Споделена история от Здраве

Гъбички! Писна ми... почвам да се лекувам сама!
От няколко месеца и мен ме застигна вечният женски проблем - гъбичките. Писна ми да ходя на генеколог, всеки път да давам по 50лв за преглед и изследвания, а ефект да няма! Смених трима "специалисти", двама от тях бяха на частно, безбожни цени все едно са някакви крале, предписвали са ми какви ли не глупости, половината ми заплата отиде за антибиотици и глобули, някой път СЛУЧАЙНО мине и айде после пак. Течение, сърбеж, зачервяване, направо откачам. Не ме интересува, решила съм вече да поема нещата в свои ръце. Знам, че не е редно да започвам самолечение ама ми кипна от доктори, на които не им пука и които само гледат как да ти вземат парите! Генеколожката казва, че трябва да се оправя, но това ми го повтаря от 4 месеца! Мъжът ми и той горкия секс не е видял от не знам колко време. Така че, момичета, приемам всякакви съвети какво да правя. Хомеопатия, промивки с нещо, бабини рецепти, знам ли вече и аз..

Коментари

151-190 от 190

165.   Здравейте! В повечето случаи както се твърди, мъжете са преносители на Кандида без всякакви симптоми, а ние жените боледуваме от тях. Та въпросът ми е може ли някой да обясни защо мъжете са преносителите без симптомите - лоша хигиена, ген или друго логично обяснение?

166.   искам да попитам : чесъна вътре със влагалището ли се слага?

167.   166 , чесънът се поставя във влагалището. Може в марля но може и без нея. Аз поставях без марля, надупчен с игла. Сутрин скилидката сама си излиза по някое време, случвало се е даже към обяд, зависи на каква дълбочина е вкарана. Пробвала съм поне 4-5 курса от по 4-5 дни. Но пак се появяват гадните симптоми. Тука има доста полезно инфо, само да има човек време да чете. Сега наред е да пробвам сребърната вода. Клеева тинктура също съм пила, има определено ефект.В момента слагам вечер Витажин С, но не знам дали си въобразявам, но става по-кофти ситуацията. Наистина май с природни средства и повече упоритост ще има по-голям ефект.

168.   Здравейте! Повече от осем месеца се боря със същия проблем. Изпробвах целият съществуваш асортимент от лекарства в аптеките. Всяко ходене на гинеколог и предписаната ми рецепта костваха около 100 лева .. Ефект НУЛЕВ :( След поредните неприятни симптоми реших да поема нещата в мои ръце и да опитам някаква алтернатива. Изчетох какво ли не по темата и установих от всичко прочетено кое е било най-ефективно!
1. За пиене - Изстискан лимон с чаена лъжичка сода, допълвам чашата с вода - балансира PH-то в целия организъм
2. Пие се по 1 чаена лъжичка масло от черен кимион (Nigella Sativa), много полезно и имуностимулиращо
3. 200 мл. преварена вода, 10 капки клеева тинктура и 1 капачка сребърна вода в дамски душ
4. Намазвам с бял крем Рачев
5. Пийте колкото можете повече вода и яжте чесън.
Масло от чаено дърво също помага 2 капки се разреждат в 100 мл вода може да се измиете или направите тампон.
При мен подейства още на първия ден, хубаво е поне 5 дни да се продължи!! УСПЕХ на всички!!!

170.   Искам да попитам като като правим тампона със сребърна вода трябва ли да разтваряме с обикновенна вода??

171.   Не, сребърната вода не се разтваря с обикновена, даже е хубаво концентрацията на среброто да бъде 30мг/л., за тези които си я приготвят в домашни условия, тази която се продава по аптеките е 10 мг. /л.

172.   Мили дами, някой има ли идея дали под Boric Acid а английски език се има предвид Боровата киселина ?

173.   Здравейте и аз вече съм в групата с тези гадни гъби. Мислех че ми има някакво друго заполяване. Направо ми се ревеше от сърбежи течения парене. Пробвах с невен и смрадлика. И мазане с крем от невен. Надавам се да помогне и на вас. Също с тампони с кисело мляко и компреси на интимните части пак с мляко. Успех. Наистина тук има много полезна информация.

174.   До 173 : Би ли ми казала как точно си правиш тези компреси? Това ли е начинът, ако проблема е главно между срамните устни, по разните там гънчици?

175.   здравейте на 20 г. съм и от 4 месеца лекувам бяло течение, за първи път получих гъбички преди 2 месеца и ги излекувах с глобули и промивки със сода, но бяло течение остана... продължих да го лекувам, Но без резултат, гинеколога ми изписва какви Ли не скъпи лекарства и сега за втори път за 1 месец получавам гъбички, също така имам уголемен яйчник дали не е От него бялото течение. много ви моля някой да ми даде съвет как чрез билки да се излекувам и Да подсиля имуНната система, имам приятел с който живея как Да лекувам и него...

176.   На мен ми помогна бирената мая. Имам гъби от както се помня, които не се поддаваха на никакво лечение. Започнах да приемам редовно бирена мая и вече 8 месеца няма и помен от гадините.

177.   176 как приемахте бирената мая

179.   До 171. В Аптеки Ремедиум се продава сребърна вода 30 % в разфасовки от 100 или 500 мл. В другите аптеки не мога да намеря с такава концентрация. Винаги имат 10 %.

Чета, чета и се отчайвам - то нямало оправия от тези гадове.
И аз от две години съм в ордата на жените са вагинални инфекции, а оправия няма.

При мен се изостря задължително след море. Не знам от там ли го хващам или просто защото съм постоянно мокра и те се множат?

Някой може ли да препоръча все пак доктор, който е помогнал при лечението на тези гадини за София?

Благодаря предварително!

180.   Аз получих сърбеж, зачервяване и ми беше много дискомфортно Не знам дали бяха точно гъбички, защото съм на 17 и ме беше срам да ида на гинеколког. За това се мазах сама в продължение някъде на седимица с едно лекарство и ми мина. То немско и съдържа чаено дърво. Има силно антисептично, антибактериално, антигъбично, антивирусно действие. Дори моментално след намазването облекчава мястото и премахва дразненето. Казва се: teebaumöl creme. Ако го напишете в нета ще ви излезе.

181.   Здравейте!
Прочетох доста обстойно писанията тук и за съжаление мога да кажа, че нито един от посочените способи и методи няма да доведе до трайно решаване на проблема с кандида-бактерии баланса. Отделно, някои от посочените методи могат да създадат трайни и тежки последствия (сигурен съм, че всеки пробвал подобни методи се лута между паренето и разраняването от кандида и човъркането и "побеляването" на лигавицата заради анаеробите. ) Причината е, че веднъж разбазикан баланс поради много възможни причини се възстановява много трудно, особено с медикаменти, чесън и т. н., които сами по себе си са киселинообразуващи и съответно създават идеална среда за патогените. Содата е безумен метод, защото макар да алкализира временно средата, последва силно вкисляване и слабо изгаряне и се нарушаване на лигавицата, а от там и имунитета.
Вместо да се тровите с безумни лекарства/отрови и да се занимавате с глупости, мога да ви предложа специално модифицирана вода, с която можеде както да се подмивате, така и задължително да пиете. Гарантирам ви 1000 % ефект още на първите 3-4 секунди от началото на промивката (не само на влагалище, а и на устна кухина!!! Защото колкото и да се подмивате отдолу, ако не решите проблема с дисбаланса в устната кухина/гърлото/стомаха/червата, няма да постигнете продължителен ефект. ). Въпреки незабавният ефект, трябва да се промивате и пиете такава вода най-малко 7 дни (а при по-хронифицираните инфекции - 14 дни), за да създадете трайни условия за балансирана среда. В модифицираната вода няма абсолютно нищо друго освен вода, обработена без химикали, така че е абсолютно безвредна, за разлика от лекарствата/геловете. 10 лева за бутилка 1 л., която е достатъчна за 1 ден разходите за куриер. Не си правя реклами, а целта е да ви реша проблема, при това на по-ниска цена отколкото бихте наринали по аптеките със съмнителен временен ефект. Който иска да пише на: ehpich@gmail. com. Моля който вземе и опита да сподели впечатленията си тук, за да не остава някой със съмнение за за измама или някакви печалбарства. Вземете 1 бутилка, вижте резултата сами и тогава си поръчайте за цял курс 7 или 14 дни в зависимост от състоянието ви. Относно пробиотиците - не пийте повече от 1-2 таблетки като цяло, защото макар и да имат временен подобряващ ефект, водят до свръхрастеж в неидеалната имунна система (а нима някой допуска, че е дори близо до идеална имунна система с подобни дисбаланси? ! ). Другите посочени методи е излишно да ги коментирам даже. Отделно, не забравяйте, че всяко третиране на гъби и бактерии води до увеличаване на устойчивостта им, мутиране и патологично хронифициране.

182.   Ти май наистина си правиш реклама :) ...

183.   Не знам каква е тази вода, тъй като не е обяснено, но съм абсолютно съгласна с всичко написано. Мазилата и лекарствата помагат, но ако не се възстанови киселинния баланс и имунната система НЯМА ОПРАВЯНЕ! Просто не става, това е истината. При жените които гладуват и пазят диети е почти невъзможно. Знам го от личен опит.

184.   До 181: Не ми е нужна реклама, повярвай ми. Въпреки, че и всички други методи, описани по-горе, също по твоята логика следва да се третират като реклама. Идеята поне според мен не е в рекламата, а в помощта при труден за решаване проблем, но ти си знаеш.

До 182: Това с диетите е поредната още по-голяма безумщина. Докато организма отслабва заради инвазията от гъби или бактерии, които му отнемат хранителни елементи, да намалиш консумацията на хранителни вещества е повече от безумие. Отделно какви са препоръчваните диети - не яжте 3-4-5 продукта и хоп - захар и хляб общо взето. До вчера, миналата година, преди 5 години обаче ядяхте същите тези продукти и нямаше никакъв проблем. Защо сега се появи? !? ! Явно не е там проблема, а някъде другаде.

185.   Ще предложа едно много просто и природно лечение, което съм изпробвала и действа на 100% при мен . След една дълга одисея почти от 20години се излекувах с ето какво скалидка чесън увита с марля за да стане като тампон с дълъг конец.Поставя се вечер вагинално . В началото е доста дискомфортно, но това около 1-2 часа след това дискомфорта изчезва. На сутринта се изважда и така 3 нощи. Успоредно с това външно се третира участъка с мокър памук на който капвам 2-3 капки чаено масло. Тази рецепта помогна не само на мен,но и на мои познати с аналогичен проблем ,а именно гъбични инфекции. Успех!

186.   Здравейте,
При мъже би ли помогнала промивката с клеева тинктура и сребърна вода ? и как да се правят промивките?
Проблема е същия - кандида. лекувам я от доста време вече даже не помня откога... клотримазол, фунгофин съм мазал, без ефект. изпих 4 кандизола и давах урина, лекарката топна нещо в урината и ми каза че съм чист, просто да продължавам да мажа с фунгофина още, обаче аз го спрях понеже не виждам промяна. пениса ми е все още зачервен и сух няма го нормалното омазняване.
Благодаря!

187.   Преди година и половина прекарах анафилактичен шок,
бях лекувана с антихистамини. От тях ми излязоха гъбички
в устната кухина. В последствие лекари ме лекуваха с антибиотици,
разбрах, че това още повече е засилило гъбичната инфекция.
Подложих се на хомеопатично лечение 10 месеца, има краткотраен ефект и после пак се засилва.
Моля за помощ!

188.   До 186: Смени си бельото със 100 % памук, без синтетики и си купи антибактериален течен сапун, с който да си миеш пениса поне 2 пъти на ден. Модифицираната вода от коментара по-горе е другото отлично средство за пиене и миене. Но като цяло локално мазане/миене няма да оправи нещата, а ще ги облекчи просто временно, след което ще последва рецидив с по-устойчиви вече гъбички в резултат на мазането (триазолите най-грубо казано са супер токсични за черния дроб и не успяват да се справят дългосрочно с кандида - принципът им е в нарушаването на образуването на гъбичната защитна обвивка, а не директно убиване на гъбички). Към модифицираната вода не се изгражда резистентност, така че ще работи винаги и при хронифицирани гъбични инфекции. Трябва да решиш проблема с имунитета и червата за траен резултат.

189.   Така. Веднъж получих гъбички от антибиотик след бронхопневмония. Справихме се с мъжа ми с едно лекарство, което зъболекарите ползват за гъбички в устата. Няма как да дам медицинското му название, защото съм забравила, но можете да се консултирате и със стоматолога си какво точно изписва при гъбички в устната кухина. Безапелационно смачка гъбите, освен това е и безвредно / според мен, щом го изписват и при бебета/.

190.   Аз се боря с вагинални гъбички от пролетта на 2015. Лекува ме лекарка от Градския кожно-венерически диспансер. Първоначално, докато имах силна инфекция, ми изписа вътрешно - Орунгал таблетки, външно - Дактакорт крем, Залаин глобули, Залаин крем; излекувах ги, след месец пак се появят, пак глобули и крем външно. Лекарката ме сложи на поддържаща терапия с Орунгал за 6 месеца, ниска доза. След като овладяхме ситуацията, вече получавах само сърбеж и течение няколко дни след овулация, за 1-2 дена, и това е, но всеки месец; микробиологичните изследвания показваха обаче наличие на гъбички: отначало Candida albicans, след това Candida krusei (най-редкия и упорит щам). Почнах да търся информация в Интернет и намерих на руски и английски за... боракс. И го приложих. Купих си боракс на прах от аптека и празни желатинови капсули за лекарства (размер 0 или 00). Напълних ги и ги сложих в кутийка. Слагах си по 1 капсула вагинално вечер в продължение на 14 дена. След това продължих с по 1 капсула 2 пъти седмично като профилактична доза (това се прави от 6 месеца до 1 година). Вече нямам симптоми и оплаквания освен съвсем леки след овулация, микробиологичните изследвания са чисти. След поставянето на капсулата на другия ден има силно воднисто вагинално течение; по форумите споменаваха и за леко кървене понякога, парене и дискомфорт във вагината, но аз не съм имала такива. Бораксът (да не се бърка с борна киселина! има навсякъде предупреждения за нея, силна е и токсична) в големи количества е отровен, ако се гълта, вдившва или влезе в контакт с кръвта през отворени рани. Аз не съм имала проблем с капсулите, внимавах като ги пълнех да е върху вестник примерно, да не пада от прашеца някъде из къщи, кутийката затворена плътно и далече от деца и животни, миене на ръцете... и така. По време на цикъл съм си слагала глобули в последните дни, когато не е силен самият цикъл. Не съм се натровила, нито ми се е отразил бораксът с нещо (междувременно ни правиха профилактични прегледи в работата, та изследванията ми са наред). Ако някой се интересува, може да пусне търсачка в Гугъл на руски или английски, има всичко - и инфо, и форуми с лични мнения и впечатления, и резултати от лекарски тестове върху пациентки, и видео дори как се пълнят капсули :) Сигурно някъде има и готови глобули с боракс, аз само им видях заглавието в чешки сайт.. При всички положения е по-удобно, ако са готови и с точно изчислена пропорция и помощни вещества, но като няма как, и с капсули става. Дано съм полезна някому.

191.   Аз съм номер 190.... Само да допълня за боракса - не трябва да се прави от бременни жени, уврежда плода... За кърмачки няма данни, та не е ясно.... А количеството боракс в една капсула трябва да е 600 милиграма, затова тези размери капсули... Допълнително като хранителна добавка приемам масло от чесън и масло от риган.

193.   И аз се боря с гъби, бактерии и т. н. една след друга, всеки месец по време на овулация и преди цикъл вече повече от година. Понякога не усещам нищо и нямам течение или сърбеж, освен ако не "бръкна вътре" и усещам нещо като налепи, които ми остават по пръста.. Правила съм редица изследвания, Кандида, бактерии, лекувах с какви ли не лекарства.. Трима различни доктори, мъже, жени.. Единия дори ми каза, че гъбичките от краката на дъщеря ми /евентуално/ са се нанесли във влагалището ми и да не си пера дрехите с нейните.. Нямаше ефект.. Пробвала съм с чесън, няма траен ефект. Пила съм цитросепт, без ефект. Това, което правя в момента, но за съжаление има само временен ефект е лактажин при първо неразположение. И най-големия ми помощник- содата. Без да я разтварям във вода, директно бъркам с пръста в буркана и си мушкам, каквото е полепнало вътре. Без да обтривам, защото знам, че не е добре за лигавицата. Усещането е парене и воднисто течение веднага. Ефектът е моментален! Правя го преди да преспивам при гаджето си примерно, за да няма неприятни изненади. Правим секс само с презерватив, преди някой да каже, че той ми ги връща.
Говорила съм с приятелка със същия проблем. Нейния доктор и е казал, че оправия няма!! Всичко било от годините, смяната на партньорите, неаекватното лечение през годините и така. Отчаяла съм се.. И си нося винаги с мен сода.. на море, на почивки.. Купих си сребърна вода и чаено дърво след като прочетох всичко, ще пробвам и с тях..

194.   Здравейте, момичета. Съжалявам, че не можете да се оправите, но се надявам да мога да помогна с мои съвет. Купете си от аптеката БЕЗ РЕЦЕПТА Е немски свещички, вагинални таблетки на Vagisan. (Вагизан). Не искам да правя реклама, но аз с това се лекувам. Има два вида Вагизан - свещичките са с млечна киселина и нормализират нормалната кисела среда във вагината, а таблетките са с млечно-кисели бактерии (живи), които са естествени за вагината и поддържат нормалната киселинност - тях най-вероятно сте убили чрез антибиотици заради някаква инфекция, вагинални промивки и така нататък
Първо правя курс от 7 дни поне с Вагизан млечна киселина, веднага се чувства облекчение, а после почвам да си заселвам бактериите.
И двата препарата са достъпни като цена, нямат странични действия, може да се ползват и по време на бременност и кърмене, природни продукти.
Аз от гъбички не страдам, но всяка пролет ми се възпалява лигавицата на вагината и се стига до жестоки цистити от това и съм пила жестоки антибиотици 5 поредни години като последната дори резервен антибиотик и лекарите са се хванили в чудо.
Миналата година след поредното лечение ползвах Вагизан, за да си заселя бактериите
Тази година почувствах неразположение и веднага проведох лечение с вагизан чай от мечо грозде. За 2 седмици се оправих.

Гъбички само веднъж имах - пипнах ги от мъжа ми, които пък ги пипна след лечение с антибиотик и ги излекувах пак с медикамент без рецепта с мечо грозде някакъв, но беше пак на киселинна основа. Вагизан с 10 пъти по-добър медикамент и много препоръчвам. Няма какво да загубите дори да не ви излекува ще ви облекчи веднага. Пробвайте
Успех

195.   По аптеките и в интернет няма препарат вагизан с живи бактирии, а само с млечна киселина. Но за сметка на това Лактажин вагинални капсули съдържа живи бактерии - според листовката: Lactobacillus acidophilus Lactobacillus rhamnosus Streptococcus thermophilus Lactobacillus delbrueckii subsp. Bulgaricus

196.   Направи си промивки със билката Смрадлика(около 1лв е в аптеките). Слагаш две супени лъжици от билката в една средна тенджара с вода до половината, и акто заври я чакаш да поври около 10-12мин, след това изчакваш да стане поносима за миене и баране прецеждаш я в легена и се подмиваш около 3-4мин, само с нея, без сапуни и каквито и да са други гелове. След това я хвърли, и като се подсушаваш гледай да не я обираш всичката отдолу билка, а леко отгоре попий с хавлията. Това го направи 2-3 пъти и ще ти мине,

197.   Виждам, че дискусията е от преди 3-4 години, но тъй като попаднах на нея сега - през 2016 - си мисля, че много дами търсейки отговор на проблема ще изчетат коментарите до долу, както направих и аз. Искам да споделя няколко факта набавени в моята колекция от такива след много четене приложено директно в лабораторията на моя личен опит, който доста смело обогатявам ежедневно.

1. Когато говорим за хронична гъбична или бактериална инфекция вече не става дума за локален проблем. Той в 95% от случаите е резултат от други проблеми в организма, които са много по-сериозни. Те от своя страна в 95% от случаите са или неоткрити, или нелечими, или толкова трудно лечими, че искат години воля и посвещение. Това от своя страна означава, че в 95% от тези 95% се налага да третираме проблемът все едно, че е сам за себе си, но се налага да променим коренно начина си на живот към по-здравословен, защото какъвто и да е по-сериозният проблем, той ако не може да бъде решен на момента, то поне трябва да бъде облекчен, за да бъде решен в годините напред. Ежедневното четене по въпросите за нови открития касаещи здравните теми, които ни занимават са задължителни, защото болестните картини се изменят всеки ден на база на модерния живот, който живеем, който няма почти нищо общо с медицинските книги от университета писани от преди векове. Днес всички болести се задълбочават и видоизменят от познатите им досега форми. Има причини за това. Трябва да се информираме постоянно.

2. Не бива да се експериментира с доказано вредни неща за цялостното здравословно състояние на организма. Дори и да имате щастието да излекувате нещо за 3 седмици, което ще се развали отново след още 3 седмици е безсмислено. По тази причина препоръчвам внимателното изследване на следните "лечебни" препоръки:
-употребата на мляко в каквато и да е форма (много вредно за целия организъм, особено при хронични заболявания - затлачва хранителната система и руши методически имунната, образува слуз по всички лигавици, храни голяма част от вредните микроорганизми в тялото и ги увеличава многократно)
-употребата на хлебна мая за каквито и да е цели (на практика конвенционалната хлебна мая е токсична и отровна за организма, независимо за коя част от него ще се ползва - външно или вътрешно. При честа употреба тя разяжда тъканите, с които влиза в контакт.
-употребата на лекарствени препарати, мехлеми, мазила и т. н. - те са комбинация от няколко химически вещества преминали през отделни хим. процеси - съвременните хора сме много чувствителни към различни вещества и съставки и понякога само заради нещо дребно в даден препарат може да се окаже, че сте си навредили много вместо да си помогнете. Повярвайте, липсата на резултат, след употребата на някой крем например, е най-малкото зло, което може да ви се случи. По-добре е човек да пробва само по едно вещество или хим. субстанция на път и то в малки количества, докато установи, че реално му помага, а не му вреди и тогава да се хвърли в активно лечение.

3. Когато се подхожда към лечение на бактериални и гъбични инфекции се иска последователност, търпение и поддържане на един курс на лечение поне в продължение на месец преди да се смени с друг, в случай, че първият не работи.

Сега конкретно за лечението. на един едно му помогнало, на друг - друго. Така е. Всеки трябва да търси, докато намери кое е "неговото" си лекарство. неговият начин. Надявам се, че дамата, която е повдигнала темата вече е успяла да се излекува. Ще ми се да разбера през какво е минала оттогава нататък и ако е открила отговора какво е проработило при нея. Аз ще споделя какво работи при мен.

1. КАЛИЕВ ПЕРМАНГАНАТ. Чудесен е при мен, защото аз смрадлика не мога да ползвам, тъй като имам алергия към нея. Но той върши чудесна работа при мен. За да не се изгори някой, калиевият перманганат се приготвя така: в леген с хладка вода се сипват няколко прашинки, които се оставят да се разтворят за няколко минути, после се разбъркват с ръка за около 30 секунди. Ако ръката Ви не промени цвета си, това ще рече, че сместа е безвредна за лигавицата на Вашата вагина. С течение на времето ще изградите самостоятелна преценка за количеството. Цветът не трябва да става по наситен от бледо розово-цикламено. От легена може да си налеете в дамския душ и над тоалетната да се измиете първо с него, защото той измива в дълбочина, а после да поседите 5-10 минути в легена. тази процедура се прави САМО ВЕДНЪЖ НА 3 ДЕНА. В другите 2 вагината се оставя на самотек, защото се изсушава и имам нужда да се възстанови. На третия ден, когато възпалението пак почне да секретира, повтаряте и така максимум месец. След това почивка 1 седмица и ако възпалението не е минало, но е намаляло, прилагате пак по същата схема до пълно излекуване. Ако промяна няма никаква - сменяте метода и пробвате нещо друго.

2. ПРОПОЛИС. Не е вярно, че прополисът е силен алерген. Пчелният прашец е силен алерген, както всички пчелни, медни и някои билкови продукти. Прополисът може и да е алерген за някого (не съм чула досега), но това вероятно ще да е рядък случай. Затова не бих го сложила в графата на "силните" алергени. Все пак бъдете внимателни с него. Той е лепкав като консистенция (степента зависи от конкретния производител), затова имайте предвид, че ако го слагате в легена или в дамския душ е много вероятно така да ги оцапате, че няма измиване, т. е. дамския душ го жертвате директно ;-) Не е вярно, че можете да го прилагате вагинално само с малко разреждане. За вагинална употреба разреждането е максимум 40 капки за 250мл. Вътрешно може да се пие до 40 капки на 150мл. но това е при силни настинки и грипове и то не повече от 1-2 пъти в деня. За редовно пиене, ако говорим за 3 пъти на ден 5 мин. преди хранене се взимат по 20 капки в 150мл. вода и това е то. Наистина е добре да се пие и вътрешно при гъбични проблеми от какъвто и да е род за усилване на имунитета. Пиенето може да 3 месеца без прекъсване и после почивка 2 седмици. Но вагинално не повече от месец (по веднъж на 2 дена) и после почивка една седмица, вадене на изводи за ефективността и повторение на курса ако работи, спиране ако не работи.

3. ПРОБИОТИЦИ. Тази нова, модерна технология за извличане на пробиотиците без да се налага да приемаме млякото е един неестествен метод напълно подходящ обаче за неестествените здравословни състояния, в които изпадаме. (Имам предвид, че един здрав организъм може да си пие мляко колкото иска и нищо да не му става, защото имунитетът му е здрав - той може да извлече полезното и да изхвърли вредното. Но организми като нашите, които страдат от всички тези уж малки проблеми, но толкова много и толкова нелечими, вече не може да си позволи този лукс. ) Пробитиците са чудесни, когато: 1. не са допълнени с разни консерванти, слепващи агенти и т. н. боклуци в капсулата. 2. когато са колкото се може по-чисти (екологични) като извлек 3. когато се пият в достатъчно количество. 4. когато капсулата/хапчето, т. н. съдържа максимален брой полезни щамове. Най-важните са бифидус и ацидофилус. Пробиотиците, ако искаме да имат някакъв ефект изобщо, се пият най-малко сутрин на гладно и вечер преди лягане. За по-голям ефект: по 2 дози сутрин и вечер. Оказва се, че вагиналното здраве наистина има тясна връзка с пробиотиците, но при хронични проблеми означава, че дозата ще е наистина решаваща. Дано да можете финансово да си позволите лукса. Моите любими пробиотици са на Аквасорс, но са много скъпи. Сега взимам Пробиотик комлекс на Витаголд и виждам ефекта (не само вагинално - аз лично се боря с малко по-сложни проблеми), но чак, когато открих тайната на количеството. За съжаление така пак не е особено евтино. Направиха и тампони с пробиотици, но явно е толкова малка дозата, че въобще не ми влияе. Обмислям вкарване на пробиотик с тампон собственоръчна изработка. Когато пробвам, ще пиша, ако се сетя.

ЧЕСЪНЪТ и ЛАЙКАТА също са алергени, лайката - силен. Да се внимава. СОДАТА е прекрасно средство за промивки на същия принцип, който описах.

А за дамите, които се чудят как може да си вкарваме разни такива неща във вагините вместо предписаните от лекарите средства, искам да отбележа, че те също "се вкарват" по не по различен начин и ефектът им често е доста неприятен (я си сложете от онези свещички и ще видите колко е гадно :-p) Така че, моят принцип е ако ще ми е гадно да е поне, защото аз съм го избрал и съм поел грижата за себе си, отколкото някой да експериментира за моя сметка. Не. Благодаря.

198.   Пробиотици Фемдофилус и Кандицин (хранителна добавка), по два пъти на ден - сутрин и вечер, след първата седмица всички симптоми изчезват. Взимат се за месец, препоръчани са ми от натуропат, нямат химия и ефекта е видим. Работят и срещу чревна кандидоза, подуване на корема и газове

199.   До 198. Не откривам Фем Дофилус и Кандицин на българския пазар, откъде мога да си ги снабдя, дай малко повече информация кой натуропат ти ги изписа и какви точно бяха симптомите ти.

200.   До 199, пробвай в амазон. koм. Имената се изписват съответно Candicin, производител фирма Seroyal, FemDophilus. Изписани са ми от натуропат във връзка със симптоми на Candida overgrowth symptoms. Точно така го напиши в гугъл и ще видиш за какво става въпрос. Обърни внимание на ревютата за пробиотика, много са показателни

206.   Здравейте момичета. Моя съвет е да посетите доктор специалист. Правят се микробиологични изследвания, след резултатът се прилага личение. Всичко е много индивидуално за всеки човек. Успех

207.   Аз препоръчвам продукти съдържащи екстракт от семена на грейпфрут. Цитросепт или Биоцитрин. Възможно е да го има и под други наименования.

208.   Прави се коктейл от мед лимон и чесън.

Взема се висока водна чаша, в нея се изстисква сокът на един лимон, слага се лъжица захаросан мед, прибавя се две средно големи скилидки чесън! Залива със вряла вода, догоре! Стои така около 10 минути, след като сместа леко се поохлади се изпива на бавни глътки половин час преди хранене ( ако имате проблеми със стомаха се пие след ядене) Това нещо се пие три пъти на ден в продължение на седмица!
Внимание: Ако имате ниско кръвно тази смес не е за вас!

Аз излекувах гъбички с този коктейл ( Петър Дънов рецепта)

Пишеше че гъбичките напълно изчезват до 10 ден, така и стана!

Гъбите обичат брашно, сладко. . Избягвайте тези храни по време на лечението

Мразят кисело мляко! Яжте колкото се може повече и носете памучно бельо!

Изпитана рецепта от мен! Глава не боли да се изпробва!

А съм доволна от Себамед интимен гел също, водят го медицински!

Ж, 31

210.   Номер 180, не намирам лекарството в български сайт?

211.   Приема на антибиотици винаги предизвиква разрастване на гъбичните колонии, и това често се усеща не веднага, а след месеци и години. Ако така наречения "дофтор-специалист" ви предпише антибиотик против гъбички... Леле мале- Все едно да гасиш огън с бензин...

212.   И аз имам проблеми с гъбичките, всяка година задължително веднъж. Много ми помагат вагиналните таблетки БЕЛИЕМА хапчето МИКО макс. Успех.

213.   От един път докторката ми излекува упорити гъбички от дълго време с кандизол по схема и клион д. Потърсете добър гинеколог и не се самолекувайте!

151-190 от 190