Споделена история от Здраве

Световъртеж и.... ада в който живея
На 29г съм, преди 6години както си бях на работа и всичко беше нормално, изведнъж усетих как позалитвам. Прибрах се, мислех, че е от преумора и ще мине. Легнах си и на сутринта не можах вече да стана. Страшно силен световъртеж, не можех да вдигна главата си нагоре, започна да ми става много лошо, започнах да повръщам. Това състояние се влошаваше всеки ден и продължи цели две седмици. По няколко пъти на ден получавах изтръпване и схващане на цялото тяло. Това беше много болезнено и продължаваше по 20мин. Започват да ми тръпнат ръцете, краката, главата, корема и започват да се изпъват и втвърдяват. Майка ми беше до мен през цялото време, защото не можех изобщо да ставам от леглото.

Дойде личният лекар, дойде в къщи и психолог никой не разбра какво всъщност ми е. Когато започнах да ставам и да се пооправям ме заведоха на невролог. От тогава2006г до сега само ме тъпчат с антидепресанти. Имам постоянни болки във вратът и раменете и гърба. Често главоболие и от време на време пак получавам това схващане на крайниците. Чувствам се непълноценна, омръзна ми да излизам и да започне тоя ужасен световъртеж. Правиха ми всички изследвания никой нищо не казва, уж съм здрава като бик, а се чувствам смазана. С лекарствата съм горе долу ок, поне не ми се вие свят, но пък болките в гърба, вратъ и раменете са постоянни. Пробвах да спра бавно лекарствата, точно след една седмица всичко се върна с пълна сила. Сутрин ставам, уж съм ок, но след малко чувствам умора все едно съм копала цяла нощ.
Ужасно е всичко това искам да се чувствам силна и здрава както преди. Бях много жизнено и усмихнато момиче.

Някой чувствал ли се е така и какво му е помогнало. Моля за помощ

Коментари

51-63 от 63

55.   Здравейте 54, има нещо което е в хронична форма. Няма да ви убие, но ще ви мъчи. Изключително тудно е да се открие какво е. Нещо което се отразява на вестибуларният ви апарат. Вариантите са много - инфекция, интоксикация, метаболитни нарушения, съдови и т. н. В частта нервна почва има централна и периферна нервна система. Също така ушни нерви и очни нерви и т. н. Така че общите понятия не вършат работа. В Бургас е ; Копи пействам: единственото в Бургас Звено за диагностика и леечение на пациенти с неизяснена диагноза, е вече факт в МБАЛ „Дева Мария“ в Бургас.
Отделението е от няколко месеца не е лошо да проверите как стоят нещата. Защото засега вие сте загадка.
Единственото което мога да направя е да ви задам един куп въпроси и да се опитаме да направим някакви изводи. Ще има доста писане и няма гаранция за успех. Ще почнем от главата и лицевочелюстната област и ще продължим надолу. Трябва да сте конкретна и да избягвате общи понятия. Детайлите са важни.
Тази температура вечер от кога я имате?
Преди да се събудите болна през 2009 имали ли сте някаква хирургична интервенция в това число зъболекар и манипулации. Има ли ли сте някакви вируси вкл. ебщайн бар, ЦМВ, или друго?

56.   здравейте 55, тази температура я имам от около 3-4 години, през периода на заболяване съм посещавала зъболекар многократно, но като цяло за пломби на зъби, нищо по- конкретно, нямам операции нито вируси, единственият ми по-сериозен проблем е установена киста на опашката на панкреаса открита случайно през 2013 год. при преглед на ехограф, тогава имах оплаквания в областа на бъбреците и се наложи ехограф, кистата е голяма около 7-8 см., друг по-съществе проблем е късогледство от минус 5. 75 диоптъра но това го имам от дете през 1986год. в ученическа възраст и го коригирам с контактни лещи, но не ми е създавало проблем. Тази събота не се чувствах добре и отидох в спешното, там ми направиха изследвания на кръвта и кр. захар, изследванията са в норма а кр. захар беше 5. 10, също ми правиха кардиограма и тя била чудесна а мен ме стяга сърцето, кръвното беше 120-80 с две думи изкараха ме, че имам грип затова ми било лошо пък аз нямам никакъв грип, по принцип съм като цяло здрава и рядко хващам вируси, за световъртежите попитах казаха да бляза в отделение да ми направили скенер -а аз вече имам два направени, най-лошото е, че не съм здравно осигурена всичко плащам и пак никакво внимание, относно кистата казаха да не я пипам за момента, а на всеки 6 месеца да я следя на ехограф понеже тя вече се е калцирала, дали е възможно температурата да е от нея, ако успея да събера 300лв. ще направя и ЯМР, но ако не покаже нищо като скенера какво ще правя никой не обръща внимание само ме тъпчат с този ксанакс и антидепресантите и това е, ходила съм при над 10 невролога и едно и също тежка депресия, по цял ден ми се спи лежа, въобще не мога каточели да се събудя. Моля помогнете. Благодаря за отделеното внимание.

57.   Световъртежа може да бъде предизвикан от много причини! Той може да е симптом на много заболявания, но да бъде и заболяване. Започни да приемаш Акувер Форте, Магнезий- Биолектра и си купи един крем Виброцил за болките, ще се мажеш с него докато ти минат. При мен се наложи 3-4 месеца. Ако приемаш много модифицирана храна и не си надбавяш нужните минерали и витамини е нормално да имаш това състояние. Спри антидепресантите, тъй като няма смисъл от тях.

60.   Здравейте 55. Трябват по точни факти. Доплер на кои съдове- заключение. Отоневролог становище. Правихте ли упражненията- залитате ли. Ушният нерв, вестибул апарат - какво каза. Имало ли е аудиоизследване, тимпанометрия, очила за очен нистагъм? УНГ болки, възпаления на ушите, тъпанчета здрави ли са. Околоушни жлези, промяна в слуха. Синузит, гърло- тонзилит, лимфни възли, слюнчени жлези. Някакви увеличени лимфни възли. Очи има ли потрепавания, виждате ли еднакво с двете очи/цветове яркост/ и чувате ли еднакво с двете уши. Зъби правена ли е панорамна снимка.
Скенер на какво с контраст или без, резултати.
Невролог - има ли нормални сухожилно рефлекси и нормална кординация на движенията.
ЯМР кой ви изпрати има ли някакви съмнения за нещо.
Панкреас - каква киста- вродена, придобите, псевдокиста, кистааденома, паразитна. Какво разположение - притиска ли орган или нерви - блуждаещ, симпатиков. Прекаран панкреатит, оплаквания преди да откриете кистата. Ляв бъбрек и далак, черва- притискат ли се. Панкреасните ензими правени ли са и в норма ли са.
Кръвна картина левекограма- лимф., моноц., неутр., еозинофили - особено. Еритроцити -Колко показателя са пуснати. Креатинин, черндр. ензими. Хемоглобин -желязо, електролити- особено калий, калций, магнезий.
Хормони кои са пускани.
Други оплаквания- щит., паращитов. жлези, бял дроб, черва, далак, жлъчка, яйчници, матка, кожа и т. н. всичко. Особено ме интересуват бъбреците.
Възможно е намаленият апетит и жажда да са от панкреаса. Жаждата да доведе до промени в електролитният баланс. От който да има промени в сърд. област, цялата химия, вискозитета на кръвата и кръвообращението. Липса на основни минерали и вит. например магнезий, вит. Б и др. които водят до промени в нервната система. Намаленият апетит води след себе си анемия в резултат умора и много спане. Ако сте бледа през повечето време е вероятно да има те анемия. Хемоглобин и желязо трябва да се проверят.
Това още повече задълбочава проблемите.
За сега гледайте да не влиза вода в ушите. Ако влезе подсушавайте ги веднага и със сешоар.
Темер. все още е неизвестно от какво я правите.

61.   Трябва да се направят 3 вида изследвания за установяване причините за световъртежа - ушен лекар, невролог и евент. изследване на кръвоносните съдове. За всеки случай напишете в гугъл "упражнения при световъртеж".

64.   Прави ли ви впечатление, че доста от оплакващите се от световъртеж, страх, сковаване, пият бензодиазепини и антидепресанти? За мен това са странични явления от тези психотропни лекарства. 20 години пих ривотрил или ксанакс, от 10 пия антидепресант стимулотон( золофт). Да, успокояват, но предизвикват всичко това. Към бензодиазепини има силно привикване и както при наркотиците трябва непрекъснато да увеличаваш дозата.. така че спират да действат, ако няма увеличение и много скоро- след броени месеци човек изпада в абстиненция- синдром на отнемане, зависимост... Те не действат както в началото и се получава обратния ефект, примерно от ксанакса ти става тревожно и напрегнато. Това са коварни лекарства- бензодиазепини и антидепресанти, особено новата група с обратно захващане на сетотонина. Така че попада се в порочен кръг- с тях лошо, без тях още по- лошо. Не могат да се спират, лекарите правят схеми за спиране за кратко време, вместо за 6 месеца до 2-3 години. Минава се през ада при спиране. Преди година спрях ксанакс и още съм зле.. Мисля, че тези лекарства увреждат мозъка. Те поемат функциите на естествените начини за успокоение, последните закърняват и след спиране на лекарствата трябва от 1година- до 3, за да се оправи мозъка. Така че световъртежи, панически атаки, чувството че се парализираш, че полудяваш, страха- всичко това е от бензодиазепини и антидепресанти.
Разбира се, вижте и оросяването на мозъка и гръбн. стълб за дископатия и щитовидната и паращитовидна жлеза.. но за мен психотропите са причинител на всичко. Не ги почвайте, ако сте ги почнали, спирайте ги много бавно... На мен ми взеха здравето, животът ми свърши, те повреждат и костите.. на 64 години съм и изглеждам и имам болести като на 70- енцефалопатия, депресия, страх...

65.   Здравейте 64, 20 години - ривотрил??? Това е лечение за епилепсия. Иначе анти- депресанти НЕ се пият с години и няма привикване. Т. е НЕ е нормално всеки да си взима анти- депресанти както си иска и с години. Или вие имате сериозно заболяване за което са изписани тези лекарства или нещо не е наред с вас....
Иначе за Серотонинов дефицит и др. леки нервни разстройства, липса на сън придружен с дневна агресия и нервност и т. н. - може да се използва аминокиселина - 5TH Триптофан.

67.   Отиди при д-р. Емилова, аз ходих при нея за месец и й слушах всичките лекции, лекува почти всякакви болести вкл. множествена склероза. Излекувала е жена от тази болест в последен стадий, много е важен начинът на хранене, а там ще разбереш всичко. Вярно, малко е скъпо, но си заслужава повярвай! Един приятел се разболя от множествена склероза и му казах за д-р. Емилова, и той отиде, и рязко промени начина си на хранене, и на живот, и засега е добре, по нищо не личи, че е болен. Много неща можеш да научиш там за себе си и за болестта си. Желая ти здраве и успех!

68.   Здравейте, и аз имам главоболие и световъртеж неврологът не може да разбере от какво е правиха ми ЯМР, скенер, доплер нищо ми няма според нея било на психична основа незнам какво да правя мисля да опитам да забравя за това пък дано стане чудо и забравих да допълня че краката не ме държат

69.   До 54.Стес,инфекция това отключва това състояние.Виж си шийните прешлени,оттам също може да има проблем.Аз съм на същото положение като теб,и зная колко е гадно.

72.   До 28. Аз съм 27. Това замаиване не минава. Откриха ми два шипа на с2/с3 и 3 хернии на врата. Може ли от това да са ми тези силни замавания.

73.   Да 72, от това е. Шипове имаме всички и понякога правят такива проблеми, но 3 хернии са прекалено много. Помислете за ортопедична възглавница и матрак- много е важно на какво спите, да не ставате рязко от леглото. Учудващо е с толкова хернии да нямат и др. оплаквания - лечението с инжекции нестероидни противовъзпалителни, милгама, кортикостероиди с депо мускулно или като блокаж на мястото. Може да се включи нивалин. Прецесът е бавен. Ако не се подобри от медикаменти остава само оперативна намеса.

74.   всички, които пишете тук, моля ви сетете се дали преди да получите вертиго сте били на стоматолог и сте умъртвявали корен. ако е така, просто извадвте зъба с умъртвения корен и ще забравите за световъртежа. и никога не позволявайте да ви умъртвяват зъби. всичко идва от там. откакто се умъртвяват корени, започнаха "епидемиите " от рак, от деменции, от диабет и нервно дегенеративни болести. напишете в гугъл toxic root canal и четете.

51-63 от 63