Споделена история от Здраве

Липса на менструация
Привет на всички! Аз съм момиче на 20 години, девствена и по принцип имам редовна менструация. Идва ми на 25 дни. Но този месец не ми дойде. Има ли от какво да се притеснявам? На Вас случвало ли Ви се е? Какви могат да бъдат причините? Някой знае ли, ако отида на гинеколог как ще протече прегледа?

Коментари

1.   сигурно си бременна

2.   Сигурно си бременна. Честито, ще си имаш бебче.

3.   Какви са тези глупости, които пишете номер 1 и номер 2? Моля децата да спрат да спамят тук!?
Не си бременна, няма как!
Най - вероятно е някакво хормонално отклонение. Отиди на лекар. Ще ти изпише хапчета и ще се оправиш!

4.   Абе номер 1 и2 тъпи ли сте? Момичето пише, че е девствено! Според мен се дължи на времето или на стрес. За да си по спокойна отиди на гинеколог и обясни, а за прегледа задължително ще те пита водиш ли полов живот и вече ще знае как да те прегледа. Спокойно, не се шашкай :)
Bellle

5.   Как ще е бременна бе? ! Нали пише, че е девствена. Може да е от стрес, ако си била подложена на такъв през този месец.

6.   Ех, тези коментатори! Глупост - нали момичето казва, че е девствено. Към авторката: естествено отиди на лекар. Не се притеснявай - има ултразвук. Ще те видят така на видеозин - може да е нещо във връзка с яйчниците, с матката и пр. Това не значи, че предварително трябва да се притесняваш, защото има различни препарати, с които се лекуват такива работи. Може и да ти направят изследване чрез вземане на кръв за нивото на хормоните, защото една от причините за това е хормонален дисбаланс. Може и да имаш анемия. Според мен щом нямаш съмнения за бременност, изчакай следващата дата и тогава, ако не ти дойде отиди на лекар. Няма да те преглеждат, когато кажеш, че си девствена.

7.   Абе хора, вие четеете ли? Тя е ДЕВСТВЕНА. Всъщност зависи как го разбира, ако е имала полов контакт, дори и да не е разкъсана девствената ципа и е попаднал сперматозоид, а тя е била в овулация... Ама като прочета девствена аз разбирам, че не е имало сексуален акт. Иначе, авторке, напълно е възможно. Хормоните ти бушуват в организма, случва се нещо да се пообърка. Иди на гинеколог и потърси мнение. Може овулацията ти да е закъсняла и оттам и цикъла

Птичето

8.   Аз съм на 14 и преди ми идваше на 20 или 21 дни, и един месец след тези 21 дни не ми дойде, аз нмого се притесних, и да и аз съм детствена - естествено - и така чаках и вече много се бях притеснила бяха минали 27 дни, питаш мама и в интернет търсих и това което научих е, че може да ти закъсняма, ако си пила лекарства или витамин С и така, и накрая ми дойде на 31-вия ден и сега вече ми се оправи и ми идва на 23-25. Надявам се да съм ти била полезна.
S. I. S.

9.   Номер 1, ти явно не си прочела добре момичето е написало, че е детствено!!
S. I. S.

10.   Глупостите на първите двама изказали се няма да ги коментирам.
Към авторката: да си отслабнала драстично скоро? Защото аз нямах цикъл половин година от сваляне на килограми. Пих и хормонални лекарства, но не ми помогнаха. По-късно ми дойде от само себе си.
Пиши ;)
Нина

11.   Хора не виждате ли, че № 1 и 2 просто се бъзикат с авторката???

От времето е, не се притеснявай.

Ajna

12.   Автор: До номер 7 : не съм имала никакъв полов акт. До номер 10 : отслабнах 3 килограма. Не мисля, че е драстично отслабване.

13.   Хора много ме е страх последно ми дойде на 10 юни сега сме 19 юли и още не ми е дошло. А съм девствена но понякога масторбирам възможно ли е да е от това... Благодаря

14.   Питай Кубрат - той виси тук нон стоп, знае всичко, има отговор на всички въпроси и решение на всички проблеми, защото хвърля боб, гледа на карти и кафе и всичко това в работно време докато задоволява жена си.