Споделена история от Здраве

Проблем с говора
Здравейте, аз съм момче на 17 и от близо една година имам проблем, за който мисля всеки ден и доста ме тормози. Не знам дали това е правилното място да споделям това, но реших да пробвам. Не бих казал, че имам проблем с говора, а повече със неувереността. Това го осъзнах когато започнах да говоря в час по някаква тема по история и когато видях всички как ме гледаха се притесних и просто забравих за какво изобщо говоря, млъкнах и се почувствах като пълен идиот. От тогава почти всеки ден когато говоря с близките ми дори с майка ми или брат ми и си спомням за този ден и се притеснявам, корема ме свива и забравям за какво говоря изобщо, защото се страхувам да не се получи същата ситуация. Чувствам се много малоумно, защото даже на приятелите си не мога да разкажа някаква история от страх да не попадна в същото положение.
Преди този час съм нямал такива проблеми, говорех спокойно с всеки за всичко..
Моля да ми дадете някакви съвети какво да правя.
Благодаря

Коментари

1.   Спокойно, спри да мислиш затова, и всичко ще отмине

2.   Хей, аз съм на 21 години и имам абсолютно същия проблем и не знам как да се справя с него, а вече сериозно започва да ми пречи в живота. Започвам да говоря и после изведнъж се усещам, че другите (другия човек) ме слушат/a и мисълта ми спира, тонът ми става все по-нисък и писклив. Дори понякога не мога да си довърша изречението поради липса на думи. Сега поредно лято съм си вкъщи и се опитвам да намеря начин да си реша проблема. Последните дни чета всяка сутрин по няколко часа текст на глас и после си го преразказвам. Mисля си да започна и да чета думи от речника, просто за да свиквам с начина, по който ги произнасям. Дано и някой друг да коментира! Ще следя поста с интерес! Но проблемът по-скорo е на психологическа основа, а нито имам пари за терапия, нито бих застанала пред някого и да говоря за проблема свободно :|