Споделена история от Здраве

Изпитвам голям страх, усещам болка в гърдите и задух, не ми достига въздух, чувствам се зле, нямам апетит
Имам следния проблем: На 17 съм. Преди около 1 месец баба ми почина от левкимия. Една седмица по - късно започнах да имам проблеми с дишането, много съм нервна (пусла ми се вдига на 110-120), не мога да спа(чак към 5-6 ми се доспива), изпитвам голям страх, усещам болка в гърдите и задух, не ми достига въздух, чувствам се зле, нямам апетит и т. н. Ходих на изледвания - кръв, урина и ЕКГ. Казха ми, че ми няма нищо и че е на психическа основа. Но от стреса имам дихателна аритмия и нещо като хипохондрия. Изписаха ми Неуропан да пия. Цял ден се опитвам да си втълпа че съм добре но без ефект. Това продължава вече 3 седмици. Нито пуша нито пия. Дйте някакъв съвет. Благодаря :)

Коментари

1.   Ти пиеш ли това, което са ти изписали? По-добре е да се прегледаш при психиатър, за да ти изпише лекарство, с което ще се оправиш.

2.   Нищо ти няма, получаваш паник атаки, организмът ти ръси прекалено много адреналин, прочети в нета за механизма на тези паник атаки и за начините на копиране-помага много и аз имам подобни оплаквания, но ги копирам :)

3.   Бъди сред хора забавлявай се, колкото повече мислиш за това че ти става нещо, толкова по зле ще се чувстваш, можеш да се занимаваш със спорт той ще ти помогне да не мислиш толкова

4.   Не искам да те плаша, но чувала ли си за паническо разстройство? Симптомите си приличат. Преживяла си шок заради баба ти, отиди наистина на време на психиатър да ти каже с точност какво е, защото ние тук не можем да ти поставим диагноза. И това, че ще отидеш на психиатър не е срамно нещо, не се притеснявай. Успех!

5.   Опитай се да преодолееш смъртта на баба си.. Аз самата понякога изпитвам такива нервни симптоми като теб.. трябва да намериш начин да намериш мир сама със себе си. Разбери здрава си! Няма да умреш утре като баба ти..

Тези хапчета мисля че не е добра идея да се пият.. всички хапчета са лоша идея. Кажи на родителите си че искаш няколко свиждания при психолог, с който да поговориш, или потърси отговорника в училището ти..

Успокой се! Всичко е в главата ти! Но ще се оправиш. Започни да правиш неща които обичаш!

6.   Смятам, че е на нервна почва и то причинена от смъртта на баба ти. Когато се сблъскаме със смъртта и то на обичани от нас хора, причинена от някакво тежко заболяване започваме подсъзнателно да ни е страх, че и ние може да се разболеем и че и ние можем да умрем.
Това са нормални страхове предвид изживянато но трудно се преодоляват. Според мен, ако пием успокоителни известно време ще се почувстваш по-добре.
Ана

7.   Явни признаци на Панически атаки, нормално е, когато си млад, да се страхуваш от смъртта.

Иди на психиатър, разкажи за паничските си атаки и искай нещо, което да ги спре. Има такива лекарства, няма да ти пука от нищо и ще спиш, като бебе.
Успех!

8.   купи си кислородна вода, и се мажи по 1-2 капки, че е отровна повече

9.   И да е на нервна основа, не сме ние тези които с лека ръка ще поставяме диагнози на авторката

10.   Това може да е паник атака