Споделена история от Семейство

Аз и сестра ми
Здравейте, искам да Ви разкажа за моят живот. Става въпрос за различното отношение на семейството ми към мен и сестра ми. Аз съм на 16, тя е на 14. Аз готвя, чистя, мия чинии, върша домакинската работа, а тя по цял ден стои на лаптопа. Заради домакинските задължения не ми остава време да си уча уроците. Докато свърша с всичко и горе - долу си науча уроците става 12 вечерта. На другия ден ставам в 6. Чувствам се като пребита. Винаги ми се спи, не ми стигат 6 часа сън. В същото време на мен ми казват, че съм мързелива, а тя ако някой път случайно реши да отнесе някоя чиния от масата на мивката и викат " браво, златно момиче имаме, много помага". А аз дето върша толкова много неща? Приема се за даденост. Викат, че това ми е задължението. Всичко и позволяват, купуват и скъпи дрехи всеки месец. За протокола на мен ми купуват друхи само по празници. Понякога им казвам, че ми се иска да съм родена мъж, за да не върша всичко сама и смятам, че живота на мъжете е по - хубав. Всички се бият в гърдите и твърдят, че е по - хубаво да си жена. Кое му е по - хубавото? Живея с още 3 жени и никоя не си мърда пръста да свърши ниещо. Когато съм с менструация не ми дават да пия обезболяващи, викат ми да търпя. А аз се чувствам ужасно. Съответно пак трябва да работя. Дори понякога припадам, но на никого не му пука. Кажете, според Вас, защо се държат със сестра ми като с принцеса, а с мен се отнасят като с боклук?

Коментари

1.   Авторке, не си малка вече - утре ще се събудиш на 18 г. и какво - ще си прекарала времето си в чистене, нищо няма да си научила и от теб какво ще стане?
Това е по-тревожното.
Отношението на хората и животът на един човек не зависят толкова от пола. Кой, както си го направи!
Съвет - или залягай зад учебниците сериозно като не се прибираш толкова у дома, а оставаш в Библиотеката да учиш, записваш се НА ВСИЧКИ ВЪЗМОЖНИ СИП, ЗИП и т. н... или ако не ти върви ученето - почваш работа някъде. На 16 г. имаш право да работиш с позволение на родителите, а те ще ти го дадат - така ще имаш така важните за теб дрешки например.
Иначе - няма какво да се лъжем, отношението винаги към всеки е различно, дори към две деца в семейството. От теб обаче зависи, къде ще са ти приоритетите в живота и дали ще се оставяш да те мачкат. Никой няма уважение към слабият и мекият!
Колкото до хапчето - ами какво ги питаш. Тялото си е твое - пий един „Спазмалгон“, „Аналгин“ или нещо такова ПРЕДИ да се разрази съвсем болката и толкоз.
Каквото и да правиш като сега ще те мачкат и няма да имат уважение към теб. Има ли сестра ти по-добри оценки в училище и ако има - защо ти не седнеш да учиш?
И пак казвам - ученето не е за всеки, но като ще работиш, прави го срещу заплащане. Като платиш 1 път тока, вашите ще те уважават повече, а и ако няма да учиш, по-добре от сега да работиш, за да имаш някаква професия, стаж и препоръки от работодател, защото сега си на 16 г., утре ще си на 18 и ще можеш да се изнесеш и да живееш самостоятелно, докато ако продължиш да им шеташ без пари и без това нито уважение ще има, нито самостоятелност, нито оценките ще станат по-добри и с две думи - който както си го направи. От теб зависи - работа или учене, но съвсем сигурно е, че трябва да спреш да им шеташ на тези. Тук сестра ти ти е голям пример! Тя може да е по-малката, но явно знае как и ще успее повече в живота. Вместо да злобееш, взимай пример от нея, защото е успяла там, където ти не си - има уважение у дома и време да си учи уроците.

2.   Стопирай всички дейности. Готованките край тебе да видят какво е без твоята работа и ще те оценят.

3.   :))
Ти си избрала да си Пепеляшка... :(
има една ключова дума "заедно"...
майка ти не я ли знаеше, когато б яхте на 6 и на 4,
та сега, когато сте на 16 и на 14 едната да се чувства пренебрегната? !!!
Аз също съм по-малката сестра; разликата ни е около 10 години, но родителите ни никога не са ни делили...
искали са от всеки според способностите - ако сестра ми
сервираше - аз трябваше да подавам салфетките;
така че - не сервираше само тя, а двете - заедно...
Сега аз съм на 50, но със сестра ми сме си достатъчно
близки и никога не съм се чувствала пренебрегната
или пък тя да е споделила, че родителите ни я товарят
повече...
За теб конкретно - съгласна съм до някъде с № 1 и 2,
съсредоточи се върху образованието си, не си длъжна
само ти да домакинстваш...
Иначе - след 2 години, на 18 - светът е широк :))))))))))))))))

4.   Е добре де, как можеш да се оплакваш на непознати в някакъв сайт, а не привикаш всичките си домашни на семеен съвет и не им кажеш директно "имам нужда от помощ". "Да си разделим работата поравно" и така всеки получава определени задължения (ако ви омръзнат се въртите). По този начин всеки в семейството ще знае всичко и всеки ще има поравно почивка и сън. Нали е справедливо, иначе не те разбирам - и да получиш съчувствие от нас с какво ти помага на ситуацията това?
Така че, действай и успех.