което са им предложили дистрибуторите, се изписва. При мен се получи точно по този начин.

62.   Н. 61, за да бъде пуснат един препарат на пазара в ЕС трябва да мине през много сложна процедура - 100% е доказано действието му. Има си публикувани изследванията на медикамента в медицинските журнали Journal of Medical Science например и така нататък - тези журнали са свободно достъпни в научната база данни EPSCO например, но не мисля, че ти е работа да четеш тези неща. Има хора - медици, фармацефти, които 10 г. са учили медицина, отгоре цял живот четат журналите и разбират от това. Има хора химици, биолози, микробиолози, на който това им е работата.
Ти сигурно имаш своя професия - гледай своята професия и не си мисли, че ще дойде някой лекар да почне да ръчка в журналите по механика да кажем, ако му се развали колата.
Факт е обаче, че всеки медикамент има своето действие и съответните странични действия - няма начин. Всичко, което действа има и странични ефекти - включително билки, чесани и глупости.
При теб най-вероятно проблемът е, че твърде дълго не си се лекувала и вече нервите са ти се увредили.
Питай за терапия с ботокс, с която могат да ти „приспят“ нервите временно, за да не чувстваш болка. Такава терапия се прилага експериментално в САЩ в момента при жени като теб.

Мили жени, доверете се на лекарите, за да не се превръща състоянието ви в хронично, а от там и в нелечимо. Не всичко се лекува. Време е да осъзнаем, че лекарите не са Господ, вълшебници и не могат с вълшебна пръчка и заклинание да ни излекуват. Голямо изкуство е и човек да може да живее с болестта си, да я приеме и ВЪПРЕКИ нея да живее добре.
61 - съветвам те да прочетеш малко за марихуаната като болкоуспокояващо. Може би за теб е вече късно. Научи се да живееш с болестта си, щом не е лечима вече. Търси лекари-невролози, който да облекчат болката ти, а защо не и да приспят съответните нерви, които ти причиняват болките.
Ако още имаш гъби и инфекции, потърси начин да засилиш своя си имунитет преди всичко, но според мен са те излекували, но болките са останали, което говори, че нервите са повредени и дават грешна информация. Преди да продъжлиш да се лекуваш от гъбички, виж дали действително ги имаш или болката е фалшива...

63.   №62 Съгласна съм с Вас, но само донякъде.
И не съм чакала дълго време с лечението на гъбичките, както подозирате.
Само ще споделя как се случи при мен, след като се доверих на докторка, за която бях сигурна, че ще ми помогне. Преди 4 години получих леко кървене и тя ми изписа Овестин, който ми помогна, но тогава и до тогава не съм имала гъбички, а само лека атрофия и то не на вулвата.

След като усетих дискомфорта - веднага на преглед. И какво ми изписа на базата на моите оплаквания, без МБ изследвания - това беше Овестин (естриол на глобули), който в случая засилвал растежа на гъбичките. Любимата й терапия. Стана сложна картина и при следващото посещение, ми каза в прав текст повече да не я занимавам с моите проблеми.
Е, естествено се наложи да отида при друг специалист и пак без МБ, ми изписа Гиназол. Приложих го, след като сама си направих МБ изследване и се изолира кандида алб. Нещата се успокоиха малко, но все още усещах лек дискомфорт.
На следващия преглед ми изписа злополучния киселинен препарат в комбинация с промивка с Розалгин. Дали е била удачна тази терапия в моя случай, не знам, но 4-5 часа след нея усетих това ужасяващо вулварно парене.
Изчаках няколко дни, паренето се усили. Пак на доктор - този път сам ми пусна МБ изследване и отново се изолира същата кандида. Наново Гиназол и този път вече припадах от парещата болка. Тогава си нямах на представа за съществуването на това заболяване Вулводиния, но и гинеколозите, които посещавах, също не знаят за нея.
Дерматолог се сети, след като два месеца почти агонизирах от този ужас.
Не мислете, че не съм търсила специалисти за тази диагноза. Пия вече две години Габапентин, но действието отдавна се изчерпа. А и все още се изолират тези гъби.
Изчетох всичко в нета за тази болест, нейните различни проявления и лечение, но това което споменавате като ботокс, тук никой не го прилага. Няма такъв специалист, който да писпива тези грешно събудили се нерви. Нямате си на представа през какви други терапии съм минала, само марихуана не съм използвала. Между другото, четох за маслото от коноп и неговото действие, но това също си остава недостъпно за нас.
Уча се да живея с тази болка, но отстрани е лесно да се каже. Не пожелавам на никого такова "изкуство". Това е изтощителна, денонощна две годишна пареща болка, която вече не се повлиява от нищо.
Имам си и друго заболяване, което не се лекува, но това надмина представите ми за болка.

Май доста изместихме темата за упоритите гъби.

Както Вие №62 съветвате дамите да се доверяват на докторите, в което няма нищо лошо, така и аз бих искала все пак да се поучат от моя горчив опит и да внимават на кого се доверяват. Никога не е излишно да попиташ приятелка при кого е ходила, дали са й пуснали изследвания и т. н. (Аз това не го направих).
За страничните ефекти на лекарствата съм съгласна, но че моята терапия от самото начало си е била грешна, в това съм напълно убедена.
За клиничните изпитания нямам намерение да влизам в спорове и наистина не ми е това работата, но вече си имам "едно на ум" и виня единствено себе си за недостатъчната си бдителност. Пък и това няма вече значение

64.   Номер 58 и аз съм за чесъна Има една дебела книга в книжарниците за чесъна. Не помня заглавието. Взвмала съм я от познат. Нещо уникално.
По същество:за вагинални гъбки:всемаме скилидка чесън, обелваме я, надупчвамв я с клечка примерно, за да може по малко да изтичат полезните сокове, приготвяме парче марличка или памучно парченце плат, което е по-рехаво, може скилиодката да се намаже леко с олио или зехтин, поставяме скилидката в марличката, след вечерният тоалет, като малка част се подава, т. е. ще положим върху бельото. И така на сутринта изхвърляме. Може и през деня зависи с какво сте заети като работа. За няколко вечери и чесъна избива всякакви гъбки и подобни. Нещо много мощно. Изпробвано е лично от мен.
Други препоръки:да се носи памучно бельо/избягвай прашките/, партньора задължително да се лекува. И времено могат да се правят промивки с дамското инт. душче. /вътре с извара от лайка и подобни. /
Четох в един форум как разни непросветени пишат пълни глупости срещу чесъна. Голямо неверие и повече неинформираност. Милиони хора са спасили благодарение на чесъна от страшната болест чума. Ако и това не ти говори нищо...
Ползвам го за хиляди проблеми, както и в кухнята си. Информирана съм и спокойна за ефекта му.
За следващият ден, разбира се вземам мерки, за да не се усеща.
Успехи на всички. (:

65.   Случвало ли се е на някой от КАФЯВО течение? Преди 2 години родих и от тогава си го имам. Към края на бременността ми се появи и лекарят ми каза, че е от тапата, че падала. Но тогава все още бях бременна. А сега? След цикъл се осилва и е с някаква миризма, немога да определя на какво. В момента не съм в Бг след 2 месеца ще отида чак на гинеколог. Интересува ме някоя дали е имала такова течение и от какво може да е? Просто за информация за мен, защото като съм в неизвестност и направо полудявам. Имам ЧПВ-лекуваха ме уж в Бг, нз дали съм излекувана, трябваше да замина и неможах да пусна изследване дали съм излекувана. Разбира се като се прибера в Бг ще пусна изследвания. Конкретния въпрос ми е някой има ли си на идея от какво може да е това кафяво течение. Най силно е след цикъл, а после дори и изчезва но все пак си го има. Който каквото знае да пише! Или нещо инфо. Преди 1 год -имах ЧПВ, candida, БВ, ширих е холи. Бях лекувана от всичко преди повече от година дори последните изследвания нямах нищо за няколко месеца и след това тези които написах по горе. Общо взето нз как съм сега за съжаление, най много ме интересува кафявото течение. Някой имал ли е?

66.   Попринцип и аз имам кафяво течение след цикъл 2-3 дни, което смятам че е нормално, защото така се пречиства влагалището. Но не мисля, че това е някакъв проблем. Ти какво усещаш....?

67.   № 65 Не е толкова страшно това кафяво течение след мензис, но все пак трябва да те види гинеколог. Може да е по-бавно доизчистване, но да не те плаша може и да е раничка.
Как не знаеш дали си се излекувала от ЧПВ? Това си е сериозно, много по-сериозно от проблема с гъбичките.

68.   Пак съм №65 имам само някаква неприятна миризма, която нз дали е от това кафяво течение само това осещам. Но ми се е случвало да не е само след цикъл-примерно след 1 седмица като ми е свършил цикъла го има-определено е много малко, но го има. А преди да родя съм нямала кафяво течение. А за ЧПВ неискам и да се сещам, направо си ме е страх като ходя в Бг да ида на гинеког. Но просто обстоятелствата бяха такива, че нямаше как да си пусна изследването щото е било мн рано. Някой лекувал ли се е от ЧПВ?

69.   Като чета постовете за чесъна, ми се струват писани в един и същи стил, следователно писани от една и съща жена, която се опитва да ни убеди в нещо, което е абсолютно вредно - от ЛИЧЕН ОПИТ (айде докажете, че не е). Нека тази жена ни докаже също така, че в последствие няма да имаме проблеми със забременяване. Гъбичките може и да са неприятни и да пречат, но увреждането на лигавицата мисля е доста по-опасно.
Предлагам, някое медицинско лице да се произнесе най-накрая по темата.
Благодаря за което!

70.   Не знам за чесъна, доста съм скептична спрямо тази му функция. Но именно лекар (гинеколког) ми препоръча лечение на гъбички с.. кисело мляко. И то българско, като ми посочи и някои марки. Защото е важно наличието на Lactobacillus bulgaricus и Streptococcus thermophilus.

Използвам апликатор от канестен (само апликатора), пълня го с кисело мляко и го поставям дълбоко във влагалището си.

При мен гъбичките бяха бонус след всеки прием на какъвто и да било антибиотик. Нищо друго не ми помогна, ама нищо! Разбира се, не съм прибягвала към бабини рецепти, освен тази, която самият ми лекар ми препоръча. Трета година нямам никакви оплаквания. Та, препоръчвам ви да попитате лекарите си за влиянието на киселото мляко.

Не предприемайте сами лечение, без да сте се консултирали!

71.   Лактобацили, (които са естествената вагинална флора) има и в "Лактажин", но е скъпичко - 10 капсули струват около 20 лева, а всяка вагинална капсула, съдържа 4 милиарда живи лактобацили от следните щампове:

Lactobacillus acidophilus
Lactobacillus rhamnosus
Streptococcus thermophilus
Lactobacillus delbrueckii subsp. Bulgaricus

Мисля доста по-добро от едно кисело мляко... държат се капсулите задължително в хладилник, даже ако в аптеката не го извадат от хладилник, по-добре да не се купува

72.   Ако вече имате гъбички, то Лактажин само ще усложни нещата. Размножават се по-бързо в кисела среда - също от собствен опит.
Първо лекувайте с антимикотичен препарат и после нормализирайте миклофлората на влагалището с Лактажин.
С киселото мляко трябва много да се внимава. Не се знае при нашите млека какви бактерии още има в тях, освен лактобацилите. Рискувате да си натресете и още нещо.
Всеки сам решава от къде да започне.
Жалко, че ни лекуват с антибиотици за един проблем, а се появява нов, още по-упорит.
.

73.   Еми то за това е задължително при употреба на антибиотици независимо за какво се пият, да се слагат и вагинални глобули профилактично, за да се предотврати появата на гъбички.
Чудех се обаче лактобацилите няма ли да успеят да убият вредните бактерии, че да е необходимо 1во лекуване с антимикотичен препарат?
Макар че със съгласна и има логика 1во да се ползват глобули срещу гъбички, които да убият спорите им, като те убиват всичко вътре, а след това Лактажин, за да заселим полезните и нормалните за вагиналната среда лактобацили.

74.   73, що за глупости? Живяла съм в 4 различни страни и ми се е налагало да пия антибиотици и не са ми предписвали вагинални глобули. Дори не знам какво е това, честно казано. Гъбички се получават и от други неща, най-вече се влошават като няма лечение, но пак казвам - не знам какво са гъбички, а често съм взимала антибиотици, но виж - спала съм с един човек и само с кондоми, спортувам, храня се здравословно и имам отлична хигиена.

75.   74, аз също съм взимала антибиотици в чужбина и не са ми се появявали гъбички, но докторът ме предупреди да не консумирам млечни продукти. Изобщо не разбрах защо беше тази препоръка.
Когато тук в Бг ми изписаха много силен антибиотик, получих за първи път гъбички. От много години нямам полов живот, да не говорим за хигиена при жените в наше време. Не познавам жена, която не спазва хигиена. Дори напротив, някои прекаляват и с това се излагат на такъв риск, особено в менопаузата, когато във влагалището няма достатъчно естроген и лактобацилите са вече в малко количество.
Една докторка също ми препоръча да взема Микомакс към края на АБ лечение или преди него. Не обърнах внимание и сега си късам нервите. Дали щеше да има ефект? Ами - не знам.

76.   74, ти просто си изключение, което потвърждава правилото!

77.   Номер 73, ако искаш да почнем профилактично и антибиотици да пием, че да не настиваме, да не излизаме на улицата, че да не ни блъсне кола и колкото искаш подобни глупости си измисли... голяма простотия и неграмотност!
Веднъж съм получавала гъбички, на морето, понеже бях в цикъл, а там си е доста нехигиенично все пак, явно не съм ползвала достатъчно стерилно тампоните... моя грешка, оттогава съм внимателна, когато ми се наложи да ползвам тампони и съм на море, избягвам въобще да ползвам чужди тоалетни, камо ли по заведения! Излекувах се лесно и ефективно, защото попаднах на свестен гинеколог, който подробно ми обясни какво да правя и как да го правя!

78.   № 77, аз не съм 73, но не е нужен сарказъм в случая, нито пък обиди. Все пак се радвам за Вас, че сте се освободила от тази напаст.
Пишем тук, за да споделим опит с проблема си.
Има успешно излекували се, има и не.
Дали е имунна с-ма, антибиотици, хигиена - всичко е индивидуално.
Съвети и препоръки никога не са излишни, особено препоръка за доктор, който сериозно гледа на този проблем.
Забелязала съм, че за гинеколозите този наш проблем е нещо незначително, едва ли не излишно хленчене.

79.   Добре, номер 77 съм... доколкото помня, беше ми назначено лечение от глобули, които не зная как се казват - пъхах ги колкото се може по дълбоко, вечер преди съм и не ставах от леглото след като съм я сложила, за да не се разтече... до сутринта. Отделно пиех хапчета низорал, веднъж или два пъти на ден, не помня и си взимах душ, сутрин и вечер, като тялото си бършех с хавлия, а за да се подсушавам отдолу ползвах парчета лигнин (в аптеките има), като съм се стремяла един вид да не разнасям нищо на никъде, просто подсушаваш без да търкаш... и след душ се мажех с тридерм. Та това са трите елемента за сполучливо излекуване - крем, глобули и хапчета за орален прием... както и много добра хигиена. Доколкото зная е хубаво и да се глади бельото и дрехите. Лечението ми беше 15 дни, през които не трябва да има никакви сексуални контакти, като с това не казвам така да се лекувате... , но мисля просто, че има гинеколози, които не изписват адекватни лечения и споделям как аз се отървах! Също, ако продължавате да спите със същите мъже, които не са се лекували, всичко се повтаря, а някои мъже и не искат да се лекуват, докато не легнат на легло!
Но това, което номер 73 говори, нямам думи...

80.   Имах бъбречна криза и заедно с Аугментин антибиотици лекаря ми изписа и вагинални глобули Гино-Дактарин срещу гъбички, които каза, че може да се получат в следствие на силния антибиотик. Предписанието е от много известен доктор в много известна болница... но няма да му цитирам името. Така че на мен ми се е случвало при определени антибиотици да ми изписват и глобули срещу гъбички. Моля дайте примери при какви антибиотици срещу какви болести на Вас не са Ви изписвали вагинални глобули, за да знаем кои антибиотици са силни и кои не са и кои могат да причинят гъбички и съответно изискват да се поставят и вагинални глобули при тяхния прием! Все пак ни трябва опит с конкретни примери!
Благодаря

81.   Аз също от години имам проблем с гъбичките и бактериалните инфекции, голям кошмар. Последно от миналото лято влача тази ужасна инфекция, която се превърна в някакъв порочен кръг от повтарящи се бактериални и гъбични инфекции. Много съм разочарована от лекарите, които някак си нарочно или не не изписват адекватно лечение и проблемите се задълбочават. Ходих при един, който за 3 месеца ми изписа 5 пъти по 1 седмица антибиотик, за мен и за моя приятел и 'благодарение' на неговото компетентно лечение не остана нито една жива полезна бактерия, което установи друг лекар който посетих след като поредната партида антибиотици не дадоха резултат. Правих изследвания и т. н. общо взето ги нямаше нормалните бактерии и и затова главоломно се появяваха всякакви инфекции. И така непрекъснато, течение, миризми, сърбежи, парене, сексът се превърна в мъчение, започнаха да ми излизат мехури по кожата на срамните устни, които са доста сърбящи и в последствие се превръщат в мокри болящи рани. Писна ми откровено казано на месец да харча по 200 лв за прегледи и лекарства и затова започнах самолечение. В края на всеки цикъл, имам предвид последните дни когато се изтичат остатъците си купувам с последните рецепти които са ми изписвали микомакс 150 мг 2 таблетки по 1 на ден за мен и за моя приятел и една влагалищно - ломексин. Освен това си правя бани с отвара от смрадлика, лайка и цвят на невен. Прочетох всички коментари, никой явно не знае че билката невен също е много лечебна и отвара и екстракти от нея се използват при упорити инфекции, не само вагинални, но и язви, дисбактериози на стомашно-чревния тракт, при незаздравяващи рани и има имуностимулиращ ефект. Редувам баните със билки със измиване с разтвор на калиев перманганат, но без да си правя примивки, чувала съм че не е полезно да се правят промивки, само външно обилно се измивам и седя в билките поне 15 минути. Освен това си разтварям прахче розалгин и също обилно се измивам външно поне 3-4 пъти в седмицата. Допълнително след поредните външни мехури си купих от аптеката крем клотримазол и се мажа сутрин и вечер. Освен всичко това си кпувам вагинални пробиотици- ползвала съм сигурно всички видове такива, които се предлагат за да възтановя вагиналната флора и някои изобщо нямаха ефект при мен, най-доволна съм от лактажин. Като цяло смятам че проблемът с гъбичките се получава най-вече при дами, които имат по-слаба имунна система, както съм и аз. Извън всички мерки които описах, си вземам и пробиотици през устата, защото съм чувала че засилват имунната система. Смея да твърдя че за тази 1 година в която не мога да се оправя от тези инфекции и се влача като грешен дявол по гинекологичните клиники, откакто започнах самолечение съм най-добре. За първи път от толкова месеци изпитвам удоволствие от секса, а не болка и живи рани във влагалището. Успех на всички които се борите с този досаден проблем!

82.   Добре дами, а дали пък няма някой 3-ти между вас и партньора ви, който постоянно да връща инфекцията??

83.   Здравейте!
Искам да споделя и моя опит.
На 23 години съм.
Често боледувам зимата от настинки, гърло и т. н. Миналата година една лекарка заместваше моето джипи и ми изписа много силен антибиотик, не помня как се казва, но се пие 3 дни по 1 таблетка.
Тогава се сблъсках с проблема - гъбички.
Мазала съм се с мазила, които облекчават сърбежа временно.
Из форумите прочетох за лайка и сода. Тогава правех промивки в леген.
Мина ми!
Скоро пак имах проблема. Започнах промивки с дамски душ. Самата течност е смрадлика - на половин литър кипяща вода, една пълна лъжица смрадлика, вари се 5 минути, престоява още 30, чакам да изстине, слагам малко сода бикарбонат и в банята... Първия ден - 3 пъти, после по един, два пъти в продължение на 4-5 дни.
Много съм доволна, още на втория ден се чувстваш като нов!
Предлагам преди да го пробвате да се консултирате с лекар :)))

84.   Не знам, но на мен доктора най на края каза да използвам последната рецепта и да не ходя повече, аз лично ходих с години и изпробвах всичко възможно, което е химия може би. Заех се сама и аз да се оправям, въпреки, че още не съм се оправила разбрах, че това идва от причинители, като цистит и други, и не се водят тоно типичните гъбички защото а първо място е са заразе вирус, след това възпаление на пикочипроводите, което води до следващите възпаления, така, че започнах хомеопатия за цистит и тя е течност с разреждане 500ch, не я взимам от аптеката, а от познати хомеопати, а бабените... казват да се наливаш с отвара от джинджифил, слава харесвам много ждинджифил и ще видим какво ще стане. Хомеопатията е бавно, но сигурно леченние и мисля да се лекувам само с нея, за да не съсипя организма си, защото докторите лекуват симптомите, а не причините. адявамс е да съм била полезна, ако не пиши а имейла ми :)

85.   Момичета, попадна ми следното нещо- чай от лапачо. Съвем достъпно е в дрогериите, купих си и сега ще пробвам да го пия както пише 6 седмици. Има интересни статии за лапачото във интернет, но основното е че има силно антибактериано, антивирусно и антимикотично въздействие. Ще споделя мнение дали ще има ефект. Късмет

86.   Здравейте отвара от бял равнец за пиене също е добре да се пие за гъбични инфекции! Успех момичета!

87.   И аз да напиша, че при антибиотик Клацид за бронхиални проблеми, докторката ми предписа профилактично да си поставям и Полижинакс вагинални таблетки срещу гъбички.

88.   Хахахахах до номер 55 чета и просто не мога да повярвам. Колкото до хероина - той е полусинтетичен, т. е. - не е природен. Марихуаната е доказано лечебна и в много скъпи клиники я използват. Ти се друсай с лекарствата си, вярвай на рекламките по телевизиите ама не наричай другите глупачки. Видя се колко са ти знанията за природни и синтетични продукти.
Колкото до темата. Напълно съм съгласна, че огромна част от гинеколозите имат сключен договор с фармацевтични компании и лаборатории. Преди 2 години отидох при една, която ми взе секрет за изолиране на бактерия. Понеже можеше да ми изолират бактерията безплатно й казах, че няма да я дам в тази лаворатория в клиниката, а друга. Тя ми каза да не го правя, понеже използва специална среда, от която да изолират бактерията могат само въпросните лаборанти. Аз разбира се повярвах, но в последствие разбрах, че тя взима процент от сумата на всяко изследване, а изследването може да се направи в абсолютна всяка лаборатория.
Сега пробвам лечението с чесън. От днес започнах. Надявам се да помогне. Срещу гъбичките много ми е помагала содата - като промивки с дамски душ или напоена на тампон и поставенат във влагалище за около 8 часа. Успя да ми изчисти гъбичките до нула. Сега искам да пробвам с чесъна не защото не вярвам на содата, но защото малко или много гъбичките стават резистентни към определени вещества (така например много лесно стават резистентни към често използван вид глобули).
И по отношение на другите коментари, че сме луди и нямаме пари за лекар - имам достатъчно пари, ходила съм и в реномирани частни клиники - нулев ефект. Вземете прочетете нещо, а не само да дразните жените, които използват природно лечение и виждат ефекта.
А от толкова презираното ви природно лечение (без абсолютно никакви мехлеми и хапчета) приятелят ми се изчисти от гъбичките за по-малко от 5 дни.
Хайде коментирайте сега.

89.   Минах през много неща заради гадовете - от таблетки, промивки, глобули и какво ли още не като се стигне до лечебно гладуване (по схемата на Лидия Ковачева). Водех много нездравословен начин на живот и хранене, злоупотребих с тялото си.. ала вече не искам да видя цигари и алкохол :) Остават ми два дни от захранването и съм изключително доволна от цялостния резултат на проведения курс. Интересното е, че бялото течение се появи в малко количество по средата на захранването, а имах запек и подуване на корема (все пак такъв режим е вид стрес, но в крайна сметка изключително полезен) - нещата се случват синхронно. Проучих нещата и сега залагам на Лактофлор за баланс на стомашната и чревната системи, защото както изглежда в основата на проблема е точно този нарушен баланс а оттам и отслабената имунна защита. След няколко дни започвам да пия и нерафинирано кокосово олио по 4 суп. л. на гладно сутрин. Ето това е супер храна и мощен имуностимулатор, бори всякакви злокачествени бактерии и имс още ред полезни приложения.. потърсете :) Потърсете и инфо за Шуслеровите соли, има антимикотична комбинация от тях.

забравете за скапаните хапове и всякакви ненужни интервенции

Успех!

90.   Подкрепям с 2 ръце коментара на 55!! Чесън и сода за вагината са абсолютно протипопоказни за репродуктивни проблеми и за тези млади жени, които в последствие искат да станат майки не им го препоръчвам. Да не се учудят после, че заради такива глупости не могат да забременеят - говоря от личен опит и лични проби с чесъни...

91.   В допълнение към по-горното - чесъна дразни шийката на матката, която е много чувствителна и направо я разяжда - за содата дори няма да го коментирам.. и зарази този риск с чесъна, който си позволих, години наред се борим за дете с моя мъж..! Нека всички жени решат кои са им приоритетие и дали си заслужава риска да нямат дете.

92.   Изчетох всичко и реших да се включа и аз. От известно време ми се появи зачервяване от вътрешната страна на срамните устни, последвало от бяло течение във формата на трохи. Отидох на гинеколог и тя ми каза, че имам гъбички, а самото изследване го доказа-Кандида. Изписа ми Макмирор глобули 12 на брой. Оставаха ми 4 до края и си мислех, че съм се отървала, когато отдолу цялата се зачервих, подух и започна един здрав сърбеж и се разпространи по цялата ми вулва, пари и сърби при уриниране. Отидох отново при същата гинеколожка и тя ми изписа Полижинакс глобули и Макмирор таблетки. Отново лечение за 12 дни. Каза ми, че няма нужда мъжът ми да приема нещо, а и секс мога да правя. Ще мина и този курс на лечение, а след това започвам да изпробвам всички съвети от по горе написаните. Ще пиша какво е станало с мен. А на всички жени пожелавам успешно излекуване от малките гадинки и никога да не ги срещат повече.

93.   Номер 92, много е странно ако ти имаш гъбички, лекаря да ти предпише първоначално само вагинални глобули без антибиотик, както е и странно да не изпише хапчета и за мъжа ти, който ако не се лекува със сигурност ще ти ги предаде обратно. Дано поне при секса да те е посъветвала да използваш презерватив, защото ако те е посъветвал да правиш секс без презерватив по време на лечението ти, честно да ти кажа по-добре си смени гинеколога!

94.   Искам и аз да споделя за чесъна.
Слагах го в продължение на 7 дни, а на 9- ти бях с гъсто бяло течение което продължава вече 3-ти ден.
Някакви предположения от какво стана така?

95.   Здравейте, аз искам да ви попитам дали знаете как се лекуват гъбичките при мъжете? Нещо за пиене? За мазане си взех дактакорт, но за пиене нямам идея....

96.   За всички заболявания, сутрин на празен стомах изпивате три лъжици ленено семе блендирано в 200г прясно мляко с карамфил и щипка канела. Външно, се използва силен разтвор, воден, на английска сол.

97.   Минала съм по абсолютно същия път и аз. След 10 години ходене през месец по доктори и пробване на какво ли не (всичко което прочетох тук съм го пробвала). Нищо не помагаше. Мине за 4-5 дена и пак се появяваше течението, кога със сърбеж кога бе. Във всякакви форми :(((
За късмет последните двама гинеколози които посетих ми казаха нещо смислено. Едното е промяната на Ph-то и другото е че се получава някакво лющене както се лющи кожата. Това един вид е чистене на влагалището. Накрая стигнах до извода че всичко е до отслабване на имунитет и промяната на Ph.
Та когато се появи сърбеж и зачервяване изпоlзвам канестен крем много е ефикасен. Минава ми още на второто намазване. Нося си го в дамската чанта и при най-лекия симптом се мажа. Хубаво е също след секс също да се маже с него профилактично (става и за мъже и за деца) Също така правя промивка с калиев перманганат, но в никакъв случай не често една до две промивки само в тежки случаи. Веднага всичко изчезва. А при зачервяване и силен сърбеж правя малко по-силен разтвор и с памук като компрес за две три минути.
Скоро прочетох много интересна статия за содата и лимона прилагам линк да я видите:
http://blogzaserioznihora. blogspot. com/2012/03/10-000. html
Мисля, че промивка с разтвор със сода бикарбонат ще държи нещата под контрол.
Важно е да се знае, че вътрешни промивки не се правят често ако е с лечебна цел до десет промивки. за профилактика е достатъчна 1 на седмица. Смрадликата и белият равнец са много хубави но при тежки случаи не помага по скоро са за профилактика. След като се оправят нещата за да не се появяват скоро.

98.   Как се лукеват гъбички върху езика ??????

99.   извинета -лекуват

100.   Хора, време е да се осъзнае, че тези лекари, парите по прегледи и изписаните хапчета не са ефикасни! Симптомът може лесно да бъде премахнат, но ако не се работи по причината - смисълът се губи. Всичко опира до хранене и собствена култура и отношение към тялото.
Гъбичките не са самото заболяване, а израз на нещо по дълбоко - отслабена имунна система, която не може да се пребори с вируса им, прекален прием на захари и въглехидрати, ИНТОКСИАЦИЯ, респективно вътрешно окисляване, ала и всичко заедно защото на ниво клетка тези процеси са едновременни и силно взаимо-свързани. Та след всякакви хапове, глобули и подобни глупости ми писна и започнах сама да търся решение.

Силно мога да ви препоръчам нещо, което на втория ден ВИДЯХ и УСЕТИХ как ми помага (имах отвратително бяло течение, проблеми през годините, поликистозни яйчниици, акне, затлъстяване.. ) Това е изключителен минерал и то от български залежи, абе чудо си е! така и го наричат - Родопското чудо, или по - научно клиноптилолит или зеолит. Има уникални и широкоспектърни свойства, за които може да прочетете тук иначе поста ми ще стане прекалено дълъг, толкова свойства има: http://prodavalnik. com/byuro-masivno-drvo-i30468399 И тъй като действието му е така комплексно, каквито са и причните за появата на гъбите, то това е едно от най-добрите ми попадения досега. Намира се в биомагазините или може да се поръча от сайтове. Пакетчето служи за зарежадане на вода (изворна, задължително нехлорирана или да не е чешмяна, аз взимам тази на Бачково, защото няма как да си наливам в София хубава вода) цели три месеца!

Надявам се да помогна на нуждаещите се, радвайте се на Природата и даровете и и успех!

Д.

101.   Номер 94, след като си прочела по-горни коментари от лошото влияние на чесъна, а те са доста, защо си си позволявала да рискуваш здравето си?

102.   Здравейте, момичета аз имам същия проблем с гъбичките не мога да се излекувам от 3 месеца ужасно е... сега ми изписаха едни вагинални таблетки някой използвал ли е и мога ли да си правя промички докато ги използвам?

103.   Ами аз моите ги тровя от няколко дена с промивки с дамски душ с разтвор от вода, сода бикарбонат и сол, мажа външно алергозан или крем "Здраве" и спя с тампон напоен в кисело мляко.. Но не повече от 10 дни да се практикува тази процедура, понеже може да се убият и полезните бактерии в организма.. За сега на мен ми помага :)) Успех! :)

51-100 от 190