Споделена история от Здраве

Противозачатъчни
Преди 7 дена започнах да пия противозачатъчните CILEST. Пих първото хапче както пишеше в упътването и според инструкциите на лекарката ми- в първия ден от месечния цикъл. И до днес всичко беше наред. Не съм имала никави оплаквания. Но днес забелязах, че има много малко кръв, а ми свърши преди 2 дни. Чувала съм преди от позната нещо подобно, но искам да питам хора, използвали тези или сходни противозачартчни, нормално ли е това.

Коментари

1.   Ако искаш да ти пораснат мустаци продалжаваи

2.   И брада ... и ушна расителност ... твърдо против хапчетата ! Имат повече странични ефекти, отколкото ползи. Има и други начини за предпазване, за какво да си тъпчеш организма с хормони и химикали ???

3.   Съгласна съм мила..Не ги пий тия боклуци..Аз също бях на противозачатъчни и при мен имаше кървене няколко пъти СПРИ ГИ защото и по зле може да стане..

4.   Ехоооо Вие в средновековието ли живеете? Кви мустаци, кви косми???? Сега протизачатъчните са доста напреднали и имам значително по-малко странични ефекти. Аз от 3 години пия противозатъчни и нямам никакви оплаквания. И аз започнах с Цилест. Най-добре се обади на гинеколожка си, но мисля, че няма нишо страшно. И не ги слушаи тези дето не са се информирали и говорят. Няма как да ти порастнат мустаци от противозатъчни.

5.   Как можете да говорите тези глупости и да наричате противозачатъчните боклуци? В кой век живеете? Медицината е толкова напреднала, че само ако правилно се спазват указанията от лекарите, а и се прочитат листовките приложени към лекарствата не би се стигнало до някакви непредвидени реакций. Не употребявайте тези таблетки, ако:

• Имате друг гинекологичен проблем като например:
- удебеляване на вътрешния слой на матката;
- необичайно или нередовно кървене от влагалището, за което Вашия лекар не е информиран.

Ако не сте сигурна за някое от тези състояния трябва да се обърнете към Вашия лекар - той/тя ще прецени Вашата анамнеза и ще реши дали ЦИЛЕСТ е подходящ за Вас.

• Трябва да съобщите на Вашия лекар за всеки настоящ или минал здравословен проблем, споменат по-горе и да имате направен обстоен преглед, включително влагалищна намазка и други необходими изследвания преди да започнете приемането на таблетките.

• Ако Вашите менструални цикли не са редовни, трябва отново да уведомите за това Вашия лекар преди да започнете да приемате таблетките.Както всички други противозачатъчни таблетки, ЦИЛЕСТ може да предизвика някои нежелани реакции, но те не са често срещани. Възможните реакции включват:

? кървене между двете менструации; промяна във вагиналния секрет, фиброза, много силни менструални болки, млечница, влошаване на ендометриоза, липса на менструация при преустановяване приема на таблетките;

? чувствителност на гърдите, болезненост, леко уголемяване или отделяне на малко количество мляко;

? гадене;

Ако забележите някой от тези ефекти или някои други необичайни симптоми, обърнете се към Вашия лекар или фармацевт колкото е възможно по-скоро. Това е за противозачатъчните.

И, ако всеки преди да почне да ги употребява прецени дали това е подходящото хапче за него, не трябва да има съмненията относно тях, а не да се пишат глупости и измислици. Така, че миличка моя съвет е иди при лекаря си, той е човека който може да ти даде нужния отговор, а не да ги слушаш тоя или оня.

6.   Съветвам те да ги пиеш и да не се влиаеш от глупостите написани по-горе. Аз като бях на 20 също пиех цилест и се чувствах много добре. Сега след като родих преди 4 години ми изписаха жанин. Пия ги вече доста време. Повярваи ми няма никакви странични деиствия и е съвсем нормално кървенето да е много слабо. Ако бяха вредни нямаше да ги изписват.

7.   Извинете, "разбирачите", които толкова жарко подкрепяте употребата на противозачатъчните, случайно да знаете какво си причинявате на черните дробове???? Случайно да сте чували за комисионните, които лекарите получават от фармацевтичните фирми при брой предписани лекарства???

Вредни са, но въпреки това ги предписват, защото печелят от това, и защото това е "лесният начин"! №5 напиши останалата част от листовката, ако обичаш!

8.   Към №7 аз съм №5 няма да напиша останалата част от листовката, а просто наблегнах на частите от нея, защото повечето от вас когато почнат да пият даден медикамент изобщо не си правят труда да прочетят какво пише там и ако както ти пишеш вредят на черния дроб, лекаря не може насила да ти ги натъпче в гърлото, ти си човека който да реши дали да ги пие.

А по въпроса с комисионните, това си е практика по цял свят. Лекаря ти го предписва, взима си комисионната, както ти казваш, НО РЕШЕНИЕТО СИ ОСТАВА ТВОЕ ДАЛИ ДА ГО ПИЕШ, той пак ще си вземе комисиончето:))))))))))))))

9.   Не пий противозачатъчни, използвайте презервативи. На приятеля ти ако му пука за тебе и е грамотен човек, няма да иска да се тровиш!