Споделена история от Здраве

Избелване на зъби.
Здравейте. Пише Ви едно момиче от Русе. От един месец насам имам проблем със зъбите. Винаги съм имала бели зъби и всеки ми се е възхищавал на усмивката, обаче от един месец насам кучешките ми зъби сравнително пожълтяха. Това стана откакто бях на място, където не можеше да се полага добра хигиена на зъбите. Не пия кафе и не пуша. Откакто съм се върнала не спирам да търся някакъв начин да ги избеля, обаче това, което намирам е само "сода, лимони и избелване при зъболекар". Не искам да ги избеля при зъболекар, защото имам наистина чувствителни венци, и много хора са ми казвали, че е вредно. Ако може да ми препоръчате някаква паста за зъби, някоя бабина рецепта или нещо ефикасно, защото наистина не мога да се търпя.
Благодаря Ви предварително! (:

Коментари

1.   Ще следя с интерес, защото имам абсолютно същия проблем...

2.   Май имаш прекалено много време и никакви проблеми и работа. В противен случай този "проблем" щеше да ти е последната грижа.

3.   На мен ми се струва, че страдаш от излишна суета. Не ми е ясно как ще пожълтеят само кучешките ти зъби. И какво е това място, където не можеш да си измиеш зъбите? Като иска човек, даже и на върха на планината ще си вземе шише с вода и пак ще ги измие. Аз от моя зъболекар знам, че няма безвреден начин за избелване. Той е много против такива методи и даже против избелващите пасти. Казва, че съдържат вещества, които надраскват зъбния емайл и зъбът остава незащитен и чувствителен. С времето това може да доведе до големи проблеми. Бабешки метод е с лимон или разредена кислородна вода, но горещо НЕ те съветвам да ги използваш. Абе, с две думи, не се съмнявам, че това "ужасно пожълтяване" го виждаш само ти.

4.   От авторката : номер 2, наистина имам много свободно време, но честно казано, не виждам нещо лошо в това да искам да си поддържам усмивката бяла.
Номер 3 : Само кучешките ми са пожълтяха, защото са по-напред от останалите зъби. И по-горе споменах за пълна хигиена на зъбите, то оставаше и да не ги мия с четка за зъби..

5.   То е очевидно, че имаш мнооого свободно време, но аз се опитвах да ти кажа, че това е супер, ама супер незначителен проблем. Дори и да са ти бели резците, това няма никакво значение - нито ще станеш по-красива, нито по-умна, нито по-богата. Просто от нямане какво да правиш вече си измисляш проблеми и дори не го осъзнаваш, защото толкова си се вкопчила в пустите кучешки, че...

Както и да е. Това предното го остави. Най-важното, което исках да ти кажа е, че щом имаш време и никакви проблеми защо не се възползваш и не научиш нещо ново, не прочетеш книжка или да се усъвршенстваш като човек (самочувствие, самодисциплина и т. н. ) или примерно да помогнеш на майка си за домакинските задължение. Това са неща, които ще ти помогнат в живота за разлика от белите резци. Или викаш кой ти е* книгите, важното е косъма ми да е гладък и резците бели, пък ако ще и света да се срине. Май си говоря сам, ама някой ден ще дойдеш на моето.

Повярвай ми, това не е проблем и не заслужава дори да го споменаваш.

6.   Зехтин, в началото може и да не забелязваш, но действа. И с олио може. Правиш гарга, но не го гълтай, и да се случи нищо няма да ти стане. Не обръщай внимание, какво ти казват грижи се за себе си, без да си надменна. Пази и тялото си от вътре и то ще ти се отблагодари.

7.   От Авторката : Благодаря (:

8.   Моята дъщеря има абсолютно същия проблем.И казвам проблем,защото наистина е така!Точно двата кучешки зъба,пожълтяха,почистихме зъбен камък и стана още по зле.Това е от скоро и не виждам никаква причина за пожълтяването.Не са развалени, а устната хигиена и е на отлично ниво.Дори жълтото е почти оранжево-отвратително...Давайте съвети моля ви!