Споделена история от Здраве

Срастване на малките срамни устни
Здравейте, аз съм момиче на 14г. и преди малко открих че имам срастване на малките срамни устни. Малко ми е тъжно и болно, че чак сега го откривам този проблем, но за жалост е факт, който не мога да го пренебрегна.
Опитах се да намеря информация за този проблем, но за жалост няма много такава или поне не за моята възраст. Намерих информация само за малки деца или по точно бебета, на възраст от няколко месеца до към 2 - 3 години.
Това което видях ме ужаси, малките ми срамни устни не се различават една от друга, напълно са се слели и отдолу е останало нещо като отвор към влагалището и матката. Разбрах от информацията в Интернет, че този проблем ще се оправи с операция, защото при мен вече няма друг изход. Искам да попитам дали някой е имал същите като моите проблеми и дали след операцията срамните устни добиват нормален вид или... и аз не знам.
Споделих с майка ми и тя ми каза че задължително трябва да отидем на гинеколог за този проблем. Но признавам, че ме е срам и страх и искам преди да отида на лекар да съм малко повече информирана за този проблем. Зная че от нищо не трябва да се страхувам и срамувам, но съм много срамежлива и леко плашлива не знам кое преобладава в мен повече в момента страх или срам.
Ще съм искрено благодарна за всяко мнение което дадете, защото съм много объркана и в главата ми е хаос. Благодаря ви предварително.
Искрено съжалявам, ако има и друга такава тема, но потърсих и не намерих, моля да ме извините ако темата ми се повтаря.

Коментари

1.   лекарят ще ти даде нужната информация, която те интересува, не виждам защо те е срам - със сигурност са виждали такива и по-лоши неща, повече трябва да те е срам ако не си помогнеш и си останеш с проблема. ако ще се почувстваш по-добре отиди първия път само за консултация относно това което искаш да знаеш, после за преглед и евентуална операция. успех, вярвам, че всичко ще мине добре!

2.   Оф, милата. Нищо дръж се всичко ще се оправи. Ади успех и пиши какво е станало.

3.   Възможно ли е да бъркаш? Кога се получи това при теб?

4.   Авторката:
Благодаря за коментара, а това защо ме е срам и аз не знам, просто го чувствам, но ще се преборя някак си с това чувство. В понеделник или вторник ще отидем до личната да ни даде направление за гинеколог или ако прецени направо за хирург. Благодаря за коментара ти отново, защото малко или много ме успокои и се почувствах по - добре.

5.   Авторката:
Не бях прочела другите коментари, благодаря ви за тях.
Към №2, обещавам да пиша какво е станало веднага щом мама вземе направлението за към гинеколог или хирург.
Към №3, за жалост не бъркам, не знам кога се е случило просто вчера обърнах по - голямо внимание на тази част от моето тялото. Просто никога не съм сядала и да съм се разглеждала там долу, единствения ми допир там и занимание е да мина с гъба и сапун, когато се къпя и нищо повече, просто до вчера не ми бе особено любопитно. Няма как да сбъркам, защото уча и в биологична паралелка и знам как е устроено човешкото тяло, горе - долу. За да съм сигурна все пак се поразрових и в Интернет и се потвърдиха подозренията ми. :(

6.   Здравей ние имахме същия проблем само дето моята дъщеря е на 4 г. Вчера я цепнаха, нямаше нищо страшно и болезнено т. е. болката е съвсем поносима. Не е важно на колко години си, а начинът по който е срастнало, при нас бяха целите малки срамни устни и не се наложи операция. Незнам от кой град си, но моя съвет е да отидеш в Майчин дом и да потърсиш доктор Сираков. Той се занимава с детско-юношеска гинекология и точно с тези проблеми, много е добър и ще ти обърне внимание, ако искаш имам и номерът му. Успех и без паника! :)

7.   От Авторката:

Аз ходих на гинеколог и тя ми каза че ми няма нищо. Обаче тя дори не ме прегледа както трябва. Аз все пак знам как е устроено човешкото тяло и знам, че не трябва да е така. Много съм разочарована, мама пък и вярва, че всичко е наред, аз все пак и казах моите притеснения по въпроса и я помолих да отидем пак при нея или при друг доктор, но тя отказа. Не знам защо се доверява повече на нея, а не на мен, като аз знам какво ми е, но както и да е. Ще говоря отново с нея, но да поулегнат малко нещата. Бих се радвала за всеки случай да имам номера и на вашия доктор. :) Благодаря ви за коментара.