Споделена история от Здраве

Вредни ли са тампоните и мога ли да ги ползвам?
Здравейте! Имам цикъл от около 5 години вече. Досега съм използвала само превръзки. Много съм мислела да пробвам с тампони. Реших да кажа на майка, но тя не се съгласи. Първо защото съм била девствена и второ защото съм можела да си докарам много болести. Права ли е?

Коментари

1.   Еми попринцип няма проблеми да ползваш тампони въпреки че си девствена, но трябва много да внимаваш, понеже си има точно място, където да се постави. За да не разкъсаш химена си!
Но по-добре не пробвай!

2.   Щом си девствена, наистина, не можеш да използваш тампони. Освен това, те трябва да се сменят през не повече от 2-3 часа. Не са добро решение, освен по изключение, за някакво мероприятие, състезание или специален случай. Понеже не може да изтича, кръвта се задържа вътре, където е топло, влажно и това е идеалната среда, в която всички бактерии се чувстват просто перфектно. Това е залог за много болести. Освен това, в последните десетина години има съобщения за внезапна смърт на жени, използващи тампони. Обяснява се с внезапна мощна инфекция, предизвикана именно от тези анаеробни условия, даващи възможност на опасни бактерии да се размножат до степен, че навлизат в кръвта и предизвикват остър сепсис. Разбира се, не всяка жена, която използва тампони, е умряла, но такива сведения не са за подценяване. Винаги предпочитай превръзките. Винаги!

3.   Първото не е проблем аз си ползвах като си бях девствена и нищо ми нямаше че и аз не ползвах най малките и така. Колкото до болестите нищо особено ако се действа внимателно и се стараеш да не замърсиш тампона и най-добре прочети листовката имаше едно синдром на нещо си.. но пък се случва много рядко

4.   Оф, ужас! При препълнен интернет с информация, задава въпрос все едно пита за извънземните.

НЕ, не са вредни тампоните. Вредни са глупаците!

П. С. Да ме извинява админ, просто вече ми писна, всеки път в който да вляза, да заливат някакви умопомрачителни заглавия, написани не от хлапета, ами от 20-годишни!