Споделена история от Здраве

Много потене
За темата-Момиче почти на 14 съм и много се потя. Всеки ден, особено в училище, много се изпотявам и усещам, че мириша.

А щом аз се усещам сигурно и другите, което е неприятно. Ползвам ролка против изпотяване на Nivea и се пръскам с парфюм, но ефект няма. По принцип като се изпотявам не мириша, но от 3-4 месеца.. А и майка ми сега като ми слага дрехите за пране ми казва "Въииий много си се изпотила" и "Аууу". Гадно ми е! Кажете ми вие какво изпозвате против изпотяване(нещо ефектно или поне миризмата да я няма).

Коментари

1.   И аз преди няколко години (точно на твоята възраст като бях) ми беше по същия начин. И майка ми като изцепеше нещо подобно, грррр... От хормоните ли е, не знам, ама едва ли чак другите го усещат. Нормално е и не си единствена сигурно. Спрейовете мисля, че са по ефективни от ролковите. Ползвам един на дав и много ми харесва. Можеш да си вземеш някакви мокри кърпички с дезодорант и в някое междучасие да ги ползваш или да се напръскаш. И като ти стане топло на пример, се събличаш. :) Дано да съм ти от полза и не го мисли толкова.

2.   Бъди сигурна, че те усещат. Какъвто и дезодорант да използваш, го слагай непосредствено след душ. Тъпо е като си вече изпотена да се пръскаш или да си слагаш рол-он-миризмите се смесват и става ужасно. Говори с личната лекарта, може да имаш проблеми с бъбреците. Попитай в някое козметично студио за процедурата инжектиране на ботокс. Внимавай също и дрехи от каква материя носиш.
Не те съветвам като номер 1 да не го мислиш толкова-напротив-обърни сериозно внимание. Веднъж тръгне ли ти прякор "смръдливката"... няма оттърване.

3.   Аз съм момиче на 13 и имам същия проблем. Много се потя, дори и в студовете и като не се натоварвам физически. Един ден си седях и забелязах, че съм се изпотила ужасно много. От хормоните е. В училище се потиш, защото отделяш много стресови хормони. Стикчетата няма да спрат изпотяването, просто премахват миризмата. Ползвай ги, за да не миришеш, аз така правя. Ужасно е просто...
Извинете, ако има грешки, трудно ми е да пиша на телефона.

4.   Опитвала съм всичко възможно и единственото нещо което ми помогна е Odorex deo, ще го намериш в аптеките. Първите няколко минути след като се напръскаш може да ти щипе, но определено си заслужава, има ефект :)

5.   Купи си Одорекс део и ще се оттървеш от миризмата и потенето!

6.   И аз бях като теб, но от два месеца използвам Odorex Deo и нямам проблем! :)