Споделена история от Здраве

Ходил ли е някой на изследване на периферното зрение?
Здравейте,
Реших да се обърна към вас и да ви споделя:
Аз нося очила от 2004 година. Имам си очен лекар и ходя редовно. Един ден ходихме с майка ми и тогава очната ми каза, че трябва да отида на профилактика в един друг град за периферното зрение.
Хора, казвам ви за малко да припадна, като започна да говори, че се капали по няколко вида капки и едно като лупа се слагало в окото направо много гадно ми стана! Ушите ми почнаха да шумят и не чувах ясно какво ми говори, виждах черни точки и ме заболя главата. Тръгнах да излизам но ме спряха и ми казаха, че съм свалила кръвно. Сега след някой ден ще ходя на това изследване, а толкова много ме е страх- от самата процедура и от моето поведение и реакцията ми. Ако някой е ходил на такъв преглед за периферно зрение, нека пише.
Благодаря за отделеното време!

Коментари

1.   Eдин съвет от мен-ако имаш възможност -отиди във варна-2 случая в моето семейство има-и 2та са с добре свършена работа..смятам че там е най-доброто място , в случай че става дума за каквото и да е било лечние на очите! успех и да пишеш как е минало всичко! САМО НАПРЕД-ВСИЧКО ЩЕ Е ОК!

2.   Здравей,
Да и за бях на такъв преглед миналата година. Ужасно е. Направо имах чувството че нямам очи. Ужасно чувство. И помръдвах назад просто инстиктивно и лекарката ми се караше и накрая се разплаках. Отвратително е. После като махна тези стъкла от очите ми виждах много замъглено заради разтвора който още не се беше отмил. И на мен за първи път ми я правиха тази процедура. Иначе от 1995 нося очила. Но до сега такова чудо не е било. Щом до плач стигнах. И то най-вече защото лекарката крещеше и се караше, но инстинктивно се отдръпвах като приближи това стъкло.

3.   Номер 2 ти страшно я успокои. Виж ако доктора е внимателен не мисля че е толкова зле. Все пак това не е операция и няма да ти нарушават цялостта на окото. Просто ще капнат няколко капки и ще сложат нещо като леща. Споко.

4.   Бъди спокойна мила, всяка година правя това изследване във Варна, няма нищо страшно.

5.   Вземи си книгата 'Тайните на доброто зрение-да виждаме без очила' от М. Мухина. Книгата е перфектна за хора,които са решили да се отърват от очилата завинаги и да имат отлично зрение. Желая ти Успех!!!!!

6.   От авторката:
Благодаря ви! Номер 1-не говоря за нещо по-сериозно от един профилактичен преглед, номер 2-на мен докторката ми показа нещо като лупа. Номер 4-благодаря за куража. И номер 5 ще проверя за тази книга.
Още веднъж ви благодаря!

7.   Изследването с лупата ( нарича се Голдман) и са ми го правили и на мен, не е чак такъв проблем. Помолих един колега очен лекар да ми огледа ретината , защото имах едно черно петно пред очите. Разшири ми зениците, капна упойка и направи огледа, нищо не усетих само 2-3 минути отнема. И на мен ми каза да не се дърпам, защото го затруднявам и се бавим. Ако си спокойна всичко минава много добре.
После виждах замъглено 5-10 мин от контактният гел, дето използваше, но също не е проблем.
После правихме това изследване за периферното зрение ( нарича се периметър), то е като електронна игра - стоиш на един екран и един компютър ти пуска едни зелени и червени точки. Ти с един бутон в ръка трябва да отбелязваш ако ги виждаш. Даже е забавно.

Прегледът ми го правиха в Света Петка-Варна. Ако искаш ще те пратя при колегата, мисля че ще останеш доволна. Не е нищо страшно, не се панирай.
Д-р Хаус

8.   От авторката:
До номер 7: Благодаря ти, наистина ми даде кураж !
Благодаря, но за сега няма да ми трябват услугите на други лекари. На една моя приятелка са и правили това със точките и каза, че много било неприятно, но не знам... ше разбера явно. Дори вече не се знае кога ще ходя... надявам се тайничко изобщо да не ходя, защото това е профилактика, но много ми влияе на психичното здраве.