Споделена история от Здраве

Запек, как да се справя с него?
Здравейте исках да ви питам: Как се справяте със запека, аз ползвах свещички и не подействаха. Ох, помогнете. Дуфалак ( не съм сигурна, че така се казваше) той помага ли? Съвети? Много е гадно така :(... Вече наистина не знам какво да ям.

Коментари

1.   Ами зависи горе долу колко време не си ходила по нужда. Дуфлак се използва за по-леки случаи, както и шоколадчетата. Но, ако проблемът продължава повече от седмица ти препоръчвам английска сол, наистина действа, естествено вреди на здравето, ако се използва постоянно. Но повярвай ми наистина действа.. (лятото пазих едни диети, беше ми неправилен режима на хранене, почти отсъстваше даже храната и постоянно се борих с този проблем, беше ме страх да отида до тоалетната, защото болеше ужасно. Търсих в интернет, пусках теми - почти никаква информация. Вместо да ми казват как да се оправя, те започваха да търсят причините за появата на проблема ;дд, имаше доста комични ситуации.. след което си купих дуфлак струваше около 10 лева, ефектът беше минимален, разбрах че няма да ми стане работата и си купих английска сол (някакви стотинки струва, ако те интересува). Ии.. си олекнах..! ;д
И да те посъветвам храни се правилно и няма да имаш проблем. Прясното мляко и меда също разхлабват, можеш да ги консумираш по-често..
Е това от мен.. надявам се да съм помогнала и умната за напред :)))

2.   От личен опит мога да ти гарантирам, че една пилешка супа ще оправи положението! Често ми се случва и често ми се налага да консумирам дълго време суха храна и супата е единтсвения начин, който ми помага, но като ти казвам пилешка супа-истинска пилешка супа! ;)))
Успех!

3.   опитай с топла вода рано сутрин преди ядене и пий много вода.

4.   и аз имам почти същия проблем. а това как се пие или какво се прави с тази английска сол?

5.   може да пиеш кока-кола и боза едновременно-при мен подейства

6.   Едно шише олио и ще се оправиш отвсякъде, дори и през ушите!

7.   прясно мляко пий на гладно то деиства по така

8.   благодаря много :)

9.   Вземи си лакталоза не слушай тва приема на течности, ако не са солени няма да ти помогне. Като цяло всеки човек е с червата си, но се замисли каква храна ядеш??

10.   Яж по - малко.... и си вземи лактулоза...

12.   Течности, течности, течности... повече плодове, зеленчуци. На мен ми помага сутрин на гладно сок от кисело зеле.
Ако е дълът запекът - ГЛАУБЕРОВА СОЛ. Гадна е, но не боли и не разрушава флората и фауната на червата. Направи си 5 дни, след като си се изчистила с глауберова сол, в които да пиеш само чай и сокове и периодично да си чистиш червата с клизма. Можеш да имаш налепи, ако си над 40 г. използвай чистите си черва за един хубав скрийнинг при лекар.
Дългосрочно - повече кисело мляко, но да е българско.

13.   Благодаря на номер 12, но аз съм едва на 15 ;дд

14.   и аз имам този проблем от години а съм на 23г.
Пробвала съм какво ли не. При мен е мн тежка форма.
Стреса мн ми влияе и когато съм под стрес не ходя изобщо до тоалет, като хапна и корема ми расте много.

Решението са сутовите неща.
хапвай пожече ябълки. вечер храна-не.
Чай да се пие. и течности много.
Задължително спорт, защото така червата се чистят.

взимам разхлабителни- в момента съм на дуфалак сашета. 1ят път като взех имаше страхотен ефект, но сега вече не.

Решението е едтествено, не с лекарства.
Сутрин задължително плод- ябълка, круша, киви.
Вечер също е желателно :)
УСПЕХ Мили съкровища с проблема!

Аз се чувствам много зле и натровена от този запек, не стигайте до там!

15.   Запек се премахва много лесно - с промяна на хранителните навици.
Приемайте максимално голяма част (около 60 - 70 %) от храната си сурова, необработена - плодове, зеленчуци, сурови ядки, кълнове. Когато ядете хляб - гледайте съдържанието - да е от пълнозърнесто брашно, не тип 500, когато е ориз - да е кафяв, когато са овесени ядки - да не са фини и т. н.. По този начин ще приемате достатъчно баластни вещества. Яжте бобови.
Спрете храните - боклуци - белите отрови, хидрогенираните мазнини, бързите закуски, колбасите, сладкорски изделия, концентрираните млечни изделия - това не е жива храна, трудна е за обработване, затормозява ви. Внимавайте с пърженото - рядко и в прясно сменена мазнина (течна, не твърда).
С млякото внимавайте - причината заради която при много хора има разхлабващ ефект, е че не се обработва от храносмилателната система. Разхлабва, но носи със себе си и други проблеми. Прясното мляко е от често срещаните алергени.
Движете се редовно!!! И да не е по много, да е ежедневно - ходете повече например. Всекиму според възможностите.
С приема на лекарства не си решавате проблема, напротив - сами си създавате нов проблем.
Успех!

16.   Всъщност и фибрите, както и част млякото не се усвояват от човешката храносмилателна система, но при тях не може да има алергична реакция. Ако приемете прекалено голямо количество фибри ще ви се подуе корема - те се раздуват в контакт с вода, но това от храна, без добавки не става чак толкова лесно. От друга страна фибрите имат прекрасно очистващо власинките на червата действие. За разлика от млякото, което затлачва тези същите власинки.
№15

17.   Какво мислите за тези живи бактерии под формата на хапчета за чревния тракт?

18.   Чудесно нещо са, а като добавиш и фибри - още по - добре. Ама не преди пица и вафли за десерт.

19.   А на Вас, мили приятелчета, какво Ви е ежедневното меню? :)

21.   Както сина ми казва:
-Добър въпрос!
;)

22.   Мен шоколадът адски много ме запича... особено течният шоколад. Не знам ама една филия с течен шоколад и после няколко дни не съм наред. Иначе примерно бисквити, бонбони, вафли и други няма проблем...

23.   И аз така си представям нещата. Ядем бисквити, бонбони, вафли и други - няма проблем... Тук въпроса е: до кога?

24.   а колко време трае запека по време на лечение

25.   Как и по колко се ползва английска сол??? Как се предизвиква бърза реакция???

26.   преди 15 дни претърпях авто проишествие, от тогава не съм се изхождала. опитах всички възможни слабителни. свещички, клизми, таблетки, сиропи и какво ли не но без ефект. направих 2 пъти хидроколон терапия/прочистване на дебелото черво/но и от това нямам подобрение. сега ще опитам и с английска сол. дано да ми помогне. ако някой може да помогне, моля пишете.

27.   Здрасти!
Пише ти човек с дългогодишен запек. Всъщност, имах запек още от детството, но едва наскоро реших проблема с него. Запекът ми беше по-страшен и от твоя, ходил съм и по веднъж на седмица. Докарах си хемороиди, интоксикация и сума ти усложнения, защото запекът не е шега работа - това е отравяне на цялото тяло.

Ето как реших проблема си:

започнах да се изхождам в клекнала поза. Само в тази поза ректумът не е прегънат, изхождането е без напъване и анусът се разтваря максимално - природата ни е създала да го правим клекнали. За няколко месеца хемороидите ми изчезнаха, защото в тази поза не се напрягам (препоръчвам ти тази статия: http://forum.mikroferma.com/index.php?topic=1509.0)

Започнах да възпитавам тялото си да се изхожда в точно определено време - това е много важно! Тялото е като животинче, можеш да го дресираш и то ще ти служи вярно. Всяка сутрин след чаша топла вода си правя малко упражнения (ето тези https://www.youtube.com/watch?v=_i49Y_hJfiE), след което клякам и чакам така да се раздвижат червата. Не правя нищо друго през това време. След като правех това всеки ден в продължение на два месеца вече получавам позив по това време - като по часовник, дори да не си правя упражненията.

Разбира се, промених и храненето. Вън от диетата ми са всички изделия от бяло брашно - хамбургери, хлябове, банички, кифли и прочие. Също така от месото вече ям само риба и то мазна. Вместо хляб сутрин смилам на пасатора плодове и закусвам с тях. Половин час преди ядене изпивам голяма чаша с вода. След 18 часа никакво ядене повече!

Вече половин година съм на този режим и не съм пропуснал нито ден ходене по голяма нужда! Toва, за човек като мен, който години наред се изхождаше на 3-4 дена е чудо на чудесата!

Гледам да не пропускам. Ако случайно се случи да пропусна изхождане - било заради пътуване, стрес или нещо друго, си слагам глицеринова свещичка или стимулирам ануса с малко сапун.