Споделена история от Здраве

Странен цикъл
Здравейте. Може би съм една от многото, която ще ви тормози с глупавите си въпроси тук, но нямам към кой да се обърна. На 18 години съм и вече 6 години имам цикъл. Първият ми въпрос е: нормално ли е за 6 години да не се е нормализирал (един месец ми идва 4 дни по рано, другият месец 5 дни по-късно)? Вторият ми, по-важен въпрос е: възможно ли е да имам цветна бременност, понеже миналия месец ми закъсня 3 дни, но си дойде нормален цикъл, с обилно кръвотечение, а този месец ми закъсня 5 дни - в началото (вечерта) тръгна силно нормално течение, а на сутринта като се събудих беше слабо и кафеникаво?

Странно ми е тъй като винаги досега на 1-2 ден ме е скъсвал корема от болки, а сега не. Водя полов живот с приятеля ми вече доста години, но проблеми не сме имали. Овулацията ми този месец е настъпила по-късно и сме го правили с презерватив ( само първите 1-2 дни след края на цикъла сме били без, но с еякулация навън). Може би и аз си фантазирам някакви глупости, но знам че тази бременност е опасна. Възможно е и цикъла ми да е по-странен, защото му предстоят вълнуващи емоции.... не знам, просто искам да съм спокойна. Моля дайте вашето мнение..

Благодаря предварително и се извинявам за параноята си! :)

Коментари

1.   Нормална е разликата до три дни плюс-минус последната ти дата. Нерегулиран цикъл е този, който прескача и не идва редовно всеки месец. Останалите подранявания, закъснения, промяна в продължителността и количеството се дължат най-често на хормонални проблеми, проблеми с щитовидната жлеза и кой знае какво още. Точен като часовник цикъл имат малко жени и едва ли им е през целия живот така. При теб не виждам място за безпокойство от това, което пишеш. Ако нещо те притеснява е най-добре да посетиш гинеколог.

2.   Здравейте! Искам да попитам нещо относно цикъла. Месечният ми цикъл е редовен, този месец ми закъсня с един ден и ми дойде на 5ти вместо на 4ти. Отначало имах тъмночервено-кафяво течение и кръв се появяваше повече само при уриниране. Нормално ли е това? И възможно ли е да е цветна бременност? Знам, че при нея течението е много по-оскъдно. Приемала съм хапче ескапел веднъж, февруари месец и оттогава цикълът ми е редовен, моля дайте мнение по въпроса. Съжалявам, че пиша тук, но наистина имам нужда от съвет и моят проблем е подобен. моля, дайте мнение. благодаря предварително