Споделена история от Здраве

Помощ - искам да отслабна!
Наистина ви моля да ми помогнете. Аз съм на 15 год момче. С наднормено тегло съм. Преди 1 седмица бях 103 кг.. После станах 98. Но сега нещо не се получава да отслабвам. Кажете ми най-добрата диета. Мойта е черен хляб, сирене, кашкавал, кис. мляко, салати с домати краставици. Също така бягам на 1 стадион по 3-4 обиколки на ден и прая коремни преси.. не знам колко точно мога 50 мога и 100. Общо взето е това което правя мисля, че има ефект, но мн бавен.

Кажете ми вии какво сте правили и ми дайте съвети.
Благодаря.

Коментари

1-50 от 112

1.   Аз лично не съм по диетите, но бих те посъветвала да ходиш минимум 30 минути, защото след 20-тата организмът се отключва и започваш да сваляш по-лесно. Казвам ходене, защото при такова често тичане може да имаш проблеми със ставите. Също така отиди до някоя фитнес зала или аптека и си вземи елкарнитин. Това е добавка на капсули най-често и служи за бързо горене на мазнини. Има много видове избери най-подходящия за теб. За коремните преси прави примерно по 20 на 4-5 серии (с почивка му тях нали). Има още доста неща, но ти препоръчвам за започнеш фитнес.

2.   Глад му е майката.

3.   Здравей, аз съм момиче на 23 години, никога не съм била с фрапиращо тегло, но като всяка суетна жена съм се притеснявала за вида и за теглото си!
Моите опити доказаха, че най- ефективният начин да свалиш килограми, е не черният хляб, а липсата на хляб! Сваляла съм по 5-7 килограма за 3-4 седмици!
наливай се с таратор и салати! не яж хляб и пиши какво е станало!

4.   Глад му е майката. Като не знаеш по добре не се обаждай!
Момче и аз искам да отслабна малко поразрових се из нета и намерих една диета която много ми допадна и от днес съм на нея предлагам ти и ти да е пробваш сигурна съм че ще ти хареса диетата е на ПИЕР ДЮКАН http://pier-diukan.hit.bg/recipes/dishes/ пиши какво си решил . Успех от мен

5.   Продължавай в същия дух. Знам че е много досадно, но колкото по-бавно толкова по-качествено. Аз съм на тази теория!

6.   Диетата на Пиер Дюкан е доста спорна. Аз я пробвах и освен, че не свалих килограми имах силно главоболие и проблеми с бъбреците. Порови в интернет, има доста споделени мнения във форумите за тази диета.

7.   Аз съм момче и съм на 14 също сам с наднормено тегло около 70 кг съм както каза номер 3 не яж хляб. Преди обичах да ям хляб ама един ден прочетох некъде за отслабване не яжте хляб и сега съм към 60 :) Но не забравяи и фитнеса.
Успех!
JusT SmiLe :)

9.   Не става само с диети тва го разберете 100000 пъти по-добре спорт. Аз лично ям абсолютно всичко без да се ограничавам, но за сметка на това спортувам и всичко е ок. Само мързеливите се мъчат с тия глупави диети. Не казвам, че е лошо да се спазват някакви диети, но само за някакъв период. Цял живот на диети това си не е работа. Но всеки си преценява кое е доброто за него.

10.   Пак от Мен. Най-добре е да се правят диети, но със фитнес и добавки към тях. Гарантирам ти 100% че ефекта ще е повече от задоволителен

11.   Само режимът на Дюкан ще те оправи мила
проблема с бъбреците го има да, трябва да се пие мн вода това е, написано е в книгата, че ако не се пие има такива проблеми.

12.   То си е и до организъм. Явно си ендоморф (ако не се лъжа) :) Демек качваш лесно, сваляш трудно. Аз съм на другия полюс - ектоморф :) Качвам трудно, свалям лесно :) Абе кожа и кости.Ако питаш мен си вземи л-карнитин, спри да ядеш какъвто и да е хляб може би ако не те е срам започни да ходиш на фитнес. Всичко е до воля и мотивация :)
Успех!

*Syndrome

13.   Естествено че всичко опира до организъм.
Недей гладува - това е по - вредно. Истината е в движението - ходене, тичане, фитнес - движение да има.

14.   Евала на номер 13. Това е истината

15.   Аз ще те посъветвам да започнеш безвъглехидратна диета. Супер е, а и си хапваш колкото и когато си поискаш. Всички културисти преди състезание я прилагат,за да се изчистят от мазнините,но техния вариянт е доста по стриктен. Ако започнеш диетата и е съчетаеш с някакъв спорт резултат ще има и то голям! http://www.elegantna.com/forum/viewtopic.php?t=608 -това е диетата! Успех

16.   Всичко си опира до структората на тялото. Наи добре е както всички ти посъветваха да се спортува, няма нужда от никакви диети и т.н. имам приятелка която си е вманиячила че е дебела и не яде абсолютно нищо или кара само на вода. Като я гледам нея си викам защо да унищожаваме това което господ ни е дал. Не ми се припада и не ми се умира за едно скапано тяло.

17.   здравейте аз съм на 13 години и мисля че съм дебела висока съм 157 см и тежа около 45 кг ходя на танци и доста бягам ама пак съм си дебела .. ;(

18.   17 може ли скаип

19.   А бе хора вие в ред ли сте? Номер 17 според тебе ти дебела ли си?То,ако мислиш така значи аз съм трамвай :Д:Д:Д.Айде стига бе момичета има големи кльощи,а твърдят,че са дебели.Какво сте се вманиячили?Нали се гледате в огледалото и виждате истината,че сте слаби,а твърдите,че сте дебели.Е за това ме е срам,че съм жена.Много са суетни някой.А до Автора споко малко спорт + диетата на Дюкан висчко ще е ок.Успех!!!

20.   Недей да закусваш, пий на гладно по 1л. вода яж всичко но без хляб

21.   Ох боже не знам какво да кажа тук всеки съди по себе си ! Защо не проумеете че организма на човека неможе да се лишава от хранителни веществта минерали и витамини дори и от хляб вместо тези безмислени дието на Колио на Гуджо на Петкан и Драган преминете на един нормален хранителен режим не яжте сладко не пийте натурални сокове и това ако искате сладичко максимум 1 банан и ябулка на ден! бягане и воля това е изключи всички боклуцко като снаксове чипсове бейк ролсове и такива пържени работи! Глад му била майката и аз бях толкова наивен преди 3 години за 2 месеца 10 килограми и забите ми се развалиха аийде момче както ти казаха хората !

Съветвам те да си купиш Л-карнитин (но не на каспули а Течен на Explode) и Синефрин пак на тази марка пии ги 1 час преди тренка! Дано съм бил полезен

23.   Аз също сам на 14 години но сам 55 килограма преди 4,5 месеца бях 60 килограма моята диета е не ям цял ден стоя гладна от начало беше трудно но свикнах и сега продалжавам с диетата докат стана 45 килограма :)

24.   Аз също съм на 15 миналата година тежах 91.. фанах се яко спорт + глад за 2месеца станах 75 кг без сланинки по цял ден тичах ..после спрях..преди 2 седмици тежах 105кг.. изнервих се и реших да слабея... в момента сам 97 правих 1 диета. 7кг за 7 дена решен съм до края на учебната година да съм 60-70кг фитнес сичко... плочки.Ето я и диетата и късмет с килограмите

Едноседмичната диета е подходяща за хора, които са решили да стопят много килограми. В никакъв случай недейте да прилагате този хранителен режим ако сте боледували наскоро или спортувате активно.

Диетата не действа на принципа на разделното хранене, а на внимателно подбрания хранителен състав и свойствата на хранителните продукти,както и на правилното калкулиране на поетите калории. При пълния цикъл на диетата се свалят между 4 и 8 кг.

Пийте най-малко по 4 чаши вода (1.5 литра) вода на ден.

Можете да прибавяте следните съставки и подправки към диетата:

- Подправки
- Сол
- пипер
- лимон
- оцет
- соев сос
- горчица и кетчуп

Закуска

Първи ден

Чаша чай или безкофеиново кафе, задължително с ? литър вода.

Втори ден

Чаша чай или безкофеиново кафе с ? литър вода + една солена бисквита.

Трети ден

Чаша чай или безкофеиново кафе с ? литър вода + една солена бисквита или препечена филия.

Четвърти ден

Чаша чай или безкофеиново кафе с ? литър вода + една солена бисквита

Пети ден

150-200 грама бяло месо или пилешко роле + 3 не много едри моркова и ? литър вода

Шести ден

Чаша чай или безкофеиново кафе с ? литър вода + една солена бисквита

Седми ден

Чаша чай или безкофеиново кафе с ? литър вода + една солена бисквита

Обяд

Първи ден

2 сварени яйца и един домат

Втори ден

200 грама червено месо със зелена салата.

Трети ден

Зелена салата + един домат + 1 портокал или мандарина

Четвърти ден

100-150 грама бяло сирене + 1 яйце и 1 морков

Пети ден

200 грама печена риба + 1 домат

Шести ден

Печено пиле (200 грама) без кожата + един цитрусов плод.

Седми ден

200 грама червено месо + цитрусов плод

Вечеря

Първи ден

200 грама червено месо със зелена салата. Можете да отберете месото от печено пиле или варено месо, но извадете само месото, без никакви други зеленчуци освен зелената салата. Не слагайте олио в салата, може само зехтин.

Втори ден

150-200 грама бяло месо или пилешко роле с една купа неподсладено кисело мляко.

Трети ден

150-200 грама бяло месо или пилешко роле + плодова салата (сложете каквито плодове искате, без банани) + 2 яйца.

Четвърти ден

Плодова салата (сложете каквито плодове искате, без банани) + 1 чаша неподсладено кисело мляко.

Пети ден

200-300 грама червено месо

Шести ден

2 рохки яйца + 3 моркова

Седми ден

1 яйце и зелена салата

След приключване на диетата яжте плодове и зеленчуци, може и леки салати без много мазнина. След това повторете диетата за още 7 дни.

Сигнализирай за грешка

В МОМЕНТА СЪМ НА ДРУГО която е 2 седмици почнах я тоя понеделник след нея ще повторя 1-2пъти 1вата :) Естествено тренирам .. фитнес и т.н. :) повече спорт...му е майката :)

П.с...с тая диета не съм чувствал глад нито 1 път ;)

25.   23 е анорексичка :( .

26.   Аз съм момиче на 15 години и тежа 55 килограма висика съм 167 някои може ли да ми даде съвет как да стана 45 кг до лятото. Много е важно за мен.

27.   Аз съм на 13 години и тежа 60 кг и искам да отслабна поне с 20 моля Ви се кажете някоя диета за много бързо отслабване .

28.   Здравей, имам една позната, която е малко по-голяма от теб, но на ръст 1.60 тежеше 90 кг. Всяко лято като я видех, беше все по-слаба, а последната година беше 40!!! Страшно клъощава и най-малкият номер тесни дънки й бяха като торби.

Питала съм я много пъти - казва, че като за начало се спира всичко сладко, бърза храна, чипсове, мазно месо.... Сам знаеш кои са калоричните бомби.

Не знам дали го е направила отведнъж, но сега е предимно на салати само с домати и краставици, пилешко бяло месо на скара, постни риби и ябълки. Освен това постоянно ходи на интензивна аеробика.

Моят съвет е отведнъж да спреш бързата храна, сладкото и тестото, но другите продукти да ги задържиш малко повече и плавно да намаляш, защото това е голям стрес за организма.

И преди това го казаха - основно движение: бягане, фитнес и т.н.

Не е лоша идеята да посетиш някой добър диетолог. ПОвечето са хора, които са напълно запознати с това, как функционира човешкото тяло и ще ти пусне изследвания, които да покажат твоите особености, както и това, от което имаш нужда.

И най-важният съвет преди всичко останало: постоянство! В началото можеш да не мръднеш изобщо, през други периоди да сваляш много, после пак да следва застой. Не се отказвай!

30.   Aз предлагам 90 дневна диета бавна е но славна :)
и ако няма резултата които искате може да я продължите неограничено
успех

http://www.dieti-otslabvane.com/90-%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D0%B4%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B0_%D0%B7%D0%B0_%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE_%D0%BE%D1%82%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5

това е линка действа вярваите

от Виктория Сиракова

34.   24. аз съм момиче на 12 години . Висока съм 1.71 и тежа поне 78 килограма . Ходя на танци вече от 3 години , но само спорта не помага ! Не е вярно , че не трябва да се лишаваме от нищо ! Благодаря за дадената диета ! Изглежда ефикасна ! Ще я пробвам и ще пиша след 1 - 2 седмици за да споделя дали диетата е помогнала !

35.   http://visionlifestyle.wellnet.me/page14.php
Все пак ти трябва помощ, а и е добре да не се ограничаваш,знам от опит!накрая бях пълна и гладна! виж това!имам приятелка,която стана 100кг и вече се стресна!без да пази диета и да има неприятни ефекти.

36.   Aз съм на 23 години. висока 170см в момента тежа 60кг и се чуствам страхотно.до преди няколко месеца бях 88кг.но благодарение на диетата на пиер дюкан и разбира се мн движение в момента се чуствам страхотно.препоръчвам я на всички които имат много килограми за сваляне.има невероятен и наистина траен ефект.но трябва и упражнения.аз лично бягам,движа се много пеша и правя коремни преси.не ходя на фитнес.предпочитам тренировките на чист жъздух.успех на всички

37.   Здравейте мили тийнове,
чета ви и не мога да повярвам на очите си
14 годишна пази диети и мисли, че е дебела, горко ти дете мое, та ти сега се развиваш, говори с мама тя ще ти даде съвет, и нататък все в тоя дух...

После за диетата на Дюкан...... тя е копие на диетата на Аткинс, който лекуваше сърдечни заболявания, с лишаване от въгледидтрати, а сам от сърдечен удар почина?!!!!

Та вие по биология не учите ли, че въглехидратите било то прости или сложни са основния двигател на човешкия органозъм, основна жизнена енергия.
Явно не всичко е изгубено щом прочетох горе мнението на 21

Разбира се, че единственото което е нужно, ако не става въпрос за някаква патология, е нормален хранителен режим и движение

Просто няма как да стане по друг начин, прочете из нета за йо-йо ефекта моля ви. От древни първобитни времена човешкия организъм е приучен да трупа калории при всяка възможност, а когато е лишен от каквото и да е, при първа възможност го възобновява и то двойно.

Грижете се за здравето си, не преиграваите в стремежа да приличате на някой и в крайна сметка кой налага този безумен стереотип всички да сме чак толкова слаби.
Дано поумнеете и да се харесате просто защото сте вие
От мен мама на двама сладури, 28 godini 165см 65 кг пълен разкош

38.   Пия едни хапчета казват се елкарнитин ама при мене няма никакво деиствие при вас има ли аз сам на 85 килограма ама искам да отслабна и да имам малко мусколи помощ кажете какво да правя мс предварително на 15 години съм

39.   Помогнете ми дайте ми някоя не сложна диета помощ моля да има ефект

41.   1 ден: 2 кисели млека
2 ден: зеленчуци на корем
3 ден: 5 сварени картофа
4 ден: 5 сварени яйца
5 ден: 800 гр.сварено пилешко месо
диетата се прилага 10 дни

42.   Режима на Пиер Дюкан!!!

43.   Стига де аз съм пробвала всички тея диети и не мога да ослабна тежа 60 кг и съм висока 1.70 искам да стана 45кг ама не знам как ако някой ми помогне ще е най добрия човек на света

44.   Номер 23, искаш да кажеш, че не си яла от 5 месеца!? (rofl) :d

45.   Аз съм момиче на 13 год и съм 67,5 кг! Ужас!!

46.   Аз самия качих много след катастрофа която претърпях с мотор,сега съм 96 килограма качил съм с 10 килограма отгоре и аз искам да отслабна но не мога поне за сега ... на всички който искат да отслабнат им пожелавам успех и да не се отказват,спорта му е майката..

49.   Здравейте! Аз сам на 14 години и преди 2 седмици бях 74 килограма. Реших да отслабвам и започнах сутрин само една мах 2 ябълки, когато се прибирах от училище у нас не ям нищо освен, салата или отново някакъв плод. Може и задушени зеленчуци или варени яйца.Но това е а избран ден от седмицата не ядеш нищо. Най-важнотое да се намали солта и захарните изделия да се спрът и се пие вода, но в нормални количестава. А и най-вече спорт. Ако не можеш да ходиш на фитнес или трен, обикаляй блока или къщата в която живееш

50.   Помагайтее!! На 16 години съм.. Висока съм 1.70 и тежа 70 кг. .. искам да стана поне 60 кг. . Моля ви помогнете ми. Пробвала съм какво ли не.. вече почти от месец използвам велоергометър,но няма почти никакъв ефект. Ще съм ви много благодарна ако ми помогнете.. Мерси предварително

51.   И аз ще ти препоръчам диетата на Пиер Дюкан, въпреки многобройните отрицателни мнения напоследък, но има ефект и ако се спазва правилно няма да имаш проблем. виж тук http://pier-diukan.hit.bg

52.   Аз съм на 14 год и съм 90кг :(( но съм 1,86висок и много не ми личат...Както казва номер 1 вземи си малко елкарнитин струва около 20лв и повечко бягай.

53.   Acai Berry Thin -пълна измама за мен ,моля,споделете ,ако сте пробвали

57.   http://www.webcafe.bg/id_446196898_Smartta_na_anoreksichnata_moda

58.   Съветвам хората с такова драстично затлъстяване в началото да НЕ БЯГАТ по стадионите.
Спрете сладкото, чипсовете и фастфуда за начало.
Хранете се не повече от 3 пъти на ден. Има хора,които препоръчват по 8 малки хранения, но аз по себе си съдя - тогава съм още по-гладна. За момичетата - не приемайте повече от 1500 калорий, за момчетата са 2000. Това е нормалното за човека. Вие дори ще отслабнете, защото до сега сте приемали много повече.
АКО СТЕ ТИЙНИ сега е моментът! Но цял живот може да имате проблеми. При детското затлъстяване, не само се увеличават мазните клетки, НО И СЕ ПРОЙЗВЕЖДАТ НОВИ. При възрастните това е рядко, само при много драстично напълняване - при тях просто СЪЩЕСТВУВАЩИТЕ мастни клетки стават големи. Хората с детско затлъстяване може да намалят обема на клетките, но не и броят им и затова ще имат винаги проблеми.
Преди да правите спорт с толкова колограми и да си разбиете колена и стави, направете един курс на лечебно
гладуване
http://spodeli.net/5/story-11187.html
Успех

59.   Използвайте принципите на разделно хранене и пиенето на вода по принципите на Батманжелидж!!!

60.   Здравей, аз също искам да отслабна за 1 месец в момента съм 58кг 164см висока на 17 г. и искам да сваля 7, 8кг за бала на моя приятел в момента бягам и неползвам градски транспорт или кола а ходя пеша, кажете ми как да ги сваля тези килограми немога да се подавам на строги диети понеже имам проблеми с организма, сега се ограничавам без хляб и ям почти само плодове но няма ефект :(

61.   Здравейте, щом имате проблеми с организма е важно да се решат тези проблеми, за да може той да започне да работи нормално и да ви се подобри обмяната!

62.   Здравейте, аз също искам да отслабна за 2 месец в момента съм 105 кг 174 см висок на 16 г. и половина съм искам да сваля кам 10 15 кг нищо не тренирам освен волеибол в училище и се прибирам пеш от центара на града до моя квартал разтояние то е кам 1 километър не съм упитвал до сега никфи диети нищо мн ви моля кажете

1-50 от 112