Споделена история от Здраве

Бялото течение при жените?
Здравейте! Надявам се въпроса ми да не се окаже неподходящ. Бялото течение при жените, признак за някакъв проблем ли е? Защото го имам и по време на секс също, аз не спя с други, не съм такава.. той също.

Не ми е приятно, на него не му пречи.. от много време сме заедно, знаем си всичко, но просто самият факт мен ме притеснява, дори секса да е уникален, какъвто винаги е.. чистоплътно момиче съм хах, винаги съм била, като жена нормално е да имам тези изградени навици, просто го имам и не знам дали е от мен дали е проблем.. може би генелок е решението, но съм на 20 и съм чувала а и съм говорила с приятелките ми че и те имат и че за нашата възраст все още е нормално, докато цикъла ни се нормализира.. Благодаря ви!

Коментари

1.   Ти нямаш бяло течение, а физиологично такова. Ако нямаше „смазка“ по време на секс, щеше да боли много, дори да направи проникването невъзможно, а ти казваш, че не пречило... Е, как да пречи, когато си е естествено и признак на добро здраве? Не случайно има и специялни гелове, защото има жени без течение (с кисти, в менопауза), те получават вагинален сърбеж и много различни болести - от гъбички, през бактерии и всякакви други, защото влагалището е сухо и поддатливо.

С две думи - гледай си удоволствието и кефа. Ако течението няма неприятна миризма, става дума за т. н. физиологично течение, което си е нормално и хубаво. За интимна хигиена не ползвай сапун, а бебешки гел за душ, които да не съдържа сапуни. (марката е без значение) Ухае приятно, няма никаква химия и поддържа добра лична хигиена.

2.   Бялото течение си е за лечение. Не е нормално да го имаш. Какъв е произходът му обаче, може да каже само лекар. И какви са тези глупости за нерегулиран цикъл на 20 години. Щом на тази възраст не е регулиран, значи имаш проблем. Лекар, няма как!

3.   Ти си на 20. Досега не си ли ходила на гинеколог??? Отиди.

4.   "Генелок"??? За да се установи дали е нормално течението, трябва да ти се пуснат изследвания, за което трябва да се отиде на гинеколог. И при положение, че водиш редовен полов живот, трябва поне веднъж годишно да ходиш на профилактичен преглед при гинеколог. Приятелките не са капацитет, та ако ще и да са ти виждали и пипали течението, не става. Цикълът ти на 20 според мен отдавна се е нормализирал, освен ако не ти е дошъл на 18 за пръв път. И въобще, както пишеш, ми се струва задължително да отидеш на гинеколог да ти обясни това-онова, защото не може да правиш секс и да не знаеш елементарни неща за половата си система. Успех и не отлагай! "Срам ме е" важи частично само при тийнейджърките, а и за отговорността към здравето няма възраст.

5.   Моят се регулира когато навърших 22г, така че има жени при които просто не им е редовен. Това не ти e разписание за градски транспорт да идва на часа, зависи от много неща. По принцип трябва, но от всяко правило има изключения.

Lola

6.   Аз имам бяло течение, преди година ходих на гинеколог и ми откриха някакви гъбички, пих лекарства, но нямаше ефект. Преди седмица ходих отново изследванията ми са мн добри, няма проблем, но лекарката каза, че все пак ще ми изпише лечение. Отиди на гинеколог и забрави думата "срам"- никога няма да ти е от полза да се срамуваш

7.   Бялото течение не е нормално!!!!!
Смазката на влагалището се стимулира при самия акт, а не трез другото време! Всяка здрава жена е без бяло течение!