Споделена история от Здраве

Трудност при забременяване
Здравейте! На 22 години съм, повече от месец се опитваме да си направим бебе, но все теста отчита отрицателен резултат. Преди седмица ми дойде но няма и за два дена. Опитваме но не се получава, възможно ли е причината да е в мен или в партньора ми той е на 38 години. Прилошава ми често, апетита ми значително се увеличи, доста съм объркана и притеснена. Възможно ли е теста за бременност да отчита грешен резултат и в същото време да има наличие на бременност! Моля ви дайте ми съвет, дали да изчакам още малко или да посетя диктор. Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Авторке, с един месец не става, мила. Прави се незащитен и редовен секс 1 година и ако не стане - тогава се търсят причините.
Иначе, ако има проблеми - 50 на 50 са причините или у мъжа, или у жената. И двамата сте млади и надявам се - здрави. Какво си се панирала от 1 месец?
Колкото до теста - не е възможно да отчита, че няма бременност и да има. Обратното е възможно - заради хормонални проблеми, тумори да кажем, грешка в теста. При положителен тест винаги затова се прави и втори и после се ходи на лекар. При отрицателен тест не си бременна - няма средно положение. Няма „малко бременна“.
Как работят тестовете - много простичко. Ако си бременна в урината ти се улавя хормон на бременността. Всички тестове независимо от цената работят на един и същи принцип!
И вместо да се стресираш и да стресираш партньора си - защо не се отдадеш на готин секс, защо не организираш някаква почивчица или пътуване за двама събота и неделя? Дете се прави с любов, не с треперене.
.. иначе не е зле да си броиш дните горе-долу до оволацията и да се погрижиш точно тогава да имаш секс. Но най-вече е важно спокойствието и кефа. На 22 г. си, какво си се забързала и запритеснила? Имаш време за бебета! Живей за бога, прави готин секс с партньора си и се наслади на лятото, което идва.
П.П. Симптомите, който описваш отговарят на стомашен грип или някакво нервно разстройство. Бременността не е болест, мила. Не е случайно, че доста жени изобщо не разбират, че са забременяли. Голям стрес, голяма работа - ще рече човек, че опитвате от 10 г., а ти си на 40 вече! Деца лесно се правят, но трудно се гледат.

2.   Благодаря за отделеното време и написаните редове!

3.   Здравей, аз съм колкото теб, и направо се чудя на акъла ти. Ти да не гледаш турски сериали? Ние опитваме от половин година и нищо. Ти на лекар ходила ли си някога? Сигурна ли си, че си добре на 100%, а дали мъжът е добре? Или си викаш млади сме добре сме що не става? Мисля че темата си за сега е излишна, след 1 година ако не е станало чудото пиши пак.

4.   Намери друг мъж.

5.   Разбирасе, че съм ходила на лекар! Напълно съм добре да! Може и темата ми е да е излишна сега, всеки човек според мен има право на притеснения за себе си и здравето си, напълно нормално е даже. Няма да използвам остри думи като теб и ти пожелавам успех наистина, дано скоро чудото се случи

6.   А ние опитваме от 9 месеца и нищо... Авторке, ти да не би след всеки акт да си правиш тест? О, Боже... Не се сърди, ама елементарни познания ти липсват... Трудност при забременяване, а сте почнали с опити преди месец.

7.   Мило момиче, на мен ми отне 3 години, докато видя двете чертички на теста. Уж нямахме проблеми, а се оказа, че имаме. По-точно-аз имах. Повишено ниво на пролактина. Изписаха ми терапия за 3 месеца. Е, забременях на втория. Аз започнах да се притеснявам след 9тия месец неуспешни опити. Дори и лекарите ми казваха това, което ти пише номер 1. "Ако не мине една година... бла-бла-бла". Да, ама минаха 3 и никой няма да ми ги върне, за да си ги изживея пълноценно и без нещастието, което ми причиняваше цялата тази ситуация. Както сигурно се досещаш-не бях попаднала на добри лекари. Така че го има и този момент. Един месец наистина е безобразно рано, но не чакай цяла година. Ако до 6 месеца не забременееш, започнете и двамата сериозни изследвания. Не губете ценно време като нас.

Успех!

8.   Ама вие добре ли сте, такова невежество... тръгнала деца да прави! Горкото дете, образовай го по добре от себе си! В месеца има някакви си около 24(48) часа, в които можеш случайно да забременееш, останалите дни, ако ще и по 10 пъти на денонощие д а го правите, ако ще и 5 теста да си правиш, няма да забременееш... Ако ползваш тампони по добре спри по време на опитите, защото също могат да бъдат неблагоприятни за оплождане, както и още хиляда неща... Забременяването не става с магическа пръчка и искане! А да се вкарваш във филми дали нещо не си болна или пък той, си е чист мазохизъм. Аз те съветвам да пораснеш първо, да се изучиш, да разбереш как стават бебетата и тогава да поемеш такава отговорност!